Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od Petr Z. » pát 15. črc 2016 21:56:33

Pardon za OT:
Možná by nebylo od věci, aby nás všechny Martin zbavil tohoto provokujícího a tlachajícího trolla nade mnou, co jen zasírá témata, všechny vysírá pitomostmi a mnozí na něj zbytečně reagují.
Zablokováním a smazáním všech jeho postů i postů na něj reagujících se to tu skvěle zpřehlední na relevantní diskusi.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od Havlis » pát 15. črc 2016 22:24:00

"definice" kvalitního kytarového kabelu není uplně jednoznačná a exaktní. Primární kritérium je subjektivní - musí se ti dobře hrát, nesmíš mít pocit, že ti ze zvuku něco bere. Hlavní rozdíl je přímém porovnání - když vezmeš nějakej špatnej kabel (třeba typicky špagáty, který dávají k levným kytarám zdarma) a naopak kvalitní kabel, tak s použitím toho kvalitního se zvuk prostě rozsvítí, není pod dekou, zdánlivě oplývá větší dynamikou.
Jinak zásadní kritérium je právě kapacita, já osobně ji neměřil, ale někteří diskutéři z hudebníforum.cz se tomu věnují a kabely měřili. Velmi dobře vychází Sommer Cable spirit LLX a ten používám taky. K tomu kvalitní konektory (já používám Neutrik NPX2-B), slušný pájení a kvalitní kabel je na světe. Za náklady mnohem menší než u značkových kabelů dostaneš stejnou nebo vyšší kvalitu...

Ale taky se tu dočteš (nebo to možná byla na hudebním fóru, nepamatuju se), že tyhle kabely jsou ještě o ničem, že jedinej správnej zvuk dostaneš se stříbrným kabelem (a taky stříbrnou přívodní síťovou šňůrou) a že takovej kabel je navíc směrovej - takže vede mnohem (tohle slovo je důležitý, pač zastánci neříkají, že se možná pocitově něco zlepšílo, ale že došlo k ZÁSADNÍMU vylepšení zvuku) lépe jedním směrem než druhým. Z fyzikálního hlediska si to neumím představit, měřitelný to podle mě není a celkově je to jenom v oblasti psychoakustiky (placeba)...ale nezkoušel jsem, takže zatím jsem jenom nevěřící Tomáš

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od Martin » sob 16. črc 2016 10:54:40

Petr Z. píše:Pardon za OT:
Možná by nebylo od věci, aby nás všechny Martin zbavil tohoto provokujícího a tlachajícího trolla nade mnou, co jen zasírá témata, všechny vysírá pitomostmi a mnozí na něj zbytečně reagují.
Zablokováním a smazáním všech jeho postů i postů na něj reagujících se to tu skvěle zpřehlední na relevantní diskusi.
Bohužel, takhle to tady nefunguje.

Doporučuji na příspěvky trolla nereagovat, jakákoliv odpověď ho pudí k další odpovědi. Případně jeho příspěvky pro budoucí generace POUZE označit za trolling, ale na obsah NEREAGOVAT, nenamítat, nerozporovat, nehádat se... To nemáte manželky nebo co? :wink:
administrátor, moderátor

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od jammixer » sob 16. črc 2016 11:28:43

Petr Z. píše:Pardon za OT:
.., aby nás všechny Martin zbavil tohoto provokujícího a tlachajícího trolla nade mnou,...
niekoho ste zmazali ? lebo pane Petr Z. nad vámi ste vy sám . .Možno by zafungovala poznamka o novodure , kartone alebo brumkaniu medveda.. tá otázka na káble je fakt sranda v tejto teme .To sa niekto za vás vydáva ? možno by ste sa mohol aj registrovať aby k tomu nedochádzalo a popri tom zistite nejake štatisticke udaje o množstve nudy na fore .

Uživatelský avatar
zdeno

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od zdeno » stř 24. črc 2019 9:20:52

2019: kvalitní kytarový procesor? Ano, po cca 35 letech aktivního hraní mi úplně stačí EHX MemoryMan na elektroakustiku (jako boost jump s trochou analogové ambience na sóla) a na Fender straty a telata nejnověji i Tech21 SansAmp FlyRig verze 2. Jak oba tyto efekty, tak kytary jsou made in USA a .. neni jednoduše co jinýho řešit, jen hrát a užívat si super pocitu ze hry a zvuku :P
PS. když už máme komplet všechny nástroje, efekty i apec made in USA, tak to nespojujeme chinashit kabeláží, ale třeba Klotz nebo tak něčím... ale to snad dá rozum :D

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od mifune » stř 24. črc 2019 20:30:04

emyslím, že všechny nástroje musí být z USA (to hraní máme stejně - no já 38, ale su věčnéj amatérek..) a to mám origo PRS Custom 22 Top 10 OI,(přešel jsem po mnoha origo Fenderech a jednom Gibsonu - a nikdy už nebudu hrát na nic než PRS!!). Akustika Furch - né česká, ale Moravská (cena současná cca 65.tis, smrk sitka, mahagon, palisandr - prostě standard) a na ňu nepoužívám vůbec nic, jen jednoduchý jump na sóla a snímaní mám Fisman Eclipse blend (snímač natural a mikrofónek) bez korekcí - nazvučení ACUS - přešel jsem od AER - není ani lepší nebo horší, nic nepřidá, vždy se mně zdálo, že Aero to trochu přilepší...Nechápu osobně vůbec smysl !jakýkoliv procesorů! na akustiky - dobrej dřevěnej nástroj hraje nejlépe ozvučený mikrákem (..zatracená vazba..)./Housle, kytary z 18,19 století, které jsou pro svou nezaplatitelnou cenu, majetkem států a nejlepším muzikantům se jen půjčují, snímá vždy několik mikrofonů a to je ten pravý zvuk../ No a s elektrikou je to parodie, prodal jsem origo aparáty Fender a MB, a teď to PRSo hrotím přes Mooer 200 (nesmějte se) (můj názor je, že základ je kvalitní nástroj a potom aparát (číňanovi chybí dynamika fendrovskýho Twinu - no kdo by to taky čekal od mulťáku za 7 na rozdíl od F nebo Bugi apecu za 70)...obráceně to nikdy nebude fungovat) a akustickýho Acusa a přes RCFko (kapela momentálně není, někteří dědci dali přednost chalupám...) ale cvičím a hrajeme s kamošama pro prdel (je to děsný, když nám bylo 18-19 a měli jsme nadšení a ambice nebylo na aparáty a kytary a teď se v knajpě sleze u škopku pár starejch borců - jo všichni si plníme tajný přání a okolo stolu je apec za mega - moje PRSo za 100.t a několika Fenderů z 60..Gibsonů Clasic)...no všichni kamoši jdou víceméně do Kempera a včera se objevila verze Kemper stage - je to podlaháč - a určitě do toho jdu - u mě mají pravý lampáče ukončeno. Nevím jestli toto patří na zvukařinu, ale sám zvučím od 15, co hraju a proto si myslím, že zvukař by měl sám hrát, aby věděl jak to na prknech zní muzikantům....né jen to, co slyší ven...to jsem zase napsal kravin asi je OT a admin mě smaže...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od PeBe » čtv 25. črc 2019 8:20:18

[OT]
můj názor je, že základ je kvalitní nástroj
Můj názor je posunutý trošku dál. Základ jsou ruce :-) Když matla dostane do ruky klidně Fender s výrobním číslem 007, vždycky z toho poleze sr..ka. Ale když vezme do ruky jakoukoliv fošnu, třeba Michal Pavlíček, tak se mu v rukách rozezpívá ;-)
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Kvalitní kytarové procesory/multiefekty

Příspěvek od Robert » čtv 25. črc 2019 10:18:47

😁😁😁😁slyšeli jsme slovo boží, bohu díky. Za tak velikou pravdu mne snad i zo rouhání musí odpustit. 😉

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“