HK-audio

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 23. srp 2012 13:57:40

Je to 100% podvod, zaměřený na polovzdělance, kteří si něco pod tím pojmem představí, nějaký vzoreček s nějakými dB si třeba i najdou, ale domyslet to neumí a sami změřit už vůbec ne. Pokud bedna dozadu nehraje, tak je úplně jedno, jestli je tam vzduch, vakuum, zeď nebo cokoli jiného. A na tak nízkých kmitočtech, kde by stěna vzadu pomohla, není citlivost při vyzařování do prostoru taková, aby šlo ty dB nahnat. Nikdo jiný to nezkouší (aspoň pokud vím) a ani HK to nezkouší tam, kde se čeká zákazník odborně na úrovni. Je to stejný druh lumpárny, jako půjčovat na 30% úrok, ale velkými písmeny psát něco, co vypadá úplně jinak. Rozdíl je jen v tom, že lichváři jsou všichni stejní, ale mezi výrobci beden je HK výjimkou. A také v tom, že i ti lichváři to tam někde velmi malým písmem mají uvedeno správně. Prostě VŮBEC není potřeba bádat, jak to naměřili a kde, je to úmyslný podvod pouze na úrovni matematické úpravy skutečně naměřených hodnot. A naběhlo si na to hodně lidí, moc bych se nedivil, kdyby to dodneška mnozí nepochopili nebo si nebyli ochotni připustit.
Jak citlivé bedny od HK máte vy, pane Zeinere ?

H.M.

Uživatelský avatar
Lojza

HK-audio

Příspěvek od Lojza » čtv 23. srp 2012 18:02:42

Nevím jaké boxy používá ten pán, ale D.A.R.T. používají dobří zákazníci firmy Prodance, asi to bude tím že stojí za h....
http://www.prodance.cz/galerie.php?Lng=CZ&AnchorID=332" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.prodance.cz/galerie.php?Lng=CZ&AnchorID=320" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.prodance.cz/galerie/vejprtsk ... _09_01.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.prodance.cz/galerie/036.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Návštěvník

HK-audio

Příspěvek od Návštěvník » čtv 23. srp 2012 18:05:08

Je to 100% podvod, zaměřený na polovzdělance

to je ten pan Volhejn a firma FH3

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 23. srp 2012 18:17:08

Já myslím, že nemá cenu pořádat na nikoho hony. Ono je docela snadné si naběhnout na podvodnou reklamu a docela těžké s tím pak něco udělat. Taky by se asi muselo brát v úvahu, kdy si to kdo pořídil, ono nebylo (a jak je vidět, stále ještě není) obecně známo, že tento problém s HK existuje. Já na to občas upozorňuju, ale asi si to jednodušší jedinci pletou s nějakým marketingem a druhým uchem jim to jde ven. Navíc rozhodně není řeč o tom, že by to nefungovalo, jen provedení a skutečné parametry dost zaostávají za tím, co se podle papírů čeká. Já kritizuji HK, ne majitele jejich výrobků, ti nic neprovedli.

H.M.

Uživatelský avatar
Lojza

HK-audio

Příspěvek od Lojza » čtv 23. srp 2012 21:44:44

Tak já tomu nerozum. Já mám dva D.A.R.T.y tak jsem polovzdělanec když je má pan Volhejn, který u firmy Prodance nechal podle vybavení pěknej ranec peněz tak už je D.A.R.T. hodnocen "Navíc rozhodně není řeč o tom, že by to nefungovalo" příznivec firmy Prodance Bosco Aeden, který bude pravděpodobně polovzdělanec jako já protože si ho koupil taky "předraženou mrdku která nehraje" a panu Volhejnu to asi hraje tak už nevím mě to taky hraje.
Bosco Aeden PS tu žárovku jsme si vyměnili sami na radu jednoho pána a od té doby výšky nevypadávají. Já bych to neriskoval abys nemusel kupovat nové piezo jak to tady někdo psal z musicdata kdybys nevěděl kde tak v Prodance a má označení B&C Speakers

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 23. srp 2012 22:23:33

Ale prd, hodnocení je stále stejné, Tady máš třeba jedno staré dobré HK, do kterého jsme sháněli majiteli origo náhradní membrány (povedlo se, samozřejmě nikoli v HK), DART jsem měl v ruce taky, není ona tam DE10 nebo snad i DE12 ? Jenže já hodnotím, co tam opravdu je a co to opravdu umí, což v porovnání s cenou a sliby a konkurencí opravdu často dopadlo, jak je výše vylíčeno. A kontrolní otázka na konec - kolik mají citlivost ty tvoje Darty, Lojzo ? Pan Zeiner už to u svých beden zjistil ?


Technika, vybavení:

Mix Yamaha řada MG a Promix 01, PA systémy od HK Audio L.U.C.A.S, Elements, Caddy One, ELIAS PX, PR:O system



Působnost:

Brněnsko


http://prodance.cz/protokoly/hk_linear_pro_lp14.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 23. srp 2012 23:21:05

http://hkaudio.com/products.php?m=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Abych si to trochu osvěžil a třeba HK nekřivdil tím, že na ně vytahuju nějaké staré blůmy a dneska už sekají dobrotu a udávají citlivosti aspoň přibližně podobně solidně, jako VŠICHNI ostatní, prošel jsem letmo všechny jejich pasivní bedny. Skoro všude prokazatelně lžou jako vždycky a kdo není pitomý (případně striktně humanitně vzdělán), tak to může zjistit sám (třeba porovnáním s testem v PP, který tam mají ke stažení), kdo není hluchý, tak to taky časem zjistí sám a kdo tomuto oboru rozumí, tak už ani nepotřebuje nic zjišťovat, protože to vidí na první pohled. Vůbec to nemůže ani být předmětem žádné seriozní diskuze, to měl pan Zeiner pravdu. Já se ale nevyhýbám ani legraci, takže kdo chcete těch 101-107 nebo kolik dB u přímovyzařujících beden obhajovat, tak můžete nastoupit. Velmi rád se zúčastním i každého měření "v poloprostoru", kde to budete chtít zopakovat. Na Moravu si kvůli tomu klidně zajedu, protože nikde blíž to asi zkoušet nebudou :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Lojza

HK-audio

Příspěvek od Lojza » pát 24. srp 2012 8:40:37

Jaké mají citlivost moje D.A.R.T.y nevím. Když jsem si je kupoval postavil tam přede mě pan prodavač pět monitorů od různých firem je to již sedm let a barvou byly bezkonkurenční bohužel mě nějaká citlivost nezajímala já je kupoval podle toho jak hrají né podle citlivosti. Pokud dnes existují lidé kteří si kupují bedny po e-shopech podle parametrů já mezi ně rozhodně nepatřím potřebuji je poslechnout.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

HK-audio

Příspěvek od Frenk » pát 24. srp 2012 9:11:30

No tak ony zas nehrají nějak úplně špatně, záleží s čím to srovnáš....když ti tam postaví Skytec, Behringer, RHSound, Dexon a HK tak je jasne že to HK vyhraje. Ale zkus pak HK srovnat třeba s RCF 4PRO 3002-SMA :wink:
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Lojza

HK-audio

Příspěvek od Lojza » pát 24. srp 2012 9:50:36

Tak až jí někde uvidím rád poslechnu, ale pořád mě vrtá hlavou proč si je nekoupil ten pan Volhejn FH3 asi mu nikdo nenabídl ty RCF 4PRO 3002-SMA

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

HK-audio

Příspěvek od Fyla » pát 24. srp 2012 9:51:29

Jedovatou bednu na dalkove ovladani?

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

HK-audio

Příspěvek od Frenk » pát 24. srp 2012 10:08:56

Ano je trochu jedovatý ale zároveň čistý, průrazný a zvuky se v něm neslévají. Přecejen tady jsme v kategorii střední třídy, tak nelze čekat že bude vše dokonalé.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. srp 2012 11:36:42

Já mám dojem, že ten 4PRO3002-SMA stál dokonce stejně, jako DART. Pokud si tedy někdo v té době na základě vlastního poslechu koupil DART, tak ho ta ušiska hodně zradila a měl by se za ně vytahat. DE10 v DARTU a ND2530 mají úplně jinou cenu i hodnotu a samozřejmě MDF je také něco jiného než baltská bříza.

H.M.

Uživatelský avatar
Lojza

HK-audio

Příspěvek od Lojza » pát 24. srp 2012 12:58:09

Možná je to tím že by tam stačila ta DE10 a nebylo by to tak jedovaté jak píše pan Fila. Pak by nemusel mít pan Volhejn vytahané uši jak angorskej králík.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

HK-audio

Příspěvek od Frenk » pát 24. srp 2012 13:15:03

:shock:
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Odpovědět

Zpět na „HK audio“