Alesis Nanoverb 2 nebo TC Electronic M100

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Mutislav

Alesis Nanoverb 2 nebo TC Electronic M100

Příspěvek od Mutislav » pon 21. led 2019 8:45:41

Ahoj.
Prosím o pomoc s výběrem, chci jednoduchý multiefekt s rychlým nastavením na pódium. Použití třeba k akustickým houslím s mikrofonem a nebo s kalimbou (elektroakustická s pasiv snímačem)

Do výběru jsem zabral Alesis Nanoverb 2 nebo TC Electronic M100

Na stařičký nanoverb 2 se dočtu spoustu recenzí a věděl bych do čeho jdu ale TC Electronic M100 je podstatně novější a moc recenzí není, natož nějaké srovnání. Ten TC Electronic se mi líbí víc kvůli lepším a bohatším možnostem. Cena je zhruba stejná.
Tc Electronic je pro mě více synonymem kvalitního efektu ale nevím jak v této cenové relaci. A více do toho nechci investovat.

Prosím o radu co a proč? Díky.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Alesis Nanoverb 2 nebo TC Electronic M100

Příspěvek od mkarr » úte 22. led 2019 2:32:46

Tak tohle by mě taky zajímalo, co k houslím. Ať akustickým nebo elektrickým/tichým.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Alesis Nanoverb 2 nebo TC Electronic M100

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 22. led 2019 6:56:35

Vyzkoušejte, co bude vaším představám více vyhovovat. Myslím, že by se u houslí využil také kompresor.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Mutislav

Re: Alesis Nanoverb 2 nebo TC Electronic M100

Příspěvek od Mutislav » úte 22. led 2019 8:04:10

To asi ano, nicméně to si může ohlídat zvukař.
Mě jde spíše o to, jak si se zvukem můžu pohrát a experimentovat já jako muzikant.
Také, (pokud je to potřeba) může na barvu zvuku či reverby nebo delay dobře zafungovat slušné kombo. Např. Roland AC-60

A s vyzkoušením nebo porovnáním je to složitější, ten TC Electronic skoro nikde není. Takže jde o konkrétní nebo obecnou zkušenost s levnými TC efekty, případně porovnání s tím Nanoverb, který určitě spousta muzikantů používá.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“