Compresor limiter do P.A.ček

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mkdaw

Compresor limiter do P.A.ček

Příspěvek od mkdaw » stř 08. črc 2009 21:00:58

SPDIF už mě šlape a teď bych chtěl malinko poradit s tím to.Hrajem taky dost akcí ve dvou.Znáte to narozeniny a podnikový sedánky.Zpěv PC a Klávesy sem tam kytara.A chtěl bych malinko zkoprimovat či vyrovnat a scelit kompletní zvuk jdoucí do PA.Prostě zhutnit.Tak hledám a experimentuji.Dalo by se použít compressor limiter?Po mixu do PA

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Compresor limiter do P.A.ček

Příspěvek od maly_medved » čtv 09. črc 2009 8:05:52

Limiter slouží k ochraně P.A. systému a u kvalitnějších značek bývá součástí zesilovače - aktivky. Samozřejmě záleží na vhodně adekvátně zvolených komponentech.


Kompresor s vhodně zvolenými parametry slouží k " zhutnění" a k vyšší "kompaktnosti" zvuku.


Pro lepší radu by bylo dobré znát celou konfiguraci tvého aparátu. Můžu doporučit například klasický kompresor - limiter "dvě zařízení v jednom" DBX 166XL nebo lépe DBX Driverack PA.

Dražší, nicméně u malých aparátů "vše řešící" řešení by bylo použít digitální pult, například Yamaha 01 , kde je možnost komprimovat zvlášť zpěvy a zalimitovat celek atd. ......

mkdaw
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. črc 2009 2:27:41

Re: Compresor limiter do P.A.ček

Příspěvek od mkdaw » čtv 09. črc 2009 21:23:59

Tak co na co je to už znám už mám malé studio.Jde mě o to live hraní.Tak jelikož hrajeme ve dvou takové ty narozky a firemní akce.Znáš to.A obsazení Klávesy,zvuk moduly a kytara.Dva zpěvy.No a aparát MixPOD Satelity 2x KV2 200W 2x Eminenece 150W A subwofer 500W.TAk zvuk dost dobrej ale už jsem s kolegou takovej šťoural a pořád se snažíme něco vylepšovat.Tak jsme si vymysleli mezi mix a Konce dát Compressory a limitery.I když ty na bednách máme.Zrovna ty typy DBX mě taky napadli.Tak mě jde taky o to
jak se to bude chovat a má li to smysl.Případně bych to použil ve studiu.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Compresor limiter do P.A.ček

Příspěvek od maly_medved » pát 10. črc 2009 8:34:46

aparátek fajn , Good !

Teď už je to spíš o finesách jak kdo zvučí a každý ti poradí něco jiného. Někdo zakomprimuje celek , někdo ( i můj názor ) spíš použije zvlášť kompresory na zpěvy , zvlášť na basu ( pokud je ) , atd ....

To je o experimentování . Vodkaď jsi ? Pokud bys byl poblíž , dá se pár věcí vypůjčit a vyzkoušet

mkdaw
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. črc 2009 2:27:41

Re: Compresor limiter do P.A.ček

Příspěvek od mkdaw » pát 10. črc 2009 16:30:49

maly_medved píše:aparátek fajn , Good !

Teď už je to spíš o finesách jak kdo zvučí a každý ti poradí něco jiného. Někdo zakomprimuje celek , někdo ( i můj názor ) spíš použije zvlášť kompresory na zpěvy , zvlášť na basu ( pokud je ) , atd ....

To je o experimentování . Vodkaď jsi ? Pokud bys byl poblíž , dá se pár věcí vypůjčit a vyzkoušet
Tak já jsem od Tábora.A kolem mě se pohybuje dost zvukařů.Tak už jsme se taky sešli po patnácti letech znova s kapelou tak teď jsme hráli tři vzpomínkový koncerty.Tak to potom když přijedem dohromady tak to je pak síla aparát.ani nebudu plácat co to stálo.A tak o to nejde.Protože každej má jinej způsob a názor tak se i ptám tady.Říká se že víc hlav víc ví.A jde tu taky o to,že máme sponzora a zbejvá nám utratit zbytek peněz tak už taky trochu nevíme co koupit.A když dává tak to neber,že.Tak nás napadlo tohle to,a zkusit pořád něco vylepšovat.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Compresor limiter do P.A.ček

Příspěvek od maly_medved » pát 10. črc 2009 21:39:38

Pokud je sponzor , tak kupte DBX 260ku . Pokud máte velmi bohatého sponzora , tak před ni ještě T.C. Finalizer

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“