Stránka 1 z 1

TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Napsal: úte 23. zář 2014 12:19:03
od Romec
Zdravím Vás,
chtěl bych se Vás dotázat na zkušenosti s vokálním harmonizérem TC Helicon VoiceLive Touch.
Jedná se mi hlavně o tvorbu vokálů - hlasů na základě midi souborů přehrávaných na klávesách.

Děkuji

Roman Hanák

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Napsal: pát 23. led 2015 14:15:24
od Triget
Zdravím.. mám zkušenost s TC Helicon VoiceTone harmony M, což je asi trošku starší verze, ale pracuje na podobné bázi. Očekával jsem od toho plný vokál k midi podkladům a k využívaným stylům u kláves. Narazil jsem ale na problém, že většina midi souborů které používám buď nemá vůbec nebo má velice odfláknutou linku pro vokály. Představa, že budu zpívat první hlas a vokalizer si data od někud natáhne se tedy rychle rozplynula. U některých podkladů to jde simulovat přiřazením vokalizeru k jiné harmonické lince, není to ale nikdy 100% výsledek.
Naopak výbornou zkušenost mám při využívaní vokalizeru tak, že si tahá harmonii, kterou právě hraji (buď jako akord), nebo konkrétní držené tóny. Pak je výsledek parádní. ;)

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Napsal: pon 23. kvě 2016 5:35:49
od jara
Zdravím Voicelive touch má supr vokály pokud používáš midi podklady, ale skoro žádná midi nemá stopu přímo hotovou pro řízení vokálu, tu si musí udělat každý sám v nějakém editoru, např Cakewalk nebo Cubase, ale pak je výsledek suprovéj stojí to za tu práci, touch mám a věechny midi mám upravené právě pro touch a mohu jen doporučit.

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Napsal: úte 02. kvě 2017 13:52:49
od Romec
Dobrý den,
chtěl bych se dotázat p. Jary ohledně VoiceLive Touch, konkrétně na psaní vokální linky, o které se zmiňuje ve svém příspěvku. Můžete mne kontaktovat přes mail: romec@email.cz. Myslím si, že to již nepatří zde do rubriky, proto bych to chtěl řešit přes mail.

Děkuji
Romec

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Napsal: ned 07. říj 2018 8:27:53
od jura2222
Chtěl bych se zeptat, porovnál jste už někdo tyto dva efekty? tc helicon voicelive 2 a tc helicon voicelive 3 extreme ? jde mě o harmonie řízené přes midistopu, co se vám zdá hezčí? mě osobně přijde že extreme má ty harmonie takové tvrdší, prosím o názory.

TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Napsal: čtv 17. čer 2021 18:27:55
od Speeed
Zdravím, nevíte někdo jak nastavit v Voicelive Touch ovládání mikrofonem (TC-Helicon MP-75). Nastavení pedálem jsem našel, ale mikrofonem ani náhodou. Na videu z roku 2011, mu tam svítí na displeji E1, ale jak se tam dostat, to fakt nevím. Koupil jsem to nedávno, používáme Voicelive 2, tam je to nastavení jasný.

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Napsal: úte 07. zář 2021 16:56:08
od Jendis
Pro ovládání mikrofonem potřebuješ mikrofon TC Helicon.
Podrž prst na slideru a stiskni předvolbu 1 - 5 (to je přepínání bank A - E). Takhle můžeš uložit až 25 předvoleb.