Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

  • Reklama
  • DEMO 15
MaccaBuddy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24. črc 2012 0:28:29

Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od MaccaBuddy » pon 05. kvě 2014 8:52:57

zdravím,
má někdo zkušenost s dB Technologies SUB808D?
Mám basovky American Audio PXW 18P a celkem často na nich odchází repro aniž by bedny šly do limitu. Chci di pořídít něco lepšího. Kombinace s dB Technologies DVX D 15. Použití na diskotéky i na live zvučení.
Díky za rady...

Uživatelský avatar
Michael

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od Michael » pon 05. kvě 2014 11:39:16

Neblázni, dát po DVX D15 tento sub je nesmysl. Ty 808D hrají sice pěkně, ale mají malou citlivost. Pod to se hodí spíše SUB 18D, DVA S10 nebo v lepším případě S1518 nebo S1521

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od MADMAX » pon 05. kvě 2014 13:53:46

podle mně nejlepší řešení je držet se osvědčeného modelu a přidávat další kusy. Zdvojil bych ty DVX D15.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od TomasVv » pon 05. kvě 2014 13:59:11

Zdvojením satelitů moc basů nezískáš.
K sérii DVX jsou suby DVA, ten S10 bych bral jako základ.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od MADMAX » pon 05. kvě 2014 16:44:49

A pardon, nějak jsem si nevšiml toho označení. Měl jsem za to, že jedny orig. suby UŽ MÁ, myslel jsem to tak přidat raději další pár stejných než hledat "něco na doplnění". Sorry, omlouvám se.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od MADMAX » pon 05. kvě 2014 16:54:22

V tom případě bych viděl pár DVA S1518N jako optimální, ten vršek by dokonce možná snesl i doplnit dvěma suby na stranu...

MaccaBuddy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24. črc 2012 0:28:29

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od MaccaBuddy » úte 06. kvě 2014 21:30:33

Je rozhodnuto, pujdou pod to SUB 18 D a pokud jsem správně pochopil tak by mohly být pod každou dva. Tak časem .....


díky za info.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od exxxi » stř 07. kvě 2014 1:58:47

Víc práce ti udělá, pokud dva ty suby dáš k sobě a satelity na klacky.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
dotaz

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od dotaz » stř 07. kvě 2014 16:24:53

exxxi píše:Víc práce ti udělá, pokud dva ty suby dáš k sobě a satelity na klacky.

OMlouvám se za otázku, ale jak byl tento výrok myšlen? Že když dám dva SUBy k sobě (třeba doprostřed pod podium), že je to lepší, než je mít každý solo na straně pod vrchama? A že by to dokonce mělo být lepší, než dva suby na každé straně?

Díky
V.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od TomasVv » stř 07. kvě 2014 16:51:01

Přesně tak.

Z pohledu výkonu a rovnoměrnosti pokrytí prostoru basy je lepší dát dva suby doprostřed, než každý na stranu.
A pokud máš čtyři, tak i to je lepší, než dva a dva po stranách.

Jestli jsou lepší dva suby na každé straně (4 celkem) než dva vprostřed (2 celkem) je otázka, záleží na vzdálenosti od sebe. V některých případech skutečně ano.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Dotaz

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od Dotaz » stř 07. kvě 2014 20:10:37

Dekuji za informaci, to je pro me nova zkusenost.

A jak v pripade umisteni dvou subu uprostred je mam zapojit? Rekneme ze ma tutez sestavu, ktera se tu resi ( vse jsou aktivky).

Levy kanal do jedne basovky a z ni pak dale do leveho vrchu, pravy kanal do druhe basovky a z ni pak do druheho vrchu? Nebo v tomto pripade jinak?

Diky
V.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od MADMAX » čtv 08. kvě 2014 10:52:20

Ano, kolegové mají pravdu: prostým sražením dvou subů těsně k sobě - doprostřed před podium - by jsi teoreticky měl získat další 3dB, což je totéž, jako bys použil dva a dva po stranách. Další výhodou je rovnoměrnější pokrytí - pokud máš (jakýkoli počet subů) na stranách, vždy vzniká efekt zvaný "golden alée", tj. basy se načítají uprostřed v ose. Je to dáno tím, že zde - při stejné vzdálenosti posluchače od obou subů - se signál z obou stran fázově sčítá, zatímco všude jinde více či méně "hádá", tudíž dochází k částečnému odčítání amplitudy.

pokud se týče toho buzení: ideální samozřejmě je, pokud má možnost budit oba suby sumárním signálem L+R, např. z matrixu nebo monovýstupu mixážního pultu (navíc pak máš možnost nezávisle zasahovat do hlasitosti subů). Také počítej s tím, že v této konfiguraci je docela často potřeba suby trochu zpozdit, aby se fázově scházely se satelity. Pokud máš nějaký digitální pult, je to jednoduché...

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od KamilV » čtv 08. kvě 2014 12:08:21

Ono je to jednoduché i u analogu. Pokud totiž pojede L+R do satelitů a M (jakkoliv vzniklé) do subů, nevyhne se potřebě nějakého speaker managementu nebo aspoň crossoveru. Málokdy se totiž ořez na aktivním subu "potká" s ořezem na aktivních satelitech.
A když už to přes něco takového bude prohánět, může si tam suby i zpozdit.

Uživatelský avatar
dotaz

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od dotaz » pát 09. kvě 2014 9:18:12

Díky za rady, jsem z toho zapojení teď trochu zmatený.
Jen podotýkám, že nejsem zvukař, ale muzikant, který se stará o zvuk v kapele, tak se omlovám, že mi vše hned nedochází.

Jde mi o to zapojení, když jsou suby uprostřed podia u sebe.
Mám vše v aktivu (satelity dvx 12D, basovky sub15D). Do teď jsem dával suby ke straně každý pod "svůj" satelit. Zapojení bylo toto:
L z mixu šlo do jedné basovky, tam jsme zapnul filtr a z basovky poslal signál do satelitu. P = to samé.

Když dám basovky k sobě do středu, zůstane zapojení stejné? Nebo to mám udělat jinak. Na mixu žádný mono signál pro SUB nemám (DL1608).

Předem moc děkuji za rady.

V.

Uživatelský avatar
Dotaz

Re: Jaké suby pod dB Techn. DVX D 15?

Příspěvek od Dotaz » pon 12. kvě 2014 21:56:31

Nikdo mi opravdu neporadi? :(

V.

Odpovědět

Zpět na „db Technologies“