Gate na bicí

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od blaha » ned 10. kvě 2009 10:58:35

Tak přemejšlím, že bych ředitele skusil zlomit ještě o nějakej kousek hardwaru, podařilo se mi vyšetřit nějakej financ, tak bych se o to pokusil.

Jedná se mi o 4 kanálový gate pro zvučení kopáku + tomů, zvažuji XR4400 cca za trojku, to by mi i mohlo projít, osobně by se mi líbil Drawmer MX40, jenže to už je 13 tis. a to mi určitě neprojde, alespoň ne letos. Děláme tak 1-2 akce za měsíc, od místního bigbandu a dechovky až po třeba AWR, Ledeckýho, teď tam máme mít třeba Kameloty a Kabát rev. z HK (exEminence a Rotace).

Chci se zeptat kdo používá XR4400, jestli je to použitelný aby to moc "neprznilo" zvuk a aby mě s tím někdo neposlal někam.

Ostatní součásti apartátu v cestě bicích (alespoň většinou), mic. Shure PG52, 56, mix Soundcraft GB4, DSP Rane RPM26z, zes. Crest CPX, repro HK Audio.

Mimo to mám ještě 6 kanálů na kompresorech/gatech LA Audio a ty by se mi krásně uvolnily pro snare, basu, zpěvy apod. a nemusel bych upravovat celou skupinu najednou, ale každej vstup zvlášť.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od blaha » úte 12. kvě 2009 0:26:16

To nikdo nepoužívá, nebo se nesetkal s XR4400? :(
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pavel Sulek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: ned 04. led 2009 19:52:13
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od Pavel Sulek » úte 12. kvě 2009 0:53:33

Myslis tym asi Multigate. Neviem, Aj ja som rozmyslal, hodit na skusku aspon jeden kus do racku, na gateovanie bicich. Tiez by mi pomohlo nejake info. Safa, ty co na to?

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od george_58 » úte 12. kvě 2009 8:27:48

No nevím zda Safa je ten pravý pro odpověď.. chce to někoho kdo je nezaujatý :-D

Já to v racku mám, používám to, ale nejsu žádný profík, nezkoušel jsem ani jiný gate, takže mé hodnocení postrádá smyslu. Já mohu říct jen že to nějak funguje, používám to právě na ty bicí.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od safa » úte 12. kvě 2009 9:16:17

george_58 píše:No nevím zda Safa je ten pravý pro odpověď.. chce to někoho kdo je nezaujatý :-D
... mmno to je prave duvod proc se Safa doposud zdrzel hlasovani (ackoliv mel prispevek uz rozepsanej) ;-) . Tedy ... ne ze bych se citil jako zaujatej ale ocekaval jsem apriori neduveru tohoto typu (coz neber zle, je to pochopitelny).

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od blaha » úte 12. kvě 2009 9:32:24

No já si zase až tak nemyslím, že by jsi byl zaujatej, alespoň co se týká názoru. Jednak prodáváte i Klark Teknik, což jsou věci z druhého konce spektra. Pak by jsi mohl vědět jestli to funguje, a jak tofunguje. Jestli se to s...e :D , jak moc je to poruchový, jestli už vám to někdo ze zvukařů neomlátil o hlavu. Navíc taky zvučíš a určitě jsi už měl možnost s tím pracovat.

Pochopitelně, že asi Drawmer bude lepší, ale 10K navíc, to mi prostě neprojde, už teď prskaly co jsme všechno nakoupily. Ale podařilo se mi z toho nákupu vyšetřit trocha peněz a to by mi dalo právě na tu XR4400. Jenže, když to koupím, tak už mám prostě smůlu, co je jednou koupený, tak nám musí tak 5-6 let vydržet, bez možnosti výměny za něco jinýho.

Pravda je, že těch akcí děláme tak 15 do roka, na druhou stranu děláme i kapely a interprety zvučnějšího formátu, ne moc, ale pár jich tam už bylo.

Teď gejtuju bicí jako celou skupinu, tohle by mi vyřešilo kopák+3 tomy, snare bych hodil přes kompresor/gate a ještě by mi zbylo 5 comp./gatů na basu,zpěv, apod.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od george_58 » úte 12. kvě 2009 10:50:28

blaha píše:Teď gejtuju bicí jako celou skupinu, tohle by mi vyřešilo kopák+3 tomy, snare bych hodil přes kompresor/gate a ještě by mi zbylo 5 comp./gatů na basu,zpěv, apod.
Počkej jak celou skupinu..to potom ten gate jaksi postrádá smysl ne? Já to alespoň chápu tak, že gatem si oddělím jednotlivé bubny ze soupravy abych mohl s něma dále podle potřeby pracovat. Což při gateování skupiny vlastně vůbec nejde.
Gate u kompresoru na to taktéž není použitelný, neboť si nemůžeš klíčovat signálů podle frekvencí. To ta XR4400 umí..ale jak říkám, je to to nejlevnější. V racku ho ale má určitě spousta zvukařů okresní ligy, takže bych se toho za ty peníze nebál. Jen bych nepočítal že vydrží 6 let :-D to je v dnešní době utopie, to možná nevydrží ani ten Klark :-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od blaha » úte 12. kvě 2009 11:52:14

Já vím, že to není šťastné řešení, problém je, když musíš "vařit" z toho co máš k dispozici, snažím se to postupně dovybavovat, ale boj s rozpočtem je neúprosný. To samý dělám s hlavou :-D , tzn. vstřebávám zkušenosti, poznatky, rady a tak. Teď jsem momentálně ve stádiu, kdy už vím, že takhle to nejde a gate musím řešit.

Co se týká té výdrže, tak při naší frekvenci používání 15x/rok a v žádnejch extrémech, by to nějakej pátek vydržet mohlo :D . To byl šrumec, když ředitel na městě vysvětloval, proč potřebujeme novej mix a mikrofony, že s transimixem a 5ti mikrofonama Bigband nenazvučíme :? . A bez inteligentních hlav už to taky moc dobře nejde, nároky a požadavky na technický vybavení divadla jsou čím dál větší, a peníze z někoho dostat čím dál těžší. No nakonec to ukecal, zase se nám hnul kurz (leden, únor) a zase to bylo v kýblu, protože šlo všechno o 20%-30% nahoru a to už se nikomu vysvětlit nepodařilo :( .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Gate na bicí

Příspěvek od J.J. » úte 12. kvě 2009 12:54:15

Možná je potřeba s tímto zařízením umět nějak zacházet, ale já jsem se s ním potkal pouze jednou (taky na bicích) a nejlepších výsledků jsem dosáhl když jsem ho s insertů úplně vytáhnul. Podotýkám, že to bylo jen jednou tak to nemusí být úplně objektivní názor.
Zvukař bez www stránek

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Gate na bicí

Příspěvek od Gustav » úte 12. kvě 2009 16:19:11



=D> Taky KOMPRESOR/LIMITER/GATE NESNÁŠÍM #-o
Zvukař Gustav

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od safa » úte 12. kvě 2009 21:57:49

blaha píše: Pak by jsi mohl vědět jestli to funguje, a jak tofunguje. Jestli se to s...e :D ,
... jestli myslis to samy co ja tak nes...e ;-)
jak moc je to poruchový, jestli už vám to někdo ze zvukařů neomlátil o hlavu.
... zatim nevim o nekom ... teda krome Gustava kterej ho sice nikdy nemel, nikdy by si ho ani nekoupil, ale zato mi ho omlacuje o hlavu takrka denne ;-)
Ale podařilo se mi z toho nákupu vyšetřit trocha peněz a to by mi dalo právě na tu XR4400.
... mmno jsem si jist ze za ty penize ti to udela dobrou sluzbu ... tedy rozhodne lepsi nez gejtovani na grupe. Nadruhou stranu pokud je to vazne tak ze kdyz to ted koupis tak pak 5 let nebudes mit na nic jinyho a anopak kdyz to nekoupis tak za rok nasetris na Drawmera nebo dokonce Klarka tak to asi nekupuj ;-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od blaha » úte 12. kvě 2009 22:19:40

No, vzhledem k tomu, že bych to potřeboval co nejdříve, že na to teď momentálně mám, že vůbec nevíme jak to příští rok dopadne s rozpočtem :( a navíc budu potřebovat tak 100K na bedny + ještě asi 15k na bezdrát, navíc už teď máme neplánované výdaje na opravy, tak do toho zkusím jít.

Mimochodem, sám se divím, že Gustav tohle téma přešel jen takovým univerzálním příspěvkem ;-) .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

Gate na bicí

Příspěvek od Petr V. » stř 13. kvě 2009 19:18:52

XR4400 je takřka nepoužitelná věc, pokazí zcela zvuk nástroje.Do divadla bych to vůbec nedával.K MH2 a i TT24 používám DS404 nebo DS201, fungují dobře. V divadle , kde bývá relativné víc času , by se hodila i G4 od Rane..
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Gate na bicí

Příspěvek od frantik » stř 13. kvě 2009 19:23:19

Zkusil bych i celkem levný Alesis 3630, jehož dvoje gatě mají nastavitelný čas doběhu, to se může hodit. Návdavkem si můžeš ještě na kompresoru nastavit kompresi či limitaci daného nástroje podle potřeby. V KN-Soundu pořídíš 3630-ku za nějakého 3,5 litru, což jde. V Audioteku je 3630 sice levnější, ale stav zásob je podle mě nula, nevím, zda ho seženou včas a dodají za tu inzerovanou cenu. Já toho Aleše mám už léta v podskupině na zpěvy a po menších úpravách jsem s ním za jeho pořizovací cenu spokojený.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Gate na bicí

Příspěvek od Gustav » stř 13. kvě 2009 20:03:02

Moje ZKUŠENOST mistře SAFO z Audiapro , pramení právě s používání ALESIS 3630 asi 8 let, kdysi pořízen podle právě takových doporučení v začátkách solo zvučení k mixu "Soundcraft", dnes už Soudcrafta NEpoužívám [-X , koupil jsem DOSPĚLÝ AH přes něj jedu jak Dj. musik , tak LIVE :idea:
Zvuk mi ten 3630 jenom Ku..l :twisted:
Zvukař Gustav

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“