Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Pavel Schneider » ned 26. črc 2009 23:02:48

Zdravim, potřeboval bych poradit nějaký procesor na rozjasnění (vylepšení) zvuku. Převážne hraji jak z PC tak i CD. Na PC tomu pomáhám nějakejma efektama v programu, ale nic moc. Zatím jsem našel něco od Dexonu DPC 500 audio procesor. Ale od toho ruce pryč, chtěl bych něco kvalitnějšího, cca do 10 000Kč, pokud se to dá za tuto částku pořídit.
Díky
Jo světýlka, to je moje :-D

mrak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte 03. čer 2008 11:46:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od mrak » pon 27. črc 2009 11:18:45

muj nazor je takovy ze pokud hrajes reprodukovanou hudbu tak by si uz zadne takove udelatka nebo "efekty na pc" nemel potrebovat. A pokud to bez toho hraje jak z "prdele" tak by se melo HLAVNE investovat do beden ktere zahraji tak jak maji....

Bohuzel zadny libovolne drahy procesor nemuze udelat z bednicek od PC silne a dobre hrajici PC.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od maly_medved » pon 27. črc 2009 12:24:00

JJ, MRAK má svatou pravdu ....

Dobrý procesor na "dovylepšení" zvuku je enhancer. Ekonomické Behringery jakš takš, osobně jsem absolutně nadšený a používám Enhancer od SPL MK2T , ten je ale již poměrně drahý , velmi podobná je jeho nelampová verze SPL MK2 , nebo základní model Vitalizer Jack , ten je ale již citelně horší, pořád ale výrazně převyšuje Behringera .

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od honza637 » pon 27. črc 2009 12:31:17

Osobně nejradši používám kvalitní zdroj signálu a kvalitní zvukový řetězec. Hlavně reprobedny. Pak takový udělátka nejsou na nic ...
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Pavel Schneider » pon 27. črc 2009 12:39:34

No je jasný, že nějakýmu omnitronicu by to vůbec nepomohlo, ty mé ,,bedničky od PC,, jsou 2x subbas Beyma každý osazen (2x Beyma 18LX60), satelity 2x EM151 , zesilovače Tapco, Mison, ekvalizér je taky Tapco, výhybka je bohužel behringer, a mixák je Allen&Heath. Vono to hraje slušně, ale s těma efektama v PC to hrálo líp, prostě to mělo takovou vetší dynamiku.
Jo světýlka, to je moje :-D

zdenek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. zář 2007 18:05:55

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od zdenek » pon 27. črc 2009 13:52:39

[procesor na rozjasnění (vylepšení) zvuku.]
Používám již asi 10let procesor http://www.metronix.cz/audio_procesory.html. A můžu říci, že si to celkem bez něj nedovedu již představit. Doporučil jem ho již hodně mým kolegům, a zpět se dostala jen slova chály. Někdy je prostě prostor, kde se to skoro nenechá doladit. S pomocí procesoru mi zmizeli veškeré starosti od zpětné vazby, průrazností zvuku, nebo hraní jako pod dekou. Za ty peníze je to supr krabička. Na reprodukovanou hudbu snad ještě lepší. S nějakým Behringerem se to nenechá srovnávat. Zvukový řetězec má sice velký vliv na zvuk, ale i když jsem přesedlal na RCF, procesor jsem nevypnul, ale jen stáhl procesing. Používám ho i na odposlechy. Zpěvy, kytary i plechy mají prostě šťávu. Když ho vypnu zvuk zapadne. Korekcema to dohnat nejde. Takže mohu jen doporučit.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Frenk » pon 27. črc 2009 15:01:41

Tak ten procesor pouzivam taky na doma(prodava ho i dexon), na horsi nahravky je to vyborna vec. Zvlaste treba MP3, WMA, Atrac3 krasne rozjasni. Naopak ty dobre nahravky zadny procesor nepotrebuji. Na PA jsem ho pouzival taky, kdyz jsme meli kombinaci Yamaha a Tamp zesy, ted si pujcujem RCF 4PRO a tam uz to neni vubec potreba. Tady je jeste link na neco obdobneho do racku http://www.correct.cz/detail.php3?typ=A ... i=av.audio , je to podstate uplne to same (zvukove) jako ten vyse uvedeny, podle me jsou ty correct lepe provedene. Potom jeste casto vidim nejake masiny od SPL, ale to uz je podle moc drahe. :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Fyla » pon 27. črc 2009 20:04:52

Vitalizery od fy SPL jsou bezvadny. Pouzival jsem to dlouho na master vystupu u PA. Ale od jiste kvalitativni kategorie neni potreba...

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od knobtweaker » pon 27. črc 2009 23:06:31

Ahoj , já osobně enhancery na masteru nerad, to se to radši snažím pořádně naekvalizovat pokud můžu, než master prohnat přes distortion :-)

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od maly_medved » úte 28. črc 2009 7:00:25

Mno, pokud od určité kategorie P.A. není potřeba, tak třeba kluci z Rental Pro asi nemají dostatečně kvalitní apec :(

Nemyslím, že Enhancer ( i když jak který ) je distortion. Stejně jako u Ekvalizéru platí , že jak kroutíš knoflíkem o víc jak 5 dílků mimo 0 tak hledej chybku někde jinde ......

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Fyla » úte 28. črc 2009 9:21:45

Ale jo:) V Rentalu zustal v nejakym racku (cti "v rakovi") z analogovy ery. Nevidel jsem ho v akci stejne dlouho, jako ten muj... Spis jsem chtel rict, ze neni potreba ho pouzivat automaticky. Samozrejme, ze se hodi. Je to genialni treba na rozsviceni hruzostrasnejch nastroju (spatna bici souprava, vetnamskej klapkobrinkostroj).

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Jakub » úte 28. črc 2009 12:00:02

V rekovi kurna fix, REKOVI! :-))))))))))) :D :D

...není třeba hrát nahlas...

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od knobtweaker » úte 28. črc 2009 13:02:32

Souhlasím s Fylou, enhancer je dobrá věc, ale spíše se to hodí na insert třeba na tupě znějící španělu nebo tak něco. Na master to v dnešní době má podle mě třeba na nějaký diskošce s tupěji znějícím aparátem.
Ale na seriozní zvučení bych to fakt asi využil spíš na nástroj nebo na grupu.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 24. zář 2009 17:16:41

od urcite kvality aparatu nejsou potreba - co si pod tim predstavit?

Co takovy MEGATON+QSC+RANE 26z?

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Něco na rozjasnění (vylepšení) zvuku?

Příspěvek od Fyla » čtv 24. zář 2009 21:16:56

Návštěvník píše:co si pod tim predstavit?
l-acoustics, nexo, d&b, mayer sound apod.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“