Předzesilovač/dynamický procesor

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » ned 01. bře 2009 7:52:12

Ahoj všem,

jako úplný začátečník bych si rád nechal poradit, zda bych mohl pořídit "něco", co mohu použít ještě před zvukovou kartou tak, abych obešel její předzesilovač a signál poslal přes nějaký digitální výstup rovnou na digitální vstup zvukovky.Tzn. nějaký kvalitní předzesilovač (mic/instrument/line) v kombinaci s dynamickou sekcí (kompresor/expander/limiter/gate).

Ideálně, kdyby to bylo jedno zařízení, velikost 2U v racku, alespoň dvoukanálové (pro stereo) v cenové relaci cca 40.000. Někde jsem to viděl na netu, ale přiznám se, že jsem špatný hledač a proč složitě (a dlouho) hledat něco, co mi tu určitě každý zkušený zvukař rád poradí :o)

Prostě hledám něco, co mi i v domácím prostředí pomůže docílit velmi solidní zvuk....je mi jasné, že hlavní jsou ruce a uši, ale i tak.....

Předem díky za tipy.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od safa » ned 01. bře 2009 22:39:54

pokud by se MM neurazil zase bych zalovil ve svem rybnice a vytahl vec, ktera umi presne to co pises: Safe Sound Audio P1

Tady mas odkazy:

http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... ce/p1.html

http://www.audiopro.cz/nasi-dodavatele/ ... audio.html

pokud trochu vladnes anglicky (nebo polsky ;-) ) doporucuju precist dokumenty v priloze (v pravo dole zalozka "Ke stazeni" ) , da se tam hodne dozvedet od tech, kteri meli moznost P1 otestovat v praxi. Jeho obrovskou vyhodou (krome cisteho zvuku coz je zamozrejmost) je Peakride kompresor a hlavne vystupni ochranny limiter ... dokaze i hodne zabirat bez slysitelnych negativnich vlivu na signal. V dusledku se clovek nemusi bat ze az se mu zpevak rozespiva tak mu prebudi vstupy zvukovky protoze to ten limiter dokaze ohlidat (strop signalu se nastavuje natvrdo pri kalibraci sroubovakem ;-)) ).

Obrázek

Jeste doporucuju ke stazeni a procteni tohle PDFko :

http://www.audiopro.cz/s4s/pdf/ssa-P1mk2Flyer-A5-cz.pdf

Pokud bys ho chtel vyzkouset nebo pripadne na par dni pujcit tak se klidne ozvi... nemel by to byt problem (pokud se zrovna netrefime do casu kdy ho bude chtit na recenzi MusicStore, coz nejakou dobu trva).

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od maly_medved » ned 01. bře 2009 22:54:12

Za 40 000,- už pořídíš moc hezkých věcí . Dokonce jsem se k otázce vracel, jestli jsem se nepřekouknul a nebylo tam 4 000,- ...

Legendární studiová kvalita německé firmy SPL se světovým renomé u zasvěcených ....

http://www.musicdata.cz/kategorie-znace ... 880552.php

Případně kousek , kterým jsem si udělal radost já do studia ....

http://www.musicdata.cz/kategorie-znace ... 716246.php

... já ho využívám s digitálním rozhraním do PC.... ale je jednokanálový

Filozofie těchhle preampů vychází ze snahy nabídnout nekompromisní kvalitu pro mic/ inst vstup. Říká se jim channel strip ... v podstatě jeden "nabušený" kanál nejkvalitnějších mixážních pultů . Případně je možné pořídit dva vedle sebe pro stereo provoz .... nebo například dvoukanálový http://www.musicdata.cz/2145145531044336.php .

Další firmou nabízející výborné předzesilovače je TL Audio ( v ČR zastupuje DISK )

http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,3680

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » úte 03. bře 2009 17:50:25

Čau chlapi (SAFA a MALY_MEDVED) díky za rady,

koukám, že je toho ještě hodně, co budu muset pochopit, než začnu produkovat dobrý zvuk :-)

Jedno je jisté...předpokládám, že každý z vás má nějaké studio...no a jestli ANO, budu rád, pokud se budu moci někdy zastavit na exkurzi.

Těch dotazů mám totiž tolik, že bych si asi vypsal mozoly na prstech :-(

Šlo by to?!?!?!

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od maly_medved » úte 03. bře 2009 22:17:31

Odkud jsi ? Za mnou se můžeš stavit povětšinou do Pardubic , občas Praha, příští týden předávám kompletované domácí studio zákazníkovi v Mladé Boleslavi , ty Pardubice budou nejrozumější :wink:

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » stř 04. bře 2009 8:03:29

Jsem z Prahy. Do Hradce a Pardubic jezdím docela často na služební cesty a i kdyby ne, můžu podniknout výpravu za poznáním :o))

Můžeš nabídnout nějaké konkrétní termíny, abych se mohl přizpůsobit?!?!?!

Díky

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od maly_medved » stř 04. bře 2009 12:16:03

Kdykoliv, kontakt na mne v profilu nebo na mých , ( byť pro nedostatek času stále v dezolátním stavu ) WWW stránkách. V pátek 13. 3. navečer dělám v Pardubicích docela hezký koncert , například - spojit užitečné s příjemným ....

http://www.yellowsisters.com/yellow-sisters-home.php

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » pát 06. bře 2009 0:25:03

Ještě jeden dotaz,

jak je možné nejlépe zapojit zařízení, pokud bych použil preamp (2 kanály), separátní kompresor (2 kanály) a celé bych to chtěl pustit (ideálně přes digitální vstup) do zvukovky?!?!?! Zajímá mě pořadí?!?!

Proč na všech zařízeních (např. GOld Mike) je maximální vzorkovací frekvence 48kHz?!?!?!

Možná debilní dotazy, ale chci si v tom udělat jasno :-)

Předem pokorně dekuji za odpověď

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od maly_medved » pát 06. bře 2009 8:42:30

Musíš zapojit preamp - kompresor - zvukovka .

Pokud ale má preamp přímo DO ( digital out , tak bys externí kompresor musel vřadit jakoby do insert v preampu ...... pokud ho má nebo ho upravit ....... to je už fakt raději na příjemnější debatu u kávy.

Například SPL Gold Mike MK2 má volitelně DO 24/96 :wink:
Gold_Mike.JPG

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » pát 06. bře 2009 9:36:06

Gold Mike mě docela zaujal. Upřímně řečeno myslíš si, že za cenu kolem 29.000 Kč je to dobrá volba?!?!?! Velmi reálně o něm uvažuji s tím, že bych ho ještě doplnil o 2 kanálový kompresor (tam ale ještě nevím jaké značky)?!?!?!

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od maly_medved » pát 06. bře 2009 11:34:21

Goldimke má velmi příjemný " oduševnělý" zvuk. Já si za touhle volbou stojím .

Použití kompresoru v nahrávací cestě je otázka osobního tvůrčího přístupu . Každopádně kompresor i s GoldMike s integrovanými AD převodníky zapojit lze.

Tohle je fakt povídání na osobní návštěvu ... Hele , výlet toho 13.3. to by bylo příhodný ..... :) , cituji : Yellow Sisters je ženská vokální skupina - a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry world music, soulu, funky, r´n´b, jazzu i reggae. . Mám před tím od rána ještě jiný koncert , ale když cca v 17.30 přijedeš, tak se můžeš zůčastnit i zvukovky a po koncertě to můžem probrat

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » pát 06. bře 2009 11:51:15

Moc rád se zůčastním, no jestli mi věnuješ čas, tak není co řešit....má totiž hodně otázek, řeším domácí studio.

KAždopádně musím si zařídit hlídání, jsem doma sám s dcerkou :-)

Btw. GoldMike zvažuji, ale už se mi nechce moc investovat do kompresoru, tak jsem se poohlédl a našel DBX 166XL (prý je to klasika) - za lampu dalších 50.000 dát nemůžu. CO myslíš, šlo by to takhle zapojit?!?!?!

Obecně chci mít možnost nahrávat bicí (4 stopy- BETA52 kopák, BETA57 snare, AKG C451B overheads), zpěvy, basu a kytaru (i akustiku). Tak mě zajímá, jestli ikombinace GoldMike a dbx je OK?!?!?!

Díky za odpověď a slibuju, že pak už budu otravovat jen na koncertě :-)

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od maly_medved » pát 06. bře 2009 13:06:47

JJ, přijet na příjemnej koncert a pak hoďku dvě posedět je v pohodě.

Použití kompresoru při náběru do počítače je spíš otázka osobního tvůrčího přístupu než technických požadavků. Při kvalitním předzesilovači a kvalitních převodnících člověk neřeší nabušení do 0 dBFS a přebuzení digitálu ( nastaví to aby šel signál dynamicky cca do -10 dBFS a měl rezervu ) . Já kompresor při nahrávání používám naprosto minimálně, jemně a už vůbec ne jako PEAK limiter.

Ale to je můj osobní názor -jiní budou postupovat třeba zcela odlišně .....

DBX 166Xl je fajn mašinka, ale přeci jen je v nižší kvalitativní třídě než Vámi zamýšlený audiořetězec.

Kompatabilita s SPL je absolutně v pohodě, z vlastní zkušenosti - mám s výrobcem dobré vztahy a dá se i ve spolupráci s autorizovaným servisem tohle spojení ( i s jinými kompresory než DBX ) vyladit ke spokojenosti ( doplnění Insertu bez ztráty záruky ) .

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » pát 06. bře 2009 13:47:19

OK, tak se zatím na comp vyprdnu a koupím jen předzesík, abych se s tím naučil pracovat a pak uvidím, co dál.

Díky moc a ozvu se kvůli koncertu.

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: Předzesilovač/dynamický procesor

Příspěvek od dr.placid » pát 06. bře 2009 13:49:44

Stejně by mě zajímalo, co nejvíce ovlivňuje kvalitu převodníků, podle čeho se to posuzuje. A jak je na tom GOldMike?!?!?!

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“