softwarovy ultracurve procesor

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od jardatop » čtv 16. dub 2009 9:56:54

Nevite nekdo o nejakem software, ktery umi to, co napr. Behringer DEQ2496 neo DBX Driverack PA, ze podle naberu generovaneho zvuku mericim mikrofonem spocita a vykresli ekvalizacni krivku a pak funguje jako VST ekvalizer?
Diky.

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od knobtweaker » sob 18. dub 2009 23:25:18

mrkni na todle , mam to vyzkoušený a funguje to fakt dobře
http://www.music-city.cz/eshop/ik-multi ... 8_104848_0" onclick="window.open(this.href);return false;

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od jardatop » ned 19. dub 2009 22:39:21

Jo, diky. o tom jsem slysel. A mas to vyzkouseny i na zvuceni zivych akci? Ja mam pocit, ze je to vhodne akorat do studia na vyladeni akustiky, ale vlastne v podstate je to to same, ze?

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od knobtweaker » ned 19. dub 2009 23:09:02

Na živé akce, jsem to nezkoušel a popravdě řečeno bych se dost bál prohánět master přes software. Představa, že mi to do masteru začne prskat, nebo mi někdo vytrhne firewire kabílek z noťasu mě upřímě dost děsí.
Určitě se ale chystám vyzkoušet na živo KRK ERGO, to je hardware krabička je to relativně levný, taky do studia, ovládá se přes počítač, ale nevidím důvod proč by to nešlo použít i na live.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od safa » úte 21. dub 2009 9:38:29

knobtweaker píše:Na živé akce, jsem to nezkoušel a popravdě řečeno bych se dost bál prohánět master přes software. Představa, že mi to do masteru začne prskat, nebo mi někdo vytrhne firewire kabílek z noťasu mě upřímě dost děsí.
mmno to mas to samy jako strach ze ti nekdo vytrhne jakejkoliv jinej kabilek nebo treba hamtne okovanou botou na parak ;-) . Hele, zvucil jsem par malejch akci pres EMU 1616 a jejich interni Patchmix (ovladaci mix ke karte s moznostmi routovani, AUXu a vkladani efektu) a slo to prekvapive dobre. Ne teda ze by to na to bylo primo delany a tak clovek musel prekousnout par nepohodlnosti jako jen dva AUXy (efekty primo na stope) ... ale pro tu legraci jsem to chtel vyzkouset a dalo se to. Pravda je, ze ta CAT5tka kterou je break-out box propojenej s main kartou ma aspon aretaci proti vytrzeni.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od jardatop » úte 21. dub 2009 16:08:39

Ja bych to neprovozoval s zadnou USB ani FW zvukovkou, ale nejakou M-audio Delta. Treba 1010lt - nejlevnejsi v pomeru cena/kanal.
Mel bych na to vyhrazeny pocitac, treba v rackovem case...

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od knobtweaker » úte 21. dub 2009 18:29:16

No proč ne tak to už je asi lepší alternativa, to by ten ARC asi stál za vyzkoušení. Já jsem ho zkoušel ve dvou různých místnostech na monitory , které mám léta a ukázalo mi to v podstatě to samé co BSS varicurve, podle mě to funguje fajn, ale na live ještě nemám odzokoušené. Ty Delty mají latenci krátkou dostatečně, ten arc taky, pokud tam budeš mít nějaký rozumný počítač mělo jít...
Ale z druhé strany to Ergo není o moc dražší a je to hardware.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od jardatop » úte 21. dub 2009 22:31:55

Hm, to je fakt. A hardware je asi spolehlivejsi. A co si myslite o tom DEQ2496 od Behringra? To stoji neco malo pres 8000,-. DBX Driverack PX stoji 10 300,-
Oba ty hardwary budou asi lepsi, ze?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od blaha » stř 22. dub 2009 0:07:02

Pokud to myslíš vážně Behringeru se v tomto případě vyhni. Nedávno jsem to tu řešil taky, začínal jsem v této cenové kategorii u LEM DX 24 PLUS a 26 PLUS. Pak jsem začal pokukovat po DBX PA/PX a ve finál jsem dal na rady a řešil už jen trojlístek DBX 260, Rane RPM 26z a Dynacord DSP 260. Nakonec pro mé potřeby a požadavky vyhověl nejlépe Rane RPM 26z a zatím naprostá spokojenost, vůbec nelituju investovanejch prostředků.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od knobtweaker » stř 22. dub 2009 0:35:14

Tady bych se přidal k Bláhovi, Behringru se fakt vyhni. Měl jsem ultracurve ve studiu a ten analyzer si naprosto vymejšlel , byla to spíš taková barevná hudba (kdyby byla aspoň barevná). Jestli ten hardware je lepší nevím, ale rozhodně to bude menší potenciální zdroj nestability.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od J.J. » stř 22. dub 2009 10:48:49

Safovi se to asi líbit nebude, ale ta ultra- kurva je otřesný prznič zvuku. Měl jsem ho. Ono vůbec nastavení křivky nějakým automatem je samo o sobě hodně diskutabilní. Mám Driverack260 - výsledky neuspokojivé. Jednu dobu jsem používal Real-Q2 od Sabine. Jiný přístup k měření, výsledky o hodně lepší - bohužel pro nastavení bylo potřeba 16minut ticha na sále což je většinou nereálné. Nejlepší zkušenosti mám s kombinací softwarový analyzer (v mém případě Smaart6) + ucho + parametrický EQ
Naposledy upravil(a) J.J. dne pon 27. dub 2009 15:33:01, celkem upraveno 1 x.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od safa » stř 22. dub 2009 12:13:20

J.J. píše:Safovi se to asi líbit nebude, ale ta ultra- *vulgární slovo* je otřesný prznič zvuku. Měl jsem ho. Ono vůbec nastavení křivky nějakým automatem je samo o sobě hodně diskutabilní. Mám Driverack260 - výsledky neuspokojivé.
... Safovi se to nelibi, ale jinak v dalsim s tebou souhlasi. Ono totiz hodne zalezi na tom jak s tim dotycny umi pracovat. Je to stejny pripad jako u FEEDBACK DESTROYERu ... ono automatika je fajn ale ma cloveku pomoct a ne to udelat za nej. Pochopitelne ze clovek musi premyslet (coz si Jirko nevztakuj na sebe, mluvim obecne!) a vedet co se deje a proc se to deje ... a vo tom to je. Kdyz si nekdo napiska 20 filtru tak se pak nemuze divit ze to kurvi zvuk ... at uz se to jmenuje ultravulgarni slovo nebo Sabina nebo DBX. Bohuzel nekteri lide si mysli, ze jsou ty pristroje samospasitelny ... nejsou.

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

softwarovy ultracurve procesor

Příspěvek od knobtweaker » stř 22. dub 2009 14:33:07

Jasně ekvalizace systému je až ten poslední nástroj - důležitá je koncepce a kvalita systému, crossovery,ekvalizace a odzpožďování jednotlivých pásem, umístění beden, naúhlování. Ale pro zvukaře co jezdí jen z "rukama" je to obvykle ten nejhlavnější nástroj na nastavení aparátu, s kterým pracuje. Důležité je jak se to měří- jestli na šum,sweep nebo,impulzní odezvu, multitón, nebo dvoukanálově, jaká se zvolí psychoakustická křivka (pokud se volí) a doladění podle ucha je nutné téměř vždy.
Je nutné si uvědomit že vždy je výsledek ovlivněný způsobem , jak se měří. U dost systémů taky nejsou zohledněny fázové záležitosti, nebo zkreslení způsobené např. (nejen) pasivními výhybkami a třeba spektrální průběh dozvuku. Když si s velkým rozlišením naměříte bednu, tak vidíte jak velké rozdíly v hlasitosti můžou mít těsně související frekvence. Ten systém je kvůli počtu a šířce filtrů musí nějak zprůměrovat. Taky je důležité aby ekvalizér měl co nejmenší zkreslení a fázové posuvy , aby ten výsledek pak nebyl horší než před tím :-) .... atd. Takže nakonec je to stejně dost o zvukaři a uších. Proměřit si to ale je důležité už jen kvůli tomu , aby mi to pomohlo uvědomit si nějaké problematické frekvence místnosti- lecos to člověku řekne.
Jinak ta ultracurva ale przní zvuk už i s vypnutejma filtrama... mam pocit že jsou tam dost mizerný převodníky... Sorry Šáfo :oops: , ale vy zas děláte i Klarka- za toho se určitě stydět nemusíš :P

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“