nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
frdmss
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. kvě 2009 14:14:14

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od frdmss » čtv 14. kvě 2009 14:21:41

ahoj,

mam takovy dotaz.. kdyz hrajeme, tak malokdy se stane ze tam maji dobry zvuk, a ja kdyz zpivam, tak nemuzu poradne zabrat, jede to na pulku a stejne to vazbi, tak se skoro ani nehybu, jak najdu dobre misto. nekdo mi pak rikal, ze je na to krabicka, co obrati fazi a pak to nedela, divala jsem se na nejaky eliminatory, ale ty byly pravdepodobne k nejakym vetsim aparatum a dost drahy, neni neco takovyho mensiho jen pro mikrofon, kdyztak mam shurku sm58.

??
diki

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od honza637 » čtv 14. kvě 2009 14:57:15

Ahoj, tohle s FÁZÍ NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO!!!
V první řadě musíš zpívat blízko do mikrofonu, hlasitě. Pak je to věc odposlechu a akustiky prostoru. Zvukař tomu může ještě pomoct s equalizerem a ubrat v pásmech, kde k vazbám dochází. Nejdůležitější je to, jak zpěvák či zpěvačka zpívá. Jestli "kuňkáš" a zvukař musí mít hodně velké zesílení mikrofonu, tak je to logické, že to zavazbí. SM58 je poměrně tupý a proto taky nevazbí:)
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

zdenek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. zář 2007 18:05:55

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od zdenek » čtv 14. kvě 2009 23:33:52

FBX by měla být až poslední možnost. Musíš najít kámen úrazu. Nastavení mixu, umístění, bedny a odposlechy. Pokud tam máte výškové pieza, zvlášť v odposlechu, je to mnohem náchylnější. Zesílení odposlechu má také samozdřejmě vliv. Někdy stačí na odposlechu stáhnout trochu výšky někdy basy. Ale už jsem se setkal i s tím, když ženská "zabrala", zvedla hlavu a tím otočila mikrofon skoro proti odposlechu. :-)

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od maly_medved » pát 15. kvě 2009 10:42:44

Z dotazu jsem pochopil, že nejezdí se svým aparátem, takže odposlechy budou pokaždé jiné .....

- někomu ( některé zpěvačce ) může trochu pomoci jiný mikrofon ( např. Shure SM 87A ) ale to je POTŘEBA VYZKOUŠET )

- naučit se zpívat "blíž na mikrofon" - holt někdy nemá zpěvačka moc silný hlasový fond


- "personální" feedback , např. Sabine ( jen ne feedback Behringer )

- co takhle zkusit InAir monitory do ouška ?

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od janek » pát 15. kvě 2009 14:57:36

maly_medved píše:- co takhle zkusit InAir monitory do ouška ?
malo byt InEar (nechal by som tak, len ze nech to nepletie.)

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od maly_medved » pát 15. kvě 2009 15:17:37

:oops:

sorry, error ......


Sedím zrovna v jednom On Air Broadcast studiu a přehmátl som sa :oops:

InEar , yes

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od safa » pát 15. kvě 2009 23:32:02

Pokud mas dobrou techniku prace s mikrofonem doporucuju zkusit nejakej uzsi (smerovejsi) mikrofon, od nas treba Beyerdynamic Opus 69 ( viz nazor nezavisleho a nezaujateho uzivatele zde: http://www.slaveksamal.com/music/testy/opus69.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ), nebo az jezte vic uzke M88TG (ty snad nemusim predstavovat), nebo jeste uzsi TG-X 80 (taky velmi dobrej mikrofn ale vyzaduje vcelku dobrou techniku prace s mikrofonem).

Jinak kluci radi dobre, nesetri se (nikdo to za tebe neodzpiva) a pokud mas moznost invastovat do slusnejsiho InEaru (takovy maly sluchatka do ucha a krabicka za pasem kam si posles jen to co chces slyset) je to bude rozhodne ucelna investice.

frdmss
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. kvě 2009 14:14:14

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od frdmss » sob 16. kvě 2009 0:29:56

no se svym aparatem nejezdime, nehrajem spolu dlouho, takze samozrejme zadna velka koncertni snura. a vim ze tech akci, kde to bude spatne postaveny, bude jeste hodne.. nicmene k tomu zpevu, na mic zpivat docela umim, a na tomto koncerte jsem prave ani nemohla zabrat, jak to bylo spatne nazvuceny, a to se mi stalo uz podruhy, prve dokonce zvukar uplne zmizel behem naseho hrani a bylo to strasny:)

nicmene diky za rady na ten vUcho se podivam

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od safa » sob 16. kvě 2009 9:37:27

frdmss píše: na tomto koncerte jsem prave ani nemohla zabrat, jak to bylo spatne nazvuceny, a to se mi stalo uz podruhy
... pockej tohle mi vysvetli (ne vazne, mozna neco o zpevackach nevim a rad bych se to dozvedel protoze treba pak neco delam spatne). Jak jsi se slysela ze jsi kvuli tomu nebohla zabrat ? Malo ? Moc ? Oskliva barva hlasu ? ...(nevim)... ?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od blaha » sob 16. kvě 2009 10:00:09

No z toho co píšeš není přesné jak velké akce děláte, na jaké úrovni, v kolika lidech, atp. Ale dá se usuzovat, že to asi budou akce do okresní úrovně. Tam bych viděl z posledního příspěvku problém ve zvukaři, popřípadě jaho vybavení (na vybavení jsem jednou ztroskotal i já ](*,) :oops: , ale to už mám za sebou). Rozhodně, ale neexistuje abych se zmihnul od pultu na celou akci a když už potřebuju odběhnout (WC, nebo něco zařídit třeba s technikou) tak mám u pultu vždycky někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí a dokáže aspoň na tu chvíli než se vrátím poštelovat třeba hlasitost. Každopádně rozhoukat SM58 to už chce trošku umění :-D , dokonce znám jednoho samohrajkéře, kterej ji má, při vystoupení má bedny za sebou, má na ní docela vytažený vejšky + k tomu má i takovej hlas a napískává mu to opravdu jen lehce :) . Každopádně tam by se mohlo narazit i s tím InEar monitorem, třeba už jen proto, že na mixu nebude mít dostatek AUXů.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od maly_medved » pon 18. kvě 2009 0:24:02

frdmss píše: na mic zpivat docela umim, a na tomto koncerte jsem prave ani nemohla zabrat, jak to bylo spatne nazvuceny
Přemýšlím co si pod tím představit ...... že by ten mikrofon byl tak nahlas , že nebylo možné zabrat ?

Nebo to bylo tak "jedovaté" že zpívat do něj nahlas bylo bolestivé ?

Odbočím trošku ( Martin snad promine ) .... jiná situace : Dotyčná zpěvačka ( zpěvák ) má kvalitní mikrofon , kvalitní odpolechy ... jen si to nastaví tak trochu .. že to řve na podiu jak sviňa. A to pak do mikrofonu zpívá potichu a nezabere .... . Mno a v signále ze zpěvového mic je 3/4 zpěváka a skoro celé bicí a ostatní balast z podia .

Stačí pak jen "malý fígl ( POZOR - APLIKOVAT VELMI OPATRNĚ !!! ) , prostě mu odposlech ubrat. Ty jo , to pak najednou dotyčný zpívá :P

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od safa » pon 18. kvě 2009 11:49:30

maly_medved píše: Stačí pak jen "malý fígl ( POZOR - APLIKOVAT VELMI OPATRNĚ !!! ) , prostě mu odposlech ubrat. Ty jo , to pak najednou dotyčný zpívá :P
... tyjo to ti pak po koncerte umeje ... no vis co ;-). Ne vazne, za sebe na tenhle manevr asi nemam dost odvahy ... ale kdyz to rikas i ty, kteryho pokladam za zkusenyho matadora (mimochodem mam nejaky zarizovani v PCE takze bych se pripadne stavil) budu se snazit abych se aspon trochu polepsil ;-).

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od maly_medved » pon 18. kvě 2009 12:03:20

...... jen o "chloupek" :lol:

A ve spojení s jistotou , že to na podiu fakt řve ako sviňa ..... jojo, není nad monitorovej pult s identickým boxem vedle zvukaře, nebo se prostě během zvukovky sebrat a osobně si na podium dojít poslechnout co že z teho fakt leze

- SAFA - Dej vědět kdy budeš projíždět , stav se

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od noxus » pon 18. kvě 2009 12:16:20

"Matadorove" :wink: mne sa vcera stalo nieco uplne opacne. Moderator do toho tak mazal ze mi sla handka (AKG WMS450 VOCAL SET D5) pomerne casto do Clipu. 2x som mu vysvetloval cez program, ze ho radsej pridam v monitoroch ked sa chce pocul ale nech tak nehuka ale on nie, ani bohovi, chvilkami to bolo tak skreslene, ze nebolo rozumiet. Skoda :cry: inac pekna akcia.
Sorry za OT (musel som si postazovat) ;-)

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

nejakou krabicku na zpetnou vazbu pro mikrofon...?

Příspěvek od kalfar » pon 18. kvě 2009 12:23:51

safa píše:
maly_medved píše: Stačí pak jen "malý fígl ( POZOR - APLIKOVAT VELMI OPATRNĚ !!! ) , prostě mu odposlech ubrat. Ty jo , to pak najednou dotyčný zpívá :P
... tyjo to ti pak po koncerte umeje ... no vis co ;-). Ne vazne, za sebe na tenhle manevr asi nemam dost odvahy ... ale kdyz to rikas i ty, kteryho pokladam za zkusenyho matadora (mimochodem mam nejaky zarizovani v PCE takze bych se pripadne stavil) budu se snazit abych se aspon trochu polepsil ;-).
To je celkem často používaný fígl, pokud se ti zpěvák/hudebník bojí opřít do mikrofonu nebo uhýbá od mikrofonu. Tím že se méně uslyší jednak víc zabere a taky bude hrát na mikrofon, protože mimo se neuslyší vůbec ;) U jedný klarinetistky, kterou často zvučíme, to děláme automaticky, nazvučit podle jejího přání a pak o 1/4 stáhnout dolů ještě před produkcí.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“