Db technologies sub 18d

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
klavesakkorg500
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte 07. srp 2018 20:29:12

Db technologies sub 18d

Příspěvek od klavesakkorg500 » stř 05. zář 2018 22:33:46

potřeboval bych surně poradit jak hrajou subwoofery db sub 18d jestli hrajou ciste jestli maji tlak a jestli se snema da ozvucit sal pro 350 lidi . Jde mi oto aby basovaly ciste a kvalitne. tak jde mi spis oto jakou to ma kvalitu dekuji za rady

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od CharlesBass » čtv 06. zář 2018 8:29:31

Nerad bych protěžoval tuto značku, od níž dva kousky mám. Ale ještě jsem nečet vyloženě negativní hodnocení. Spíše toto: Že cena je úměrná kvalitě a u dB člověk dostane, za co zaplatí. Mohu to potvrdit.

Jinak takovej dotaz je poněkud nešťastně položenej. Připadá mi, jako bys ho psal někde mezi dveřma, když venku stojí podomní obchodník a nabízí ti je, za bezkonkurenční cenu, bez možnosti jakéhokoliv vyzkoušení :-D

V bezchybném stavu budou čistě a kvalitně určitě hrát. Otázka je, co na ně chceš těm 350 lidem pouštět - jestli živou kapelu, nebo jedny samohrajky a jaký je to typ akce. Jestli ples nebo bigbít. Na ples by mohli dva stačit, na bigbít minimálně čtyři.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od relaxmusik » čtv 06. zář 2018 9:15:46

Na sál pro 350 lidí bude potřeba alespoň 4 kousky. Dnes se již nevyrábí, šel bych raději do nástupce SUB 18H, mají vestavěné
zpoždění a při dvou kusech a postavení na End Fire toho zahrají opravdu překvapivě dost. :-)
Celkově nová verze hraje lépe a ne že by SUB 18D byly špatné, rozhodně ne.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od kelly.ok » čtv 06. zář 2018 11:59:07

Pokud nad tím nepřemýšlím špatně, sám o sobě end-fire směrem dopředu nic nepřidá, oproti stejnému počtu subů u sebe, pouze ubere směrem dozadu. Nebo se pletu?

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od relaxmusik » pát 07. zář 2018 8:57:18

Přidá 3dB k subům na center což je dvojnásobná hlasitost, proto se to takto používá.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od kelly.ok » pát 07. zář 2018 9:22:36

Neříkám, že jsem si jistý, že znám správnou odpověď, právě naopak, proto se ptám, ale logicky mi to nějak nechce (zatím) zapadat... End-fire přidá 3dB k center clusteru se shodným počtem subů? Tedy např. 4 suby v end-fire budou mít o 3dB více než stejné 4 suby v jedné řadě? Kde se ty 3dB vezmou? Přece nejde jen tak vzít energii vyzářenou subwoofery dozadu, a říct jí, ať se místo toho pohybuje dopředu... jde jen energii vyzářenou dozadu vyrušit (stejnou energií v protifázi), nebo se pletu? Směrem dopředu by to přece mělo mít v ideálním případě shodnou energii jako 4 suby v řadě.

Považuji se sice za amatéra, nikoliv odborníka, ale jsem si téměř jist, že 3dB nejsou dvojnásobná hlasitost.

viz Obrázek

Je však samozřejmě možné že mi někde něco uniká a rád se nechám opravit.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od relaxmusik » pát 07. zář 2018 12:16:39

Oni to nedávno vysvětlovali i na fóru na zvukařích na facebooku a fyzicky naměřili +6dB.
Je to způsobeno hlavně tím, že subbas a nebo zdroj zvuku do 300Hz má omni vyzařovací charakteristiku t.z.360 stupňů.
A právě použítim techniky End Fire a nebo uspořádání na Cardio dojde k nasměrování vyzařování v určitém směru
a eliminování nežádoucího vyzařování. No a ta energie v požadovaném směru se sčítá.
Stačí udělat simulaci v simulačním software a ukazuje ty hodnoty také.
Dále, pokud se používá subbas na každé straně podia, dochází k odečítání na určitých frekvencích a vlastně ke snižování
výkonu v požadovaném směru a samozřejmě ke vzniku zón s útlumem.
Opět doporučuji udělat simulaci v simulačním software, je to krásně vidět.
Jinak jsou k tomu krásné ukázky na youtube.
A 3dB jsou opravdu dvojnásobná hlasitost. :-)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od kelly.ok » pát 07. zář 2018 13:11:26

Já si právě výše zmíněné zkouším v Soundvision a žádného navýšení směrem dopředu jsem se nedočkal...

Jak funguje center sub oproti LR konfiguraci samozřejmě chápu a mám vyzkoušeno. Co mi pořád nesedí je ono směrování... Jak funguje potlačení směrem dozadu je mi taktéž jasné, že se energie v požadovaném směru sčítá chápu, ale ta se přece sčítá i v případě, že není použito end-fire ale jen klasický centersub. Kde se tedy u end-fire směrem dopředu vezme ještě navíc o +6dB nechápu. Pokud tedy správně chápu co jste psal, tak end-fire by mělo přidat +6dB oproti stejnému počtu boxů v konfiguraci center sub? Tedy např. 2 suby v end-fire zahrají totéž, jako 8 stejných subů v klasickém rovném stacku (tedy +6dB)?

PS: Dostali jsme se dost mimo téma, navrhuji to rozebírat v novém vláknu... viewtopic.php?f=17&t=8267

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: Db technologies sub 18d

Příspěvek od Kuchteleski » pát 19. říj 2018 0:00:39

relaxmusik píše:
pát 07. zář 2018 8:57:18
Přidá 3dB k subům na center což je dvojnásobná hlasitost, proto se to takto používá.
Nepřidá.
Když se neumíme bavit v log scale, tak si to převeďte do lin scale: 1+1 nemůže být víc jak 2, nehledě na uspořádání.

3dB není dvojnásobná hlasitost.
Doporučuji si znovu osvěžit pro který hodnoty se používá 10dB log a pro které 20dB log.

relaxmusik píše:
pát 07. zář 2018 12:16:39
Oni to nedávno vysvětlovali i na fóru na zvukařích na facebooku a fyzicky naměřili +6dB.
Tak to asi nebude 3dB.
relaxmusik píše:
pát 07. zář 2018 12:16:39
A 3dB jsou opravdu dvojnásobná hlasitost. :-)
#-o #-o #-o
Opravdu není.

Odpovědět

Zpět na „db Technologies“