Parametry u nejrychl. a nejsilnějšího limiteru a kompresoru

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKE NEJDULEZITEJSI PARAMETRY u RYCHLEHO SILNEHO LIMITER

Příspěvek od jardatop » pon 04. srp 2008 22:01:07

Jirka99 píše:...Pro prehlednost, opakuji zde onu otazku:
:-D :-D :-D
hned je to tu prehlednejsi!!! :P
Malem bych zapomnel, o co tady jde :roll:

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » pon 04. srp 2008 22:04:46

Stokrat napsana kravina se nestane rozumnou otazkou :wink:

Radil bych ti, abys to vzdal. Smir se s tim, ze nejdulezitejsi parametr rychleho kompresoru je attack a silneho ratio a output level.
Zazrak v tom uz nehledej.
Co kdyby sis ten mikrofon vyhulil na max a kdyz budes chtit zpivat silne, tak se otocil o 180 stupnu od mikrofonu? Nebo mel prst na savli a stahl ji? :wink:

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Příspěvek od Fyla » pon 04. srp 2008 22:23:10

Pokud chces kavlitni kompresor za rozumny penize, podivej se treba po TLA IVORY. Pri spravnem nastaveni bude fungovat tak jak potrebujes - pri zachovani kvality signalu. Zadna obecna rada k nastaveni neni - vse vyzaduje sve - najdes to metodou pokus - omyl.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » pon 04. srp 2008 22:39:13

Jardo, ty uz taky prechazis k cynismu ? Styd se ... :-D

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » pon 04. srp 2008 22:56:53

safa píše:Jardo, ty uz taky prechazis k cynismu ? Styd se ... :-D
Snazil jsem se radsi nereagovat, ale nuti me to tyto thready cist a smat se i plakat :lol: :cry:

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » úte 05. srp 2008 14:55:45

Kalfar:

Vtip je v tom, ze ja nejsem a ani nechci byt zvukar. Ja jsem a chci byt zpevak. Ano, i tam budu muset delat kompromisy mezi hnusnou nudnou komerci a opravdovym umenim. Ale ted jde o to, dosahnout toho sveho na maximum hranice moznosti. A verim, ze pri dnesni vyspele urovni techniky lze dosahnout s lepsi masinou hodne blizko toho, co chci, A proto musim vedet, pri jakych parametrech se mam ridit pri vyberu onoho zarizeni. - A votom je toto tema (viz uplne vyse).

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » úte 05. srp 2008 15:27:07

jardatop píše:
.... nejdulezitejsi parametr rychleho kompresoru je attack a silneho ratio a output level.
NO, KONECNE!!!! KONECNE SE MLUVI K VECI!!!!!:

TAKZE, DULEZITE JSOU:

1) attack (u kompresor)
2) ratio (u kompresoru)
3) output level (u preampu?)

- A CO TRESHOLD U KOMPRESORU?????

- A CO TRESHOLD U LIMITERU?????

- A CO MICROPHONE INPUT (u preampu?)?????

A EXISTUJE NEJAKE MOZNE NASTAVENI/PARAMETR ATTACT a RATIO u LIMITERU???? - Mam na mysli, zda jsou tyto hodnoty u limiteru stejne u vsech zarizenich , ci ne, a zda se tyto hodnoty bezne udavaji v manualech (abych si vybral ty nejlepsi?)?

- A NECO JESTE JINEHO je dulezite????

- A JAKE JSOU DULEZITE HODNOTY U PREAMPU?????

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Příspěvek od J.J. » úte 05. srp 2008 16:21:50

Doporučil bych ti naučit se napřed pracovat s mikrofonem bez limitérů a kompresorů, nejúčinější vyrovnání různých hlasitostí zpěvu se dá dosáhnout změnou vzdálenosti od mikrofonu. Máloco je mi protivnější než začínající umělec který se domnívá, že za jeho neumětelství může přece jen to, že nemá správné vybavení.

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » úte 05. srp 2008 18:42:45

Prace s mikrofonem - to neni nic noveho pro me.

A nedomnivam se to, co si myslis v ramci tvych predsudku. Ale jen chci to, co chci. Je to trestne???

(Kdyby si se radeji vyjadril k tematu na ty parametry, chytroline.)

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Příspěvek od J.J. » úte 05. srp 2008 21:10:41

No právě. To, že něco chceš ještě vůbec neznamená, že to půjde nějak udělat. Smiř se s tím, že univerzální nastavení parametrů neexistuje.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » úte 05. srp 2008 21:14:18

Jirko tohle uz VAZNE PREHANIS ! JJ ti tady V DOBREM radi kde zacit a tvoje reakce (a to uz neresim ze od novacka) je prinejmensim nedustojna. :evil:

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasVv » stř 06. srp 2008 2:09:34

Já to zkusím...
GAIN na zvukovce určitě ne naplno, dej ho do tak do půlky možná lehce přes.
Nevím, kam chceš zapojit ten kompresor/limiter ale budu se donívat, že někam cestou z pre-ampu do AD převodníku...
Treshold kompresoru dej tak cca -10 ozna -15dB, ratio tak 1:4 - 1:6, output level podle kontrolek GAIN reduce. ATTACk tak 0.2-5ms, RELASE 500ms,

Na LIMITER bacha, jestli je to GATE/LIMITER, tak na to nesahej (polohy OFF nebo -nekonecno),
pokud je to LIMITER (etremni pripad kompresoru), tak TRESHOLD -0.5dB, RELASE 200ms.


A BACHA, POKUD NEUMÍŠ PRACOVAT S MIKROFONEM, NEBUDE TO LEPŠÍ NEŽ BEZ TOHOTO, SPÍŠ HORŠÍ!!

Prosím odborníky aby mě neukamenovali, třeba mu to fakt pomůže, třeba zjistí, že v mašinkách to fakt není...

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » stř 06. srp 2008 17:07:36

J.J:

Prosim te, pochop, rec je o moznem nastaveni s maximalne ucinnym vybavenim. A to ja nemam. A proto potrebuji vedet ty parametry, abych si ho koupil. Pak mohu zacit delat kompromisy. Ted ne, protoze nemam to maximalni ucinne vybaveni. To nastaveni, jak mam nyni, se mi libi!!! Hlas je krasne zretelny.

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Re: JAKE NEJDULEZITEJSI PARAMETRY u RYCHLEHO SILNEHO LIMITER

Příspěvek od Jirka99 » stř 06. srp 2008 17:21:03

Safa:

Jses to prave ty, ktery se chova nedustojne. Od sameho zacatku jen agresivne stekas, prestoze hovorim vecne a v pohode. Vnasis do diskuse jen agresivni predsudky.

A to ze jsi se zminil o tom, ze jsem zde novacek, svedci o tve namyslenosti, ty funkcionari.

Kdyby si radeji prestal s tou agresivitou a radeji konecne zacal vecne diskutovat na tema:



Jirka99 píše:
Jirka99 píše:JAKE jsou NEJDULEZITEJSI PARAMETRY u NEJRYCHLEJSIHO a NEJSILNEJSIHO LIMITERU a KOMPRESORU (a preampu)?

Jsem laik v teto oblasti. Potrebuji koupit limiter/kompresor a nevim, podle jakych parapetru (specifikaciiiii) se mam pri vyberu rozhodovat.
(Jedna se mi o nahrani vstupniho signalu (pres mikrofon), tak abych mel pri vystupu nahrany co nejsilnejsi, nejhlasitejsi a nejkvalitnejsi (originalu nejpodobnejsi, nejrealnejsi) signal, i presto-ze budu zpivat extremne potichu a vzapeti extremne nahlas.)







(Pouzivam PC, Cubase 3.1.1, mikrofon AT4050, zvukovou externi kartu M-AUDIO Firewire 410)
Abych to upresnil: Pri nastaveni (externi zvukovky M_AUDIO Firewire 410, ktera obsahuje preamp ), mam tam Signal Gain na maximum(!), Autput Signal Level Controller take na maximum, a V Cubase 3.1.1 mam Make Up Gain na velikych hodnotach. Limiter v Cubase mam na maximum. Pri tomto nastaveni jsem spokojen: Slysim pri tichem zpivani krasny, ciste kristalove ZRETELNY hlas, velmi podobny originalu.

Problem ale nastane, kdyz nahle zazpivam nahlas. A proto se pidim po tom, abych vedel, jake parametry jsou dulezite, pri vyberu (pri koupi) externiho Limiteru/kompresoru/(preampu), tak aby mi zvuk nevypadl ci se nezkreslil (neprebudil),kdyz nahle zazpivam nahlas.

Dosahnuti onoho vytouzenyho zvuku po nahrani, je mi na prd, protoze se mi jedna, krome nahravani, take o to, abych onen zvuk (barvu hlasu) slysel zive (v realnem case), kdyz zpivam, protoze chci cvicit barvu hlasu v souvislosti s intonaci.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » stř 06. srp 2008 17:29:56

Jirko, kolikrat ti mame rikat, ze zadne obecne nastaveni kompresoru neexistuje a dulezite jsou vsechny parametry kompresoru.
Kdyby tu nekdo mel lepsi odpoved na tvuj dotaz, tak by to urcite rekl.
Tak uz s tim, prosim, prestan.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“