equalizer do hifi domácí soustavy

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » ned 15. bře 2015 11:54:12

dobrý den,
můžete prosím doporučit equalizer do domací hifi soustavy CD Yamaha 1000, zesilovač Pioneer A-70, bedny Focal.
používal jsem starý Technics, ale hifi equalizery už se nevyrábí, také bych uvítal víc pásem než 7 u Technicsu.
pročítal jsem tady příspěvky, ale nevím, co podle vás znamená že EQ šumí, jaký to má u mě dopad při domácím použití, když neposlouchám zase tak nahlas. osobně poslouchám hlavně metal a potřebuji vytáhnout hlavně výšky a trochu vykreslit basy.
rád bych do 10 tisíc, ale kvality zvuku je hlavní kriterium. stačí mi jen funkce equlaizeru, ostatní mi doma k poslechu nejsou k ničemu.
díky za každou radu.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » pon 16. bře 2015 11:55:26

za deset tisíc se dneska dá sehnat i absolutně špičkový profesionální 2x30pásem grafický ekvalizér, např. KLARK-TEKNIK DN360 nebo BSS FCS960 - samozřejmě bazarový, nový pořád stojí přes 40 tisíc, (ovšem moc se jich už asi neprodá - všichni používají digitální mixážní pulty a interní GEQ v nich). A dají se sehnat i kousky ve velmi dobrém stavu. Rozhodně bych dal přednost tomu koupit "jetý" kvalitní EQ před novým řekněme dbx apod. za stejnou cenu. Stačí sledovat ebay, www.soundbroker.com, www.solarisnetwork.com, www.gebrauchte-veranstaltungstechnik.de a podobně. Taky je zrovna odkaz na poměrně slušný EQ (nový je stále ještě v ceníku dovozce AudioMaster.cz za 27.000,-) : https://gebrauchte-veranstaltungstechni ... +Equalizer za 200E
MAD

Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » úte 17. bře 2015 9:48:18

děkuji za odpověď- musím se přiznat, že mám trochu strach kupovat použité elektro.
je to opravdu tak propastný rozdíl od levnějších nových EQ? např. dbx 1231?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od KamilV » úte 17. bře 2015 10:03:52

Ano je. Zrovna u těch dbx, od doby, co se výroba přesunula do Číny, vzrostl šum jak hrom. Staré dbx jsou na tom mnohem líp. Raději bych koupil starý držák, než něco nového, co je už z výroby horší.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od TomasVv » úte 17. bře 2015 10:29:54

Mám pár kacířských dotazů. Proč potřebuješ vytáhnout výšky? Máš špatné bedny, které je hrají málo? Nebo nevhodnou poslechovou místnost? Nesedíš nějak zády nebo bokem od repráků? Nebo něco se sluchem?
A nebo se chceš kreativně podílet na výsledném zvuku?
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » úte 17. bře 2015 10:47:31

možná mám po letech koncertů horší sluch, ale především mám ve sbírce většinu undergroundového metalu, který moc za mastering neutrácel. některá CD se nedají bez úprav pomalu poslouchat. :-)

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od sledge » úte 17. bře 2015 11:51:25

Taky kacířský dotaz - nestálo by za to ta "nevhodná" CD upravit na PC? Osobně mi to přijde trochu smysluplnější, než pokaždé jinak nastavovat nějaký (skoro zbytečný) werk. Takhle si každé CD upravíš jen jednou a výsledek buď smahneš na CD nebo necháš na HDD s přehráváním z PC....
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » úte 17. bře 2015 12:13:15

no, já mám přes 2000 CD :shock:
používal jsem equalizer Technics, který jsem měl nastavený stabilně, a rozdíly mezi CD už dolaďoval jen korekcemi výšek a basů na zesilovači. Equalizer jsem měnil jen u opravdu extrémních nahrávek. Při vypnutém equalizeru ale 90 procent nahrávek ztratilo život. Audifilové poslouchají všichni stejných pár nahrávek, které jsou tak kvalitní, že mohou vypnout korekce a jet na direct. Slyšel jsem to v poslechovém studiu. Když tam ale dali CD, které jsem si přinesl, šlo všechno do háje... a to byla aparatura mnohokrát dražší než ta moje.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od blaha » úte 17. bře 2015 12:48:44

2000 CD, to je na úpravu docela dost, ale najednou je stejně nenaposloucháš, digitalizaci bych zase tak úplně nezavrhoval, má to i další výhody třeba dělat si vlastní výběry, ne vždy jsou všechny skladby na desce k něčemu.
Nicméně pokud je kvalita taková jak píšeš, začíná být pomalu jedno jak to dál upravíš, nebo jinak, drahé EQ jsou na to dle mne přemrštěné.
Osobně bych se mrknul po bazarech po HiFi kouscích, třeba na Aukru jsem EQ napočítal asi 6 v rozpětí od 900 do 5500, a řešil bych to tímto směrem.
http://aukro.cz/hi-fi-komponenty-ostatn ... egory-tree
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od TomasVv » úte 17. bře 2015 15:12:35

Zrovna tento digitální by mohl být fajn, měl by umět nějaké presety. http://aukro.cz/technics-sh-ge90-grafic ... 79058.html
Dělám, co mě baví.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » stř 18. bře 2015 0:18:21

Já bych se teda trochu ošíval nad tím kazit zvuk celkem slušné sestavy až takovýmto EQ. Digitálních EQ, které nekazí zvuk je i mezi těmi profi jako šafránu - LA audio DigEQ, Klark helix, s odřenýma ušima Sabine PowerQ (trochu už šumí) a samozřejmě TC electronic EQ station (ale to je taková darda, že bych už mohl rovnou doporučit LAKE MESA nebo Accuphase :-D) Ty dobré digitály jsou samozřejme dražší než analogy a nikdy se jich neprodávalo tolik, takže i v second handu je jich podstatně méně...
MAD

Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » stř 18. bře 2015 10:25:16

ja bych přece jen raději zůstal u analogového EQ. hifi equalizery jsou už nejméně 15 staré, proto jsem vznesl dotaz na tomto fóru.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od TomasVv » stř 18. bře 2015 15:20:33

Já si právě říkal, že požadavkem není puristické hifi řešení, protože se bude do zvuku kreativně zasahovat, tedy spíše aby se to snadno ovládalo. Špatnou nahrávku už moc zkazit nepůjde.
Profesionální 31 pásmový EQ je pro podobné úpravy podle mě nevhodný.
Dělám, co mě baví.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od sledge » čtv 19. bře 2015 14:11:06

SW přehrávače přeci mají spoustu vhodných pluginů, které nešumí :-)
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » ned 22. bře 2015 19:30:59

tohle se vyplatí?

http://www.thomann.de/cz/bss_fcs_966_opal.htm

má někdo s touto německou firmou zkušenosti?

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“