LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Zvucko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. úno 2009 14:33:17

LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od Zvucko » sob 14. úno 2009 14:53:46

Čaute mladenci, plánujem kupovať nejaké zosilňovače na basy (2x18" BR), ale ľahké spínané, už ma nebaví vláčiť stále ťažké zosíky s trafom. Kamarát mi vravel, že na basy sú suverejne najlepsie zosiky Lab.Gruppen (švédske stroje). Vraj ich používa licenčne aj Lacoustics na svoje LineArraye, sú nezmar + majú taký napájací zdroj, že keď nemáš dosť štavy v sieti (bežná vec- zhnité prívody), nič sa nedeje lebo im stačí 190V. Nie sú najlacnejšie ale ja by som do toho šiel aj tak.

Slovenský distribútor (nebudem menovať pre reklamu) mi slúbil, že mi požičia par zosikov serie FP+ na skúšku na moje basovky, aby som pocul ten rozdiel, ale najskôr sa chcem opýtať vás, či s nimi máte nejaké skúsenosti a ci mám do toho ist. Lebo som cez vyhladavanie nic nenasiel. Dikes.

Zvucko

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od frantik » sob 14. úno 2009 16:07:14

Podle mě by nikomu nemuselo vadit, kdybys dodavatele jmenoval, aspoň by se dalo podívat na parametry, rozměry, váhu a cenu u prodejce.

Lab Grupeny používají zvukaři "vyšší ligy" osobně jsem tu čest neměl, snad se tady majitelé vyjádří. Pro rychlejší odezvu by bylo dobré zeptat se na fóru http://www.prodance.cz , je tam dost velký cvrkot a majitelé Lab Grupenů tam dost často píší.

Doporučím zvážit ještě jednu možnost pořídit na basy moderní, malý, lehký a velmi výkonný konec stavěný speciálně na tyto účely, a sice QSC PL380. Má samozřejmě Tebou požadovaný spínaný zdroj, je lehký a umí až 8kW v můstku do 4Ohm, přitom v racku zabere na výšku jen 2U! Mrkni pro více informací tady: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88984 .

Bratislavská pobočka firmy by možná mohla zapůjčit jeden kus na porovnávací test s tím Lab Grupenem a pak by ses rozhodl, co Ti víc vyhovuje, přeci jen se jedná o dost peněz a investici do dobrého zvuku.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od safa » sob 14. úno 2009 16:31:26

Nejen Lacoustic ale treba taky Adamson (coz jiste Mediatech taky zna) doporucuje LabGroupeny. Co jsem se s Keithem z Adamsonu bavil tak mi vypravel ze otestovali kde co (vcetne QSC) a ze vybrali LabGroupen kvuli zvuku, spolehlivosti a vybave. Jina vec je, ze je to trochu jina liga i cenove ...

Jinak s tim slovem "Najlepšie" bych setril ... ono je vzdy dost nejsiste podle jakych kriterii soudit ... a jsou i dalsi vyrobci skvelych zesilovacu (treba Camco, Chevin, Crown, HOELLSTERN, ... a dalsi co me ted z fleku nenapadli).
Naposledy upravil(a) safa dne sob 14. úno 2009 17:03:39, celkem upraveno 1 x.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od J.J. » sob 14. úno 2009 16:33:39

Lab.gruppeny jsou špičkové stroje, pokud nemusíš hledět na korunu tak je to výborná volba. QSC je za super cenu ale zvukově je to kompromis.
Zvukař bez www stránek

Zvucko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. úno 2009 14:33:17

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od Zvucko » sob 14. úno 2009 16:40:06

frantik píše:Podle mě by nikomu nemuselo vadit, kdybys dodavatele jmenoval, aspoň by se dalo podívat na parametry, rozměry, váhu a cenu u prodejce.

Lab Grupeny používají zvukaři "vyšší ligy" osobně jsem tu čest neměl, snad se tady majitelé vyjádří. Pro rychlejší odezvu by bylo dobré zeptat se na fóru http://www.prodance.cz , je tam dost velký cvrkot a majitelé Lab Grupenů tam dost často píší.

Doporučím zvážit ještě jednu možnost pořídit na basy moderní, malý, lehký a velmi výkonný konec stavěný speciálně na tyto účely, a sice QSC PL380. Má samozřejmě Tebou požadovaný spínaný zdroj, je lehký a umí až 8kW v můstku do 4Ohm, přitom v racku zabere na výšku jen 2U! Mrkni pro více informací tady: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88984 .

Bratislavská pobočka firmy by možná mohla zapůjčit jeden kus na porovnávací test s tím Lab Grupenem a pak by ses rozhodl, co Ti víc vyhovuje, přeci jen se jedná o dost peněz a investici do dobrého zvuku.
Mas pravdu Frantik Distributor LAB.Gruppen na SR je MediaTech...
Poškuľujem po tomto:

http://shop.mediatech.sk/?ref=JGNtZD0nd ... uct=175518


A keď budem velky, kupim si tohto procesoringoveho vrhača membrán :) :

http://shop.mediatech.sk/?ref=JGNtZD0nd ... uct=264773

Ked si to tak vezmes, je to dost lacny zosik- 14kW aj s procesingom za 6500EUR a urcite sa bude dat este dohodnut trosku cena. V pomere vykon/vaha/cena je to super. Asi idem predat ladvinu :lol: .

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od frantik » sob 14. úno 2009 16:51:14

safa píše:Nejen Lacoustic ale treba taky Adamson (coz jiste Mediatech taky zna) doporucuje LabGroupeny. Co jsem se s Keithem z Adamsonu bavil tak mi vypravel ze otestovali kde co (vcetne QSC) a ze vybrali LabGroupen kvuli zvuku, spolehlivosti a vybave. Jina vec je, ze je to trochu jina liga i cenove ...

Přesně tak, rozhodne účel použití a cena.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od safa » sob 14. úno 2009 17:09:26

MMnojo ja nevim, skoly nemam (respektive kdyz, tak pouzivam aktivni PAcko takze zapojeni pasivnich PA nemusim resit) ale je ucelny krmit vsechno z jednoho 14kW konce ? Pokud je mi znamo tak bedny se dneska krmel bi- nebo i tri-ampove, navic soucasti jejich nastaveni (tedy nastaveni celeho systemu) je i doladeni urovne (a v extremnich pripadech i ekvalizace) jednotlivych casti clusteru... coz pri pouziti jednoho 14kW konce nejspis nepujde .

Nebo jak bys chtel vyuzit jeden 14kW konec ?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od frantik » sob 14. úno 2009 17:19:46

safa píše:MMnojo ja nevim, skoly nemam (respektive kdyz, tak pouzivam aktivni PAcko takze zapojeni pasivnich PA nemusim resit) ale je ucelny krmit vsechno z jednoho 14kW konce ? Pokud je mi znamo tak bedny se dneska krmel bi- nebo i tri-ampove, navic soucasti jejich nastaveni (tedy nastaveni celeho systemu) je i doladeni urovne (a v extremnich pripadech i ekvalizace) jednotlivych casti clusteru... coz pri pouziti jednoho 14kW konce nejspis nepujde .

Nebo jak bys chtel vyuzit jeden 14kW konec ?

To je pravda, rozložit zátěž na více konců je žádoucí, jak pro případ poruchy jednoho z nich, tak pro případ, kdy není akce tak veliká a stačí nasadit méně beden a zesilovačů.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od honza_s » sob 14. úno 2009 19:41:41

LAB.GRUPPEN můžu jen doporučit, jsou to skvěle hrající, lehoučké, výkonné a sakra spolehlivé zesilovače.

Zmiňovaný PLM14000 má v sobě vestavěný procesor Dolby Lake, což je rovněž naprostá špička v oboru, trošku je zde problém využití výkonu, přeci jen 2x4300W do 4 Ohm je docela dost, je to tak na velmi výkonné basovky (třeba SB28 L'Acoustics).
The best sound comes from one source...

Zvucko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. úno 2009 14:33:17

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od Zvucko » sob 14. úno 2009 21:42:49

safa píše:MMnojo ja nevim, skoly nemam (respektive kdyz, tak pouzivam aktivni PAcko takze zapojeni pasivnich PA nemusim resit) ale je ucelny krmit vsechno z jednoho 14kW konce ? Pokud je mi znamo tak bedny se dneska krmel bi- nebo i tri-ampove, navic soucasti jejich nastaveni (tedy nastaveni celeho systemu) je i doladeni urovne (a v extremnich pripadech i ekvalizace) jednotlivych casti clusteru... coz pri pouziti jednoho 14kW konce nejspis nepujde .

Nebo jak bys chtel vyuzit jeden 14kW konec ?
No vyuzitie samozrejme len na basovky. Normalne je lepsi PLM10000 ktory ma 4 vystupne kanaly ale tusim len dva vstupne takze sa rata s tym ze to das na 2x BiAmp alebo fullrange a sub. Vela ludi hovori ze su super ale malokto ich realne pouziva. Asi budem musiet fakt vyskusat. Potom sa uvidi. Zatial dik za reakcie.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od safa » sob 14. úno 2009 22:18:31

honza_s píše:Zmiňovaný PLM14000 má v sobě vestavěný procesor Dolby Lake, což je rovněž naprostá špička v oboru,
... jak to ted budou delat kdyz Lake zkrachoval ? Nebo technologie zustava jako soucast LabGrupenu ?

Zvucko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. úno 2009 14:33:17

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od Zvucko » sob 14. úno 2009 22:39:30

safa píše:
honza_s píše:Zmiňovaný PLM14000 má v sobě vestavěný procesor Dolby Lake, což je rovněž naprostá špička v oboru,
... jak to ted budou delat kdyz Lake zkrachoval ? Nebo technologie zustava jako soucast LabGrupenu ?
Pokial viem, Lake ako taky uz nepatri pod Dolby ale kupili ho LabGruppen. Tiez sa chysta novy samostatny Lake procesor speaker management LM 26. Vsetko je to na ich website tak som cital...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od safa » sob 14. úno 2009 23:26:41

Achaaa ... dik za info.

Zvucko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. úno 2009 14:33:17

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od Zvucko » ned 15. úno 2009 18:59:30

Mladenci opytal som sa na to na fore prodance a strhla sa tam kvôli tym poklesom napätia v sietovom privode a naslednom vyrovnavani v zosiku poriadna mela bezte si to precitat :roll: :roll:

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: LAB.GRUPPEN -Najlepšie zosilnovace na svete?

Příspěvek od frantik » ned 15. úno 2009 19:23:44

Můžeš být klidný, ona ta pravda je někde uprostřed. Pokud jsi rozumný a pořídíš si zesilovače do velikosti cca té PL380, tak je to vklidu. Můžeš mít v racku třeba 2ks PL380 a máš jak dost výkonu, tak rezervu pro případ poruchy a takový odběr ve špičkách, který neupálí přívod ani nezastaví generátor v elektrárně, přitom cenově to vyjde taky přijatelně. Jestli jsou finance na LG, proč ne, ale zase vybírej modely přiměřeně zamýšlenému použití a rozvodné síti na akcích, kde to hodláš provozovat.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“