Parametry u nejrychl. a nejsilnějšího limiteru a kompresoru

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Parametry u nejrychl. a nejsilnějšího limiteru a kompresoru

Příspěvek od Jirka99 » sob 02. srp 2008 18:37:52

JAKE jsou NEJDULEZITEJSI PARAMETRY u NEJRYCHLEJSIHO a NEJSILNEJSIHO LIMITERU a KOMPRESORU?

Jsem laik v teto oblasti. Potrebuji koupit limiter/kompresor a nevim, podle jakych parapetru (specifikaciiiii) se mam pri vyberu rozhodovat.
(Jedna se mi o nahrani vstupniho signalu (pres mikrofon), tak abych mel pri vystupu nahrany co nejsilnejsi, nejhlasitejsi a nejkvalitnejsi (originalu nejpodobnejsi, nejrealnejsi) signal, i presto-ze budu zpivat extremne potichu a vzapeti extremne nahlas.)

(Pouzivam PC, Cubase 3.1.1, mikrofon AT4050, zvukovou externi kartu M-AUDIO Firewire 410)

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Příspěvek od Fyla » sob 02. srp 2008 20:16:20

Nejkvalitnejsi signal budes mit nahrany tehdy, pokud zadny limiter, kompresor nepouzijes. Idealni je nastavit predzesilovac tak, aby nedoslo ke zkresleni. Pokud natacis 24bitove, dynamika zaznamu je tak velka, ze to bude v poradku. Nejsilnejsiho, nejlepsiho a nejpodobnejsiho zvuku originalu je potom nejlepsi dosahnout vhodnou postprodukci (pluginy atd...).

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » sob 02. srp 2008 22:55:56

Masina, ktera ti bude nastavovat automaticky citlivost na vstupu, se jmenuje Auto gain control (AGC).
Zkus najit nejakej AGC plugin a vyzkousej to. Ja o zadnym konkretnim nevim, tak ti presne neporadim.

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Příspěvek od Fyla » ned 03. srp 2008 0:30:58

Plugina nebude pri nahravani jaxi plnit funkci, pokud nebude ovladat primo predzesilovac.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » ned 03. srp 2008 0:53:40

ja predpokladam, ze v tomto pripade je preamp nastaveny na dost malo a zesiluje se to jenom softwarove. Coz teda nebude uplne kvalitni, ale To si musi Jirka vybrat, jestli to chce nahrat kvalitne nebo pouze dynamicky "podle jeho potreb". Oboji zaraz nepujde.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » ned 03. srp 2008 15:02:25

JEZISI JIRKO, nezlob se ze k tobe budu uz takhle od zacatku tvrdy, ale NESTACI TI ZE TEMIHLE ZCESTNYMI BLUDY ZASIRAS JINA FORA ? Kolegove z Electrozone, kde mam moderatorska prava, me uz nejakou dobu prosi abych tvoje prispevky vymazal, tvuj nick zabanoval nebo aspon tebou zalozena temata zamknul. Zatim jsem se k tomu nedostal ... ale pokud s tou zhovadilosti hodlas zacit i tady asi se premuzu. Prosimte, kdyz se nedokazes ptat rozumne a rozumne naslouchat dobre minenym radam, tak RADEJI MLC a jen poslouchej!

Mimochodem, slysel jsem, ze jsa dusi american zijes v UK. Jiste tedy zvladnes svoje dotazy smerovat na anglicky hovorici fora, kuprikladu na gearslutz.com , kde ti svetovi odbornici jiste radi poradi.

Pro ostatni viz zde:

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... ght=jirka2

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... ght=jirka2

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... ght=jirka2

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... ght=jirka2

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Příspěvek od Fyla » ned 03. srp 2008 15:09:29

Hehe :D
tady neni neco v pradku...

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » pon 04. srp 2008 15:03:19

Safa:

Ja se vecne ptam k danemu tematu. A je ostudou tamnich "odborniku", ze jsou tak namysleni a jen si delaji blazny z laika. A je tam spousta hlupaku, kteri si radi pridaji to namyslene polinko. A je tvou ostudou, ze i ty si podlehl tamni davove psychoze.

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » pon 04. srp 2008 15:15:45

Fyla:
Jardatop:


Kluci, diky za odpovedi.


Abych to upresnil: Pri nastaveni (externi zvukovky M_AUDIO Firewire 410, ktera obsahuje preamp ), mam tam Signal Gain na maximum(!), Autput Signal Level Controller take na maximum, a V Cubase 3.1.1 mam Make Up Gain na velikych hodnotach. Limiter v Cubase mam na maximum. Pri tomto nastaveni jsem spokojen: Slysim pri tichem zpivani krasny, ciste kristalove ZRETELNY hlas, velmi podobny originalu.

Problem ale nastane, kdyz nahle zazpivam nahlas. A proto se pidim po tom, abych vedel, jake parametry jsou dulezite, pri vyberu (pri koupi) externiho Limiteru/kompresoru/(preampu), tak aby mi zvuk nevypadl ci se nezkreslil (neprebudil),kdyz nahle zazpivam nahlas.

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » pon 04. srp 2008 15:36:26

Jardatop:
Fyla:


Ano, pouzivam nataceni 24bitive.

Dosahnuti onoho vytouzenyho zvuku po nahrani, je mi na prd, protoze se mi jedna, krome nahravani, take o to, abych onen zvuk (barvu hlasu) slysel zive (v realnem case), kdyz zpivam, protoze chci cvicit barvu hlasu v souvislosti s intonaci.

Jardatop:
Jak jsem v predeslem prispevku rekl, Signal gain mam na maximum (NE na malo). Pri takovem to nastaveni se mi barva hlasu - kristalove cista ZRETELNOST meho hlasu, libi. Problem nastane, kdyz zazpivam nahlas. Nechci si vybirat mezi kvalitou a dynamickymi mymi pozadavky. Chci oboji, a proto se pidim, za tema parametrama, jake maji byt pri koupi externiho Limiteru/Kompresoru/preampu, protoze verim, ze pri dnesni vysoke vedecke urovni techto zarizeni, se to da do znacne miry vyresit, v souladu s mymi pozadavky. A krome toho: Viz vyse, uvedl jsem vam priklad nastaveni pri kterem jsem spokojen. Takze je "jen" otazkou, jak se da vyresit, ten problem, kdy pri onom nastaveni (viz vyse) zazpivam nahle nahlas a v tu chvili me vypadne zvuk ci se to zkresli (prebudi).

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » pon 04. srp 2008 15:41:50

Safa:

P.S. Anglicky se domluvim, ale zadna slava. Natoz v odborne oblasti dynamiky pri nahravani.

Ano, samozrejme, uz jsem taky uvazoval, ze se zkusim dopidit one odpovedi na anglickych forech, v pripade-ze mi nikdo z cechu a slovaku nebude schopen odpovedet na onu otazku. (Ale jsem prekvapen: Nemyslel jsem si, totiz, ze odpoved na moji otazku, pro odbornika bude tak tezka...!!!)

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Re: JAKE NEJDULEZITEJSI PARAMETRY u RYCHLEHO SILNEHO LIMITER

Příspěvek od Jirka99 » pon 04. srp 2008 15:51:07

...Pro prehlednost, opakuji zde onu otazku:
Jirka99 píše:JAKE jsou NEJDULEZITEJSI PARAMETRY u NEJRYCHLEJSIHO a NEJSILNEJSIHO LIMITERU a KOMPRESORU (a preampu)?

Jsem laik v teto oblasti. Potrebuji koupit limiter/kompresor a nevim, podle jakych parapetru (specifikaciiiii) se mam pri vyberu rozhodovat.
(Jedna se mi o nahrani vstupniho signalu (pres mikrofon), tak abych mel pri vystupu nahrany co nejsilnejsi, nejhlasitejsi a nejkvalitnejsi (originalu nejpodobnejsi, nejrealnejsi) signal, i presto-ze budu zpivat extremne potichu a vzapeti extremne nahlas.)

(Pouzivam PC, Cubase 3.1.1, mikrofon AT4050, zvukovou externi kartu M-AUDIO Firewire 410)
Abych to upresnil: Pri nastaveni (externi zvukovky M_AUDIO Firewire 410, ktera obsahuje preamp ), mam tam Signal Gain na maximum(!), Autput Signal Level Controller take na maximum, a V Cubase 3.1.1 mam Make Up Gain na velikych hodnotach. Limiter v Cubase mam na maximum. Pri tomto nastaveni jsem spokojen: Slysim pri tichem zpivani krasny, ciste kristalove ZRETELNY hlas, velmi podobny originalu.

Problem ale nastane, kdyz nahle zazpivam nahlas. A proto se pidim po tom, abych vedel, jake parametry jsou dulezite, pri vyberu (pri koupi) externiho Limiteru/kompresoru/(preampu), tak aby mi zvuk nevypadl ci se nezkreslil (neprebudil),kdyz nahle zazpivam nahlas.

Dosahnuti onoho vytouzenyho zvuku po nahrani, je mi na prd, protoze se mi jedna, krome nahravani, take o to, abych onen zvuk (barvu hlasu) slysel zive (v realnem case), kdyz zpivam, protoze chci cvicit barvu hlasu v souvislosti s intonaci.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » pon 04. srp 2008 16:26:53

Ach jo ... :(

Jirka99
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: sob 02. srp 2008 17:58:15

Příspěvek od Jirka99 » pon 04. srp 2008 16:29:45

Jardatop:

jardatop píše:Masina, ktera ti bude nastavovat automaticky citlivost na vstupu, se jmenuje Auto gain control (AGC).
Zkus najit nejakej AGC plugin a vyzkousej to. Ja o zadnym konkretnim nevim, tak ti presne neporadim.

Diky!!!!! Prozkoumam to. ...a uvidime...

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od kalfar » pon 04. srp 2008 20:53:22

Víš Jirko, zvučím sice jen rok a něco, ale hodně na začátku jsem se naučil to, že zvukařina a zpracování zvuku je o kompromisu. Když uděláš dobrý kompromis tak potom je zvuk perfektní, ale když všechno budeš dělat na max a na nej- tak z toho nikdy nic nebude.

Jinak pokud chceš koupit kompresor, tak ti bude stačit kterýkoliv. Jde tu pouze o to jak ho budeš umět nastavit.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“