BOSS PS 6 + Marshall ED 1 - zapojení s ROLAND Cube 80 XL

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Hombre
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 23. úno 2016 13:30:48

BOSS PS 6 + Marshall ED 1 - zapojení s ROLAND Cube 80 XL

Příspěvek od Hombre » stř 06. črc 2016 8:05:49

Ahoj všem,
prosím o radu, vlastně dvě - mám kytarové combo ROLAND Cube 80 XL, které neobsahuje efektovou smyčku a používám vestavěné zkreslení, pro mou potřebu zcela postačující.

1) chtěl bych si pořídit BOSS PS 6 - Harmonizér - pro použití při zkresleném hraní a to pro zkreslení z bedny (ne z krabičky). Bohužel Combo nemá zabudovanou efektovou smyčku a já bych chtěl harmonizér použít až za zkresleným zvukem, aby mi z toho nevyšla na konci nečitelná koule. Je z toho nějaká cesta ven?

2) Mám Kompresor Marshall ED1 - a stejný problém, chtěl bych ho použít až za zkresleným zvukem, který je vestavěný v combu. Boužel když ho píchnu před combo, tak pro pozdější zkreslení není výsledný efekt příliš zřejmý. (V minulosti jsem používal s combem Marshall, které mělo efektovou smyčku a nerad bych se krabičky zbavoval)

děkuji moc za rady, nebo nápady.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: BOSS PS 6 + Marshall ED 1 - zapojení s ROLAND Cube 80 XL

Příspěvek od Petr Z. » stř 06. črc 2016 8:35:12

Kontaktujte prosím buď Páju Horkého - firma HOT Amps Uh. Brod, nebo Tomáše "Sendy" Matouška - firma EMA ing. T. Matoušek Ostrava. Oba jsou špičkoví servisáci i výrobci zakázkové nástrojovky - do toho Rolanda půjde ef. smyčka dodělat dost snadno. Díval jsem se na dokumentaci a dokonce je tam na desce i osazená a v tomto modelu zkratovaná zástrčka /konektor/, do které se po odstranění propojek zapojí zásuvka TRS 6,3 efektové smyčky na zadním panelu.
Plošák je zřejmě univerzální i pro jinak vybavené modely. Pokud by bylo třeba regulovat return, tak se dá dát potenciometr také dozadu, vedle jack zásuvky - ale bývá to zbytečné. To už je účelnější regulovat send - aby přístroj vložený do smyčky nemohl náhodou býti přebuzen. Return jde obvykle regulovat přímo na efektovém přístroji. Např. menší samostatné hally, jako je např. MicroVerb či NanoVerb mají regulaci IN i OUT/ a mívají to i "lepší" efekty, určené pro vložení do sériové ef. smyčky.
Nejlíp Vám s tím pomohou tito dva, ale určitě i jiní šikovní pánové, kteří dělají do nástrojové amplifikace a PA.
Oba jmenované znám osobně, jsou to špičky v oboru, ale nikoli nafoukaní týpci, co by Vás poslali do řiti s tím, že si máte jít koupit nové kombo.

Hombre
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 23. úno 2016 13:30:48

Re: BOSS PS 6 + Marshall ED 1 - zapojení s ROLAND Cube 80 XL

Příspěvek od Hombre » čtv 07. črc 2016 7:56:59

Díky moc za radu, to by asi byla nejlepší cesta, vůbec mě nenapadlo, že by se mohlo nechat dodělat ke kombu. Zkusím a dám vědět výsledek.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: BOSS PS 6 + Marshall ED 1 - zapojení s ROLAND Cube 80 XL

Příspěvek od Návštěvník » čtv 07. črc 2016 9:26:57

Kompresor za zkreslení? Do efektové smyčky? To není dobrý nápad.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“