Poraďte procesor s Auto EQ

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
zdendaBM
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03. říj 2009 22:01:57

Poraďte procesor s Auto EQ

Příspěvek od zdendaBM » sob 03. říj 2009 22:47:37

Ahoj, potřeboval bych poradit od někoho kdo má zkušenosti s processorem BEHRINGER DEQ 2496. Hlavně bych se chtěl zeptat jak moc dobře funguje funkce AutoEQ? Děkuji za každou odpověd,radu nebo tip ;)

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od xb » ned 04. říj 2009 10:47:41

Ja ho mam, jsem s nim docela spokojenej, ale Auto EQ vubec nefunguje. V tomto je lepsi spolehnout se u tohoto pristroje na ucho (a tim nemyslim to co je v logu na pristroji).

zdendaBM
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03. říj 2009 22:01:57

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od zdendaBM » ned 04. říj 2009 11:14:13

aha, díky moc, a prosimtě nevíš o nějakym, cenově přijatelnym processoru u kterýho AutoEQ funguje docela dobře?
Ještě bych se chtěl zeptat, když jsi zkoušel autoEQ používal jsi ružový šum, nebo jsi do toho pouštěl jenom nějakej signál(např. zpěv, nebo něco takovýho) a nechával to porovnávat s tim samim signálem na vstupu a se signálem snímanym meřícim mikrofonem? snad jsem tu otázku napsal srozumitelně :D díky za odpověd ;)

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od frantik » ned 04. říj 2009 15:11:46

Cenově přijatelné procesory jsou třeba DBX Driverack. Není to žádný zázrak, ale celkem funguje.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od J.J. » ned 04. říj 2009 21:08:29

Auto EQ s alespoň trochu slušným výsledkem v levném zařízení nenajdeš. I u toho dbx mi to připadne spíš jako marketinková záležitost. Jinak tomu eq od uliho se raději velkým obloukem vyhni, měl jsem tu "čest" ho vlastnit a na akci jsem po chvíli trápení provedl tvrdý bypas. Napadlo mě, že by možná mohl fungovat auto EQ pomocí smaarta (umí vygenerovat preset pro spoustu zařízení). Používáte někdo tuto funkci??
Zvukař bez www stránek

zdendaBM
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03. říj 2009 22:01:57

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od zdendaBM » ned 04. říj 2009 22:06:36

Díky za názory, ted jsem si přečetl pár recenzí na procesor DBX DRIVERACK PX, docela ho chválili, no ale s tim AutoEQ s emi to pořád nezdá. Potřeboval bych něco, co mi poměrně rychle nastaví freg. prubeh ve zkušebně, která je docela dobře akusticky upravená(docela dobře, tim nemyslim tak jako mrtvá komora :D) jsou tam hodně omezené odrazy, a většina frekvencí je utlumená a velkej nárust bassů jsem taky nezaznamenal.
Myslíte že funkce AutoEQ u procesoru DBX DRIVERACK PX by mi mohla pomoct?

Díky za rady ;)

zdendaBM
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03. říj 2009 22:01:57

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od zdendaBM » ned 04. říj 2009 22:10:13

Smaarta jsem nikdy nepoužíval, jen jsem na to narazi na netu.

Uživatelský avatar
einsteincz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát 23. led 2009 18:11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od einsteincz » pon 05. říj 2009 5:36:49

Dobře funguje Auto EQ u Sabine PowerQ, (popř pokud má RealQ stejný algoritmus tak i RealQ)

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od noxus » pon 05. říj 2009 14:49:42

Auto EQ na DBXku rady PX radsej zabudni. Mam ho v divadle na aktivky a ked som si dal spravit v dobre akusticky prevedenom divadle AutoEQ na PXku tak to bola sialenost. (inac cele PX je len uplny spodlok rady driverack a sam o sebe za vela nestoji). V momentalnej dobe by som uz asi radsej bral "Sabinu NAV".
PS: co sa tyka meracieho mikrofonu ktory bol k tom PXku tak to je podla mna dost smiesny kus, kedze sa da ako prislusensto prikupit za necelych 3500 sk. #-o
Asi tolko.

zdendaBM
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03. říj 2009 22:01:57

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od zdendaBM » úte 06. říj 2009 17:48:29

Sabine powerQ o tom jsem moc na netu nenšel :( kolik tak stojí ten powerQ?

Myslíte teda že ten DBX Driverack PX, že je u něj špatný ten AutoEQ? podle mě to záleží i na bednách ze kterých se pouští ržový šum? já fak tedka nevim co kopit :D to je jedno, kdaždopádně děkuju moc za názory, rady a typy a jeslti ještě nějaký máte tak budu rád když mi je sem připíšete díky moc

Uživatelský avatar
einsteincz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát 23. led 2009 18:11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od einsteincz » úte 06. říj 2009 20:23:34

Sabine PowerQ je starý model (už se nevyrábí) http://www.sabine.com/resources/Power-Q/PWQ.html

Někde na prodance.cz šel stáhnou i pěkný manuál v češtině. Na bazaru se objevuje od cca 8000 do 10000 (jen odhadem). Podobná mašina je RealQ, ale tu jsme ještě v rukou neměl.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s BEHRINGER DEQ 2496

Příspěvek od TomasVv » stř 07. říj 2009 20:52:10

Když už je řeč o Sabině, nějaký SW analyzer, kterým provedu měření a vygeneruje mi rovnou preset do NAV360 (480, 4800..) existuje?
Dělám, co mě baví.

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte procesor s Auto EQ

Příspěvek od george_58 » čtv 08. říj 2009 9:56:52

Já myslím, že kdyby toto existovalo,tak se nedělají složité odlaďování v různých speciálních místnostech :)
Osobně bych na nějaké autoEq nespoléhal. Základem je mít dobře odladěné PA,které hraje rovně. Tím se zabije potřebnost takového zařízení. V jednotlivých sálech to už pak podle potřeby a podle ucha přece dorovnáme.

Vím že ten Behringerácky 2496 eq tady používala jedna kapela. Přišel jsem na zábavu a říkám si, bože ten zvuk je hnusnej. Byla to sice sokolovna, ale vím, že tam zvuk udělat i jde. Normálně bych tam k zvukaři nešel, sám vím jaké to je,když někdo chodí ke mě a "radí". Po třetím pivku mě to nedalo, a opatrně jsme ke zvukaři dolezl a slušně se sním pobavil. A když jsem viděl rack plný Behringerů v čele s tímto procesorem na master výstupu...pak mi klučina ukázal co má nastaveno na tom procesoru, že prej se to nastavilo samo měřícím mikrofonem.. to byl hnus velebnosti. Ono tam bylo místama i -20 dB na některých rekvencích, prostě to udělalo takové hrby, že to už nebyl zvuk. To mi jako zkušenost s tím zařízením stačilo :-)

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Poraďte procesor s Auto EQ

Příspěvek od J.J. » čtv 08. říj 2009 10:06:19

To budeš muset asi pohledat. Smaart má funkci kdy je schopen automaticky nastavit EQ křivku připojitelných zařízení. Zřejmě ale není moc zájem o podobné fičůrky protože zařízení které umí ovládat jsou celkem letitá, od sabiny pouze GraphiQ a k novým už nikdo ovladače nedělá. Ono je to stejně všechno trochu domotané, funkce typu autoEQ využijí spíše začátečníci a u těch zase není pravděpodobné že by investovali do drahých zařízení které to umí.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte procesor s Auto EQ

Příspěvek od Jakub » čtv 08. říj 2009 11:27:49

Tak rozhodne bych se na auto EQ nikdy plne nespolehal. Sam mam staricky Uliho Ultradyne, tedy sediva 2U krabice EQ/analyzer a tam to sice neco zmeri, neco udela, ale poslouchatelny to je jen z casti. Kdyz mi necha EQ rovne a vejsky natahne o 12dB, tak to neni asi dobre, protoze to boli a strili jako blazen. Proste nespolehat, mozna tak jako male voditko, kdyz se cloveku zvuk nejak moc nezda. Nevim jak u tech profi zarizenich, ale v tom low-endovem poli to urcite nebude spasitelna vec.

...není třeba hrát nahlas...

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“