EF. rack pro AH ZED 24

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

EF. rack pro AH ZED 24

Příspěvek od pepan09 » sob 23. led 2016 9:04:03

Zdravim chlapci,

Takze casom sme trosku poskepkulovali a s kapelou sme sa rozhodli Vam sem napisat a rozobrat nas problem. Vlastnime male PA mame RCF ART 745 ( 133 db max, 700W ) a 2 ks RCF SUB 8004 ( 136 db max, 1250 w) , vsetko je aktiv. V skusobni pouzivame klasickej analog AH ZED 24 s efektom na spev Lex MX 200. Chceme si poriesit taky gear co by malo pri live zvuceni mali mat. Teda Gate, kompresor. Na odposluch pouzivame vsetci In Ear. Chcem sa Vas spytat ake nevyhnutne veci by mali v tom racku byt? Totizto znamy ma Soundcraft Vi , cize ak je nejaka narocnejsia akcia, kde je vacsia vaha na kvalitu zvuku volame jeho s mixom a stageboxom. Tato analogova cesta by sluzila len nam, na nase potreby. Nieco som uz cital a docital som sa ze na spevy by to chcelo asi nejaky 4 -kanalovy kompik, na bicie aspon 4 kanal gate, a tiez kompik na snare. Myslim, ze by to bolo vhodne poriesit od DBX. Ja viem , ze by bolo najlepsie riesit digital no na drahy digital nemame a bolo by to pre nas nevyuzitelne, a do tych lacnejsich moc ist asi nechceme.

Dakujem vas za rady.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: EF. rack pro AH ZED 24

Příspěvek od vitek_cz » sob 23. led 2016 13:14:21

Zvucite se sami z podia? Asi jo. No, inserty se resi tam, kde jsou potreba. Dneska jelikoz to digiataly umoznuji, tak mam pocit, ze se s tim naduziva. Sam jsem se prichytal, jak vsude cpu kompresory, pritom to casto nebyl az tak potreba.

Proto bych spise zapremyslel, kde je potreba dynamiku upravit. Tipuju, ze by vam melo vyjit zpev, dechy. Stejne by mel zpevak dobre zachazet s mikrofonem. U dechu je to tezsi. Ale i tak bych to neprehanel s komrepsi.

Dalsi, co se muze hodit jsou GEQ, ale to uz je pro cloveka, co se o ten zvuk stara nebo tomu rozumi. Tim se daji vyresit vazby PA vs monitory apod.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: EF. rack pro AH ZED 24

Příspěvek od maro » sob 23. led 2016 19:18:05

OT: kdyby jsi chtěl nějaké gate-compressor tak mám nějaké navíc co mi leží nevyužité po přechodu na digitál

Dbx 266 xl. Stoprocentní stav, tuším ještě 3 kusy mám.
Listen... and enjoy the sound

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: EF. rack pro AH ZED 24

Příspěvek od MADMAX » sob 23. led 2016 20:53:48

Víš, Pepane, zcela úpřímně - já bych se na to vykašlal, a to ze dvou důvodů: 1) u malých akcí, kdy polovina zvuku leze akusticky z podia, je potřeba použití dynamických procesorů, resp. jejich přínos přinejmenším diskutabilní. 2) přístroje v cenových relacích, které si budete moci dovolit, zvuk leckdy spíš domrší, než aby mu pomohly (viz třeba ten dbx266...) Pochybuju, že budete chtít investovat třeba do dbx 1066 nebo BSS DPR504, DRAWMERu DS404 a podobně, a než laciný outboard, raději žádný.
MAD

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: EF. rack pro AH ZED 24

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 23. led 2016 21:44:43

Má pravdu předsedo...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“