LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od honza_s » ned 15. úno 2009 21:58:35

Zvucko píše:Mladenci opytal som sa na to na fore prodance a strhla sa tam kvôli tym poklesom napätia v sietovom privode a naslednom vyrovnavani v zosiku poriadna mela bezte si to precitat :roll: :roll:
Tak ono ptát se na fóru Prodancu na jakýkoli výrobek značky, kterou PD nezastupuje, je vždycky dost zajímavé :)

Fakticky vzato je to tak, že každý solidní zesilovač by se s poklesem napětí v síti (samozřejmě v rozumných mezích) měl vyrovnat, typy s klasickým lineárním zdrojem mohou reagovat tak, že zvýší odběr proudu (tak, aby dál platilo P=UxI) a zesilovače se spínaným zdrojem se s výkyvy napětí vyrovnávají změnou frekvence měniče a tím dosáhnou toho, že napětí na sekundární straně zdroje je konstantní bez ohledu na napětí na primáru. Samozřejmě i zde platí základní zákony a v důsledku taková změna napětí znamená i zvýšení odběru proudu. Spínaný zdroj bude ještě v tomto případě mít výhodu lepší účinnosti, než má klasický zdroj. Takže to jsou takové dvě základní výhody spínaných zdrojů (konstantní napětí a vyšší účinnost)...
The best sound comes from one source...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od safa » ned 15. úno 2009 23:30:01

honza_s píše:Tak ono ptát se na fóru Prodancu na jakýkoli výrobek značky, kterou PD nezastupuje, je vždycky dost zajímavé :)
... :lol: =D> #-o

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od J.J. » pon 16. úno 2009 8:59:41

No, fórum na Prodance je nutno brát s velkou rezervou. Hubert velmi pečlivě dohlíží na to aby jimi prodávané boží bylo náležitě propagováno, a jakýkoliv jiný názor nemilosrdně sejme. Nic proti firmě Prodance, sám od nich rád nakupuju, Hubert je vynikající odborník který spoustě lidí dokázal hodně pomoct. Ale probírat na jejich fóru výrobky prodávané u konkurenčních firem, nebo nedejbože je přímo srovnávat s jejich zbožím - tak to fakt nefunguje. Bohužel potom nastává situace, že i ti co by měli k danému tématu hodně co říct raději nic nenapíšou aby si odpustili následné napadání.
Zvukař bez www stránek

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od maly_medved » pon 16. úno 2009 9:39:17

jojo, Labgruppeny byly můj sen, měl jsem je i půjčené . Zvukově nní co dodat ... Mezi špičkou Camco, Crown atd . ( omlouvám se pár značkám které jsem tady nevyjmenoval .... ) se neztratí ani náhodou.

Osobně jsem nakonec vybral řadu Crest Pro , čistě z finančních důvodů , ale pokud utáhneš finančně Laba, tak do něj určitě jdi.

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od Aleš » pon 16. úno 2009 17:56:13

Mně přijde poněkud úsměvné jak se fórum Prodance "démonizuje". Co proboha jiného čekáte, je to přece firemní fórum na firemním serveru, takže má sloužit především podpoře prodeje sortimentu PD. Na tom není nic špatného ani divného, Hubert ani nikdo jiný tento fakt nikdy nezastírali a fórum PD za nezávislé nevydávali. Je prostě živější a víc vidět než jiná firemní fóra, takže ho asi občas někteří mylně za nezávislé považují - i přesto, že je vyvedené v barvách a designu firemních stránek, takže na první pohled je nad slunce jasné "kde je Krakonošovo"... :-)

Hubert tam nikde kvality zesilovačů LabGruppen nepopírá, ale jako technický odborník oprávněně reaguje na tvrzení "majú taký napájací zdroj, že keď nemáš dosť štavy v sieti (bežná vec- zhnité prívody), nič sa nedeje lebo im stačí 190V".
Tak jásavě černobílé to totiž není, druhá nevyřčená strana mince je, že ono se ve skutečnosti "něco dít musí", a to, že odebírat stejný výkon při sníženém napětí by znamenalo zvýšený proud. V praxi je ale podpětí zpravidla důsledek velkého vnitřního odporu sítě a proto kolísá s proudovým zatížením, není to tvrdých 190V, ze kterých je možné si jednoduchou regulací zdroje "beztrestně" cucnout víc ampér, abychom zůstali na stejném výkonu. V LG také jistě dobře vědí, že víc wattů než kolik je součin UxI limitovaný vnitřním odporem sítě nedostanou i kdyby se pos*rali a dle toho vylaborovali regulaci zdroje i samotný zesilovač tak, že jim to sice hraje v širokém rozmezí napětí dobře, ale neznamená to, že plný výkon bude trvale k dispozici vždy i za těch nejhorších okolností, jak laická zkratka "supr, mám LG, nemusím se o elektriku vůbec starat" předpokládá.
Nemělo tím být řečeno nic víc, než že je zde fyzikální omezení, které každý s elektrotechnickým povědomím musí cítit a se kterým neotřese ani to, kdo jaké značky zesilovačů milujeme a opěvujeme :-) Následná několikastránková debata na PD je jen prdění do vody, kde někteří musí být za každou cenu v opozici, protože fórum PD je zlé, nepřející a vůbec protože proto. Technicky správná argumentace Huberta a Sendyho se přitom zcela míjí účinkem.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od frantik » pon 16. úno 2009 18:13:44

Podle mě i ten "nejtvrdší" LG musí přeci mít nějaké limity a cucá si víc ze sítě jen po určitou danou dobu nebo do max. hodnoty určitého proudového omezení nebo do jistého oteplení součástek a pak musí přibrzdit nebo utnout podle konkrétní situace. Schéma zdroje žádného LG jsem neviděl a asi nikdy neuvidím (firma si určitě zapojení klíčového dílu zesilovače pečlivě hlídá), abych si mohl udělat představu, jak to mají vyřešeno . U QSC tu možnost mám, vidím kolik kapacity je v kýblech, jaké jsou tam spínací trandy, diody a jaký je řídicí obvod, takže si můžu učunit zhruba představu, jak je zdroj dimenzovaný na špičkové odběry a to jak u starších konců řady PLX, tak u novělší PLX2 a na schémata PL3 si budeme muset ještě počkat. Pulsní zdroj má stejně jako klasické trafo více stupňů volnosti při návrhu zesilovače, takže si výrobce může předem stanovit, jak která typová řada bude "tvrdá".
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“