BBE 382i Sonic Maximizer

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od MuFiozo » stř 06. led 2016 15:22:21

Zdravím
Chtěl bych se vás zeptat na výhody a nevýhody použit BBE 382i Sonic Maximizer na PA (master)
Měl jsem ho půjčený a celkově se mi líbilo zlepšení zvuku.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od TomasVv » stř 06. led 2016 15:51:04

Já jsem našel jedinou výhodu - má to bypass.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od KamilV » stř 06. led 2016 19:47:45

TomasVv =D>
A nešumí ten bypass?

Ale teď vážně. Pokud se tě to s ním líbilo, tak si ho pořiď. Tohle přece není o názorech druhých, kteří každý kus HW porovnávají na své sestavě, která může hrát úplně jinak.
Možná, že na špatně hrajícím PA to kus své práce udělá a výsledek se může líbit. Otázkou je, zda není lepší ty peníze šetřit na výměnu PA, než tyto neduhy "lepit" takovými šidítky, jako je BBE 382...

Nezapomeň, že PA je vrcholná část tvého řetězce, kdekoliv jinde se ještě lecos schová, ale v cestě masteru by mělo být nekompromisně vše to nej, co ve svém aparátu máš. Slyšel jsem i drahé aparáty, kde to drahý maximizer ještě o kousíček pozvedl. Ale bojím se, že tohle nebude tento případ. Navíc se musí s maximizerem velice opatrně... A pak je zas otázka, zda tato jemná korekce bude na špatně hrajícím PA poznat.

Co máš vlastně za PA? A co od maximizeru čekáš?

Já bych to nekoupil. Ale odradit tě nechci, pokud jsi na vlastní uši seznal, že je výsledek lepší. Ostatně, právě přece tímhle posouváme svou práci dopředu, tím, že posloucháme a jdeme za tím, co se nám víc líbí...

EDIT: dívám se, že teď v audioteku na něj mají 50 % slevu, stojí to aso 1,500 Kč. Když jsem si posledně dělal 400 V rozvaděč, takové peníze stála jen ta kovová racková škatule. Na cenu vnitřku zbývá kolik? To jen aby sis uvědomil, co chceš pověsit do své cesty masteru.

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od MuFiozo » stř 06. led 2016 21:35:47

Tak jsem chtěl spíše číst jaký to může mít vliv na zvuk při live zvučení a jaký celkově s tím máte zkušenosti... Vím že PA mám špatný KV2 KX a ES serii... ale na lepší není... ale jsou místa (kluby) kam se na zvuční kapely nevyplatí stěhovat vlastní PA (buď ve sklepení nebo podkroví atd) a tak se zvučí na jejich PA. Tak aby se dalo z mála aspoň něco vytáhnout tak mě napadlo tohle pořídit. Přišlo mi, že celý zvuk zhutněl a nabral na dynamice... Ale když se ho dalo moc tak zpěv zanikl...

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od TomasVv » čtv 07. led 2016 10:31:44

Dělá to se zvukem takové chemické kouzla, začne to hrát líbivěji, ale méně detailně a placatě. Na masteru mě to vždycky štvalo, neposlouchal mě mix, jak bych očekával. Kroutíš korekce na výškách a odezva je úplně neodhadnutelná. To samé na basech.
Třeba se s tím dá pomoci některému nástroji přes inzert, ale na hlavní výstup bych to už nechtěl.
Dělám, co mě baví.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od MADMAX » čtv 07. led 2016 12:51:27

moje zkušenost je úplně stejná jako TomasVv - a to i s různými jinými "sonic maximizery" a to i s drahými - s Vitalizerem od SPL, s APHEX Aural exciterem... nicméně třeba tohle BBE má náš basák v racku na basu a tam to svojí práci dělá (jeho zvuk je velmi chemický a "nebasový", a to schválně). KV2 určitě není špatný aparát a něco takového věřím že nepotřebuje, a pokud budeš dělat na nějaké lokální bídě v klubu, nikdy se nedá odhadnout, zda tohle bude přínos nebo ne... mně to přijdou vyhozený peníze.
MAD

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 07. led 2016 13:17:01

Stále to samé, neexistuje žádná odpověď, jestli si to máš nebo nemáš pořídit, to musíš zjistit sám. My jsme se v tom trochu angažovali, když to před dávnými lety byla novinka a přesně jak píší všichni - něco to dělá, když se to s knoflíkem nepřežene, tak se to obvykle víc líbí zapnuté, skoro s jistotou to bude hodně znát na mizerných bednách a pomůže to některým nástrojům. Naopak na dobrém aparátu to pravděpodobně ztratí možnost kompenzovat některé nedostatky a naopak ta snaha už signál jen przní, prostě to přejede optimum (asi jako ho můžeš přejet s korekcemi nebo delayem). Za celé ty roky se to ani lavinovitě nerozšířilo ani nezmizelo z trhu, takže je to taková plichta po všech stránkách. Neuděláš žádnou velkou chybu ani pořízením ani nepořízením, to je maximum, co se dá říct s jistotou. Protože to nejsou žádné peníze.

H.M.

Uživatelský avatar
zpovzdali

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od zpovzdali » čtv 07. led 2016 15:52:30

OT: Ahoj! Diky vam, panove, tohle forum miluji! Dobre se to cte, ty vase zkusenosti, clovek pak nemusi vymyslet svoje slepe ulicky.

Uživatelský avatar
janr

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od janr » pát 28. kvě 2021 11:05:09

Ahoj, pouzivam to na masteru na firemky - akce v hotelu - s hudbou, proslovy a rozhovoy, kde jsem chtel docilit krytalicke konkretnosti pri nizsi hlasitosti a hlavne blbuvzdornosti [ze nekde vytahnu urcite vysky u mluvciho co huhla, pak si vezme mikrofon nekdo jinej a je z toho nebezpecna situace]. Tohle to prijemne cely zpruzracni a clovek je vic v klidu, vsemu je rozumet. Na kapelu taky v pohode, spise vsak na akustickou hudbu, struny, country, world, ... zase pri nizsi hlasitosti, vic nahlas uz to muze otravovat, ale zalezi... takovy to konkretno z toho dostat aby to hralo "tam na podiu a prijemne" tak na to je to idealni vec.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: BBE 382i Sonic Maximizer

Příspěvek od gnat » pát 28. kvě 2021 12:11:24

A další grave digger nám tu vykopal Huberta. Takovýhle lidi by neměli mít právo umírat. R.I.P. a díky za ten odkaz, co jsi nám tu na fóru zanechal.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“