limiter pro PA

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: limiter pro PA

Příspěvek od Návštěvník » ned 24. led 2021 2:04:53

radekpp:
To asi nepůjde, firemní presety jsou v CROWN I-tech ve většině nastavení zamknuté - neuvidíš nic, co by se dalo opsat.
Vím, proto píšu opsat z Crown XTI, ale ani tam si nejsem úplně jistý, nicméně za pokus to stojí.
Pokud budeš hledat, jsou někde na webu tabulky s parametry presetů, ale nemůžu to najít.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: limiter pro PA

Příspěvek od J.J. » ned 24. led 2021 11:10:52

Možná by jsi mohl napsat k čemu chceš procesor využívat. Dle popisu tvého vybavení bych předpokládal, že všechny tvoje bedny základní procesing včetně limitace budou mít vestavěné. Chápal bych touhu po lepším navázání jednotlivých beden k sobě, případně hrátky s nějakými sub array. K tomu driverack PA určitě není ani trochu vhodný, driverack 260 bude o trochu lepší, ale taky žádná sláva. Spíše by ti mohl vyhovovat t.racks FIR DSP 408 https://www.thomann.de/cz/the_t.racks_fir_dsp_408.htm. Za příjemný peníz má vše co by jsi mohl potřebovat. Pro znatelnější kvalitu by jsi musel jít finančně minimálně o řád výš.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: limiter pro PA

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 04. kvě 2023 22:02:20

DSP 408 mám teď na stole - je potřeba nastavit ho pro pódiové monitory.
Čekal jsem nějaké mizerné zpracování, ale klobou dolů, Thomann si kvalitu pohlídat asi umí - uvnitř to vypadá velmi čistě a docela promyšleně.
Všechny I/O konektory jsou zlacené a hlavně Neutrik :-)

První co mně vadílo je hluk ventilátorku - už by se výrobcové mohli trochu posunout a ty 35mm větráčky nepoužívat.
Jasně, v sále na bigbítu to nikdo nejspíš nezaznamená, ale vzít to na něco klidnějšího by vadit mohlo.

Aplikace funguje jak po síti, tak přes USB - po pár vteřinách je spojení sestaveno, nic nepadá ani nedrhne (Win11 Pro).
RS 232 jsem nezkoušel.
Ovládání z panelu je docela přehledné.
Indikace ledkama
IN -30 -10 0 +5 Clip
OUT 30 -10 0 +5 Clip Limit

DSP umí téměř vše co je potřeba: Gain, Gate, Comp, Limit, Delay, Matrix, GEQ jsou přehledně na samostatných záložkách a poměrně dobře se s nimi pracuje.
Nechybí kopírovaní, což mně docela zrychlilo práci, i když měření, ladění a následné úpravy po poslechu zabralo řádově času mnohem více.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: limiter pro PA

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 04. kvě 2023 23:17:40

No a nějak to uzavřeme

Výstupy jsou "ošetřeny relátkem", příslibem rozumného zvuku jsou bipolární NE5532P, všechny zázraky se odehrávají díky ADSP-21489 od Analog Devices.
Měl by disponovat výkonem 2700 MFLOP - to jsem si před cca 20 roky, kdy DSP začínaly být dostupné i na našem trhu, nedokázal představit...
AD převod zajišťuje čip PCM1804.

Na první poslech není zvuk vůbech špatný, ale časem uvidíme, jak si povede na ostro a v rukách majitele...

Za vynaložené peníze není co řešit - cvičně jsem si zvuk porovnával s DCX 2496, to se fakt porovnávat nedá, stejně jako s dbx PA - i za dveřma poznáte že jde o nejnižší řady.

Jistě nebude souměřitelný s XTA, či s dbx vyšších řad, ale v menších systémech, kde záleží i na ceně, jde určitě o dobrého pomocníka.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: limiter pro PA

Příspěvek od Quicktor » pon 08. kvě 2023 19:05:29

Pavel Sedlák píše:
čtv 04. kvě 2023 23:17:40
Na první poslech není zvuk vůbec špatný, ale časem uvidíme, jak si povede na ostro a v rukách majitele...
Jsem moc rád , že se někdo ujal odborného hodnocení T.rack DSP 408 .
Mám tento procesor asi čtyři roky ke všeobecné spokojenosti . Ovládá celé PA které se skládá :
4 x EAW KF 650 z v triampu a 8 x sub class A - hornflex . Zesilovače QSC PL a RMX .
Na vánoce přežil adventní koncerty v minus osmi bez úhony. Tablet pro ovládání Uíčka nikoliv. :shock:
Loni se mi dostal do ruky UX 8800 a že by to byl extra rozdíl ? Nebyl ...
Ten kdo vysolí sto litrů za UX , tak zajisté rozdíl uslyší .
Děkuji za test .

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: limiter pro PA

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 08. kvě 2023 22:46:12

Odborné to moc není - je to hodně "dojmologické".
Porovnávání proběhlo jen uchometricky, ne se živou kapelou, jen z tracků a z wav.

KF650, jestli je originál, tak s UX opravdu hraje nejlíp, pak ještě s Powersoft + greybox, ale to je úplně jiná liga.
To, že se to s pomocí DSP408 sešlo je dobře, ale nemyslím si, že je rozdíl oproti UX zanedbatelný.
A to nemyslím rozdíl měřený, ale především vjemový.
Nijak se nechci hádat, ale možnosti popisovaných procesorů jsou dost rozdílné, UX pracuje s predikcí, dokáže měnit parametry na základě vzorku, DSP408 nic takového neumožňuje.
Jestli opravdu funguje KF650 stejně s oběma procesory, pak je někde něco špatně.

Když se vrátím k T.rack DSP 408 - je levný, za dané peníze dovolí základní processing a dynamicky se nijak dramaticky nepodepisuje na degradaci zvuku.
Jde o náhradu levných DCX2496, dbx PA a LEM DX, které svoji historickou úlohu už splnily...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Rango
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon 31. kvě 2021 20:38:32

Re: limiter pro PA

Příspěvek od Rango » úte 09. kvě 2023 15:58:14

Tak že raději ASHLY PROTEA 4.8SP než T.rack DSP 408?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: limiter pro PA

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 11. kvě 2023 16:48:35

Težko říct, Protea má zpracování hodně dobré, použitý procesor (DSP56366) taky není žádné ořezávátko.
Signál je zpracováván jiným způsobem, ale který je lepší si netroufnu posoudit.
Aplikace funguje dobře, zvuk mně nikdy ničím neurazil.
Cenový rozdíl někde bude znát...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“