HK-audio

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Host

HK-audio

Příspěvek od Host » pát 24. srp 2012 13:33:05

To ten RCF má větší driver ? A to asi má i větší žárovku, co ?

Jak velkou žárovku potřebuje Lojzek aby se mu rosvítilo ? Kilowata nestačí co hehe :-)

Uživatelský avatar
Lojza

HK-audio

Příspěvek od Lojza » pát 24. srp 2012 13:47:05

Řekl bych že tobě to tam úplně zhaslo. Kdybys četl co kdo píše zjistil bys že já žárovku měnit nepotřeboval, ale Bosco Aeden jo. :D

filipzeiner
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. dub 2012 15:26:06

HK-audio

Příspěvek od filipzeiner » pát 24. srp 2012 15:50:07

Rád bych zde uvedl jenom jedno. Mě je úplně jedno jakou co má citlivost a už vůbec to nebudu zjišťovat na rozkaz. A protože se mi zajídá arogance s jakou tu firma prodance vystupuje nehodlám se již nikdy žádné diskuse zůčastnit. A pište si tu pánové z prodencu co chcete a o kom chcete a urážejte všechny okolo. Vy totiž nic jiného neumíte.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. srp 2012 17:35:49

Vzhledem k tomu, co jste zatím dokázal ve svých celkem asi deseti příspěvcích do diskuze přinést (pouze velmi neumělá propagace vlastního aparátu HK), to nebude velká škoda. Zjišťování citlivosti byl samozřejmě pokus o vtip, já vím, že to neumíte, maximálně jste mohl opsat ty údaje z datasheetu a to bychom se možná opravdu zasmáli.

Ano, měkoučký zvouček z 1" driveru s 1" membránou a sufitovou žárovkou je opravdu nenapodobitelný a platit za to asi dvakrát víc, než by to mělo stát, už vyžaduje skutečné fajnšmekry s pevným postojem.

H.M.

dalca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. říj 2012 14:19:34
Bydliště: Vsetín

HK-audio

Příspěvek od dalca » čtv 04. říj 2012 14:52:40

Ahoj vespolek.
Hraju občas na JBL PRX 6 řadu, někdy odposlechy HK PRO 15 a HK PRO 12, někdy jako odposlechy 15" plastofony, někdy PA NEXO S 12, někdy PA JBL.

Diskuze zde mi připomíná porovnávání pindíků... Kdo nečúrá s námi, čúrá proti nám...
Normální člověk jde, poslechne si odzkouší udělá si názor a buď koupí, nebo nekoupí. Zajímá ho vhodnost pro něj, poměr cena/výkon pro něj.
Všichni slušní prodejci mají šourůůůmy, všichni rádi předvedou své produkty.
Nechápu, co se tu řeší. Jdu poslechnu si a vím. Jsem - li velmi zvídavý, vemu bednu, vrazím do bezdozvukový cimry a změřím. Tyhle měření se daj udělat i v VUT Brno, cimru tam mají, v Praze je jich několik (jestli se nepletu), jedna je (teda byla, už jsem tam leta nebyl) ve Valašským Meziříčí.

změřit citlivost bedny lze i v "bojových" podmínkách, stačí zvukovka, trochu softu a měřicí mirkofon. Furt se tu hádáte jestli má nebo nemá.. a změřil ji někdo? Hoďte do placu konkrétní hmatatelný a ověřitelný cifry.. Jinač je to osočování názoru názorem. HK, RCF, JBL, MACKIE, DEXON, každá značka mí své zákazníky, jinak by asi na trhu dlouho nevydržela.
Někomu se líbí Opel, jinýmu Škodovka. Nedovoluju si tvrsit, že škodovka je xindl a opel super auto...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 04. říj 2012 15:58:55

Tak já samozřejmě ano, měřím furt a už dlouhá léta. Proto říkám, že lžou, jako když tiskne a vůbec se nebojím, že by mne kvůli tomu konkurence zažalovala. Žádná komora k tomu už dávno potřeba není, přesto se spousta lidí opravdu bude hádat do aleluja, jenom aby si nemuseli přiznat, že naběhli podvodníkům.
Porovnávání pindíků to bohužel nepřipomíná ani náhodou, při něm ho totiž musíš vytáhnout a ukázat a každý hned vidí, jak na tom skutečně jsi. Tohle je virtuální porovnávání fiktivních parametrů, podporované právě těmi "sluchovými dojmy". A nezlob se na mne, ale jestli hraješ furt dokola jen na to, co jsi vyjmenoval, tak skutečně taky nemáš srovnání.

H.M.

dalca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. říj 2012 14:19:34
Bydliště: Vsetín

HK-audio

Příspěvek od dalca » čtv 04. říj 2012 20:00:57

no tam, kde potřebuju srovnání mám.
Patřím k lidem, kteří čtou papíry až v poslední řadě. Poslechu a buď vyhovuje nebo nevyhovuje.
Kupovat bedny podle nějakých čísel je podle mne dost "o hubu"
A jestli má odposlech citlivost a nebo b v papírech je mi totálně jedno, pokud hraje tak, že dotyčný hudebním neremcá, slyší co potřebuje a jak potřebuje.
DARTA jsem osobně nepoužíval a tudíž je mi jedno jestli má nějaký číslo milión jedna nebo ´mínus třináct a půl.
Pokud seš přesvědčenej, že se jedná o podvod, tak by to přece měla bejt klamavá reklama, nebo něco takovýho a pak by to měl řešit nějaký státní orgán, ne?
Tzn buď je to podvod a musí se to narovnat, případně potrestat (což kecání v nějakým fóru jaxi není, že), nebo není a kecání může být pojmuto protistranou jako pomluva nebo tak něco. Já bych ukončil tyhle debaty, stejně nikam nevedou a upřednostnil bych osobní zkušenosti s tou kterou bednou, což pro plénum zvukařů a přátel zvuku je určitě přínosnější než podobný kecy.
Hele i kdybys měl pravdu a řešil to jen tady, tak stejně tě můžou od HK nařknout, že seš konkurence a jen kalíš vodu.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 04. říj 2012 23:19:48

Aha. No tak pardon, ono to na mne chvíli dělalo dojem, že to s tím měřením v hluchých komorách myslíš vážně, ale pokud čteš papíry až naposled, porovnáváš opravdu jen tyto dvě značky dokola a máš dojem, že to stačí a že na všechno máme nějaký státní orgán, který každé to šibalstvíčko včas vyřeší (asi jako metyl v chlastu, že, k čemu zdravý rozum, když existuje STÁT), tak to jsem tvůj příspěvek špatně vyhodnotil.
Takže ano, klidně ukonči debatu. Ovšem dělej to sám za sebe a nečekej, že tě budu následovat. Ano, už tady od MusicData nějaký takový pokus byl, ale jak jsi napsal v úvodu sám - je dnes velmi snadné si ověřit, kde je pravda, stačí jenom chtít. Mají to prohrané všude, kde si někdo ten měřák konečně vezme do ruky. No a popsat internetové forum, na které jsi zrovna vlezl, jako "kecy" je už dost velké chucpe.

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

HK-audio

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 05. říj 2012 9:15:16

Jak dlouhé ty hole mají být - asi takhle...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

dalca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. říj 2012 14:19:34
Bydliště: Vsetín

HK-audio

Příspěvek od dalca » pát 05. říj 2012 16:02:09

Zdenek Prodance:
zkusím to shrnout.
Já DARTa nemám, a neuvažuju o jeho pořízení. Tzn. nemohu jej ani při nejlepší vůli změřit.
Z HKček se mi občas v rukou válí HKPRO15 a HKPRO12, obojí jako monitor na place.
Pokud seš přesvědčenej o tom, že HK kecají a podle firmy Prodance usuzuju, že seš profík, a máš k dispozici nástroj jak DARTA objektivně změřit, tak to udělej a vraž výsledky sem (případně taky patřičnému orgánu). Bude to prospěšný pro všecky lidi zvukem se zaobírající. Jenže tady se pořád jen kecá jestli to pozná nepozná, slyší neslyší.
Řek jsem jen svůj názor. A já muziku beru hlavně přes uši.
Pročítal jsem to tu pečlivě, nikde jsem se nedočet bednu jsem vzal zapojil takhle vrazil do takoý vzdálenosti tento mikrofon, měřil jsem na přístroji takovém, softvéru či tak něco a vyšlo mi tohle číslo. Případně bednu jsem vrazil tam a tam oni mi změřili tohle.
A o to mi jaxi šlo.
Jeden tu tvrdí že má, jinej že nemá.
Ale měřil to někdo??? To jsem se zatím nedozvěděl.
A pokud jo naměřil co??? To taky nevím.

A o to mi jde. POkud zjistím, že v litrový flašce něčeho je nalitej půllitr, tak to zdokumentuji, a buď zjebu prodejce a budu chtít prachy zpět, nebo to postoupím třeba ČOIce jako konkrétní podnět.

Metanol se mne netýká, páč xindly nepiju a pokud se nepletu v kvalitním materiálu nic nenašli.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 05. říj 2012 18:15:15

Já o tom nejsem přesvědčený, to by bylo trochu málo. Já to vím (na to stačí mít v oboru nějaké to vzdělání a praxi) a samozřejmě jsem si to i na pár kusech ověřil měřením. Dostali ho ode mne lidé, kteří s bednami přišli. Nejsem žádný orgán státní správy a dokonce si ani nemyslím, že by toto byla pro ně nějaká příležitost k zasahování, o život ani zdraví nejde. Naopak si jsem skoro jistý, že si to v HK nejdřív u nějakého juristy nechali schválit a proto u těch zavádějících parametrů mají jeden ještě více zavádějící přílepek, na který často skočí právě lidé s nějakým vzděláním, ale už bez praxe nebo hlubšího zájmu. Je to prostě hnusné, legální podvod a vzhledem k tomu, že to kromě nich nikdo jiný ani nezkouší, tak opravdu výjimečný. To je důvod, proč na něj upozorňuju, je to překračování v obchodu obvyklých neformálních mantinelů, co je ještě marketing a co je už lumpárna. Podle mne se mají lidi naučit do podměrečné hospody nechodit sami a mělo by jim k tomu stačit vlastní senzorické vybavení a občas nějaké přátelské upozornění, kolik si od pípy donesli piva a kolik pěny. Případně na divnou chuť rumu :-(

H.M.

dalca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. říj 2012 14:19:34
Bydliště: Vsetín

HK-audio

Příspěvek od dalca » sob 06. říj 2012 13:03:09

hele, jestlis to měřil, hoď, prosím, výsledky sem! myslím že to je pro zvukaře to důležitý. Páč každej nemá možnost nebo neumí ověřit správnost těchto čísel.
A mne by to taky zajímalo.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 06. říj 2012 15:06:46

Podíval jsem se do starých měření a něco našel, je to oskenované a někdy po neděli se to objeví u nás. Dart a Actor, pokud někoho zajímá něco novějšího, tak s tím musí přijít, ale to už jsem taky psal. Ještě jsem u toho našel starého Zecka (nesouvisí to, jen jsem to měl pohromadě kvůli původu) a jedno ještě starší HK (Audio Linear Pro) tam už máme. Nic z toho není "špatná bedna", jen to prostě nemá a nemůže mít udávané citlivosti, protože to jednoduše nejde.Spolu s některými dalšími prvky konstrukce (MDF kde by každý jiný použil překližku, pasivní výhybka, kde by každý jiný použil biamp) to skládá předražený výrobek, prodávaný pomocí podvodu. Celkem rád se přesvědčím o opaku, protože to bude znamenat, že jim to trh nedovolil a tak se vzpamatovali, ale nedávné nahlednutí do údajů současné produkce je jako přes kopírák, stále ty samé nesmysly u velmi velké části sortimentu.

H.M.

Uživatelský avatar
marian

HK-audio

Příspěvek od marian » ned 07. říj 2012 21:03:31

vid. napr. PR:O 18 S by som chcel vidiet ten zazracny repro co z neho vycucali citlivost 104dB/w/m v BR konstrukcii, ADX 115 dtto. Nevravim ze hraju zle ale urcite to nie je konkurencia 1ks HK PRO18 ku 2ks napr dB Arena SW18 ci RCF ACUSTICA S8018 ako by sa s parametrov zdalo.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 07. říj 2012 22:37:12

Ano, přesně o toto mi jde. Dokázali si tím nejprimitivnějším podvodem v papírech získat výhodu nad všemi, kdo mají bedny stejné anebo i lepší, ale nepodvádějí. To je to, s čím se nemůžu jen tak smířit, je to shnilé jabko, kvůli kterému možná budeme jednou vyhazovat celý košík dnes zdravých. Naštěstí se to zatím nestalo a jsou v tom stále sami, ale nechápu, že to i lidé, kteří se mají za odborníky, profesionály, nerozeznají, tolerují nebo rovnou ochraňují. Mně může být celé HK opravdu někde hodně vzadu, narážím na ně jednou za uherský rok, ale tady jde o princip.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“