HK-audio

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 15. říj 2012 0:17:43

Ano, ten text v angličtině to vysvětluje celkem jasně a polopaticky, prostě žádný "celoprostor" se pro žádné reálně velké zdroje amplifikovaného zvuku vůbec nekoná, pouze na nejnižších kmitočtech se o něčem takovém dá i jen uvažovat. Už jsem jednou ty podmínky, aby mohl "poloprostor" zabrat, vypisoval. Proto je to paušální přičítání 6dB od HK jenom vychcaná lumpárna, která je bohužel opravdu schopná zblbnout i lidi, co si o sobě myslí, že jsou profíci. Běžným konzumentem mám samozřejmě na mysli běžného konzumenta v této branži, ne běžného konzumenta Lašského tuzemáku nebo gambáče nebo benzinu Natural, případně sady osmikanálového domácího kina za 2999Kč, na toho nejdou klást nároky vůbec žádné.
Pokud by s tím měl někdo trvale problémy, protože si prostě vůbec neumí představit, co to ten zvuk je (tady sice trapné, ale možná běžné), tak doporučuju přejít na analogii se světlem. Svíčka nebo běžná žárovka mi můžou svítit do poloprostoru až dvakrát víc, protože jsem schopný do něj odrazit (zrcadlem) světlo z té druhé půlky prostoru. Pokud ale budu svítit třeba baterkou, tak za její reflektor už můžu stavět cokoli a nepřidá to vůbec nic, protože kde nic není, ani smrt nebere. Součástí měření každé bedny u mne bývá i sada kmitočtových charakteristik v rozsahu 0-90° (tedy vyzařování do poloviny prostoru ovšem v podmínkách celého prostoru). Dalších 90-180° neměřím, protože je to kromě subwooferů dosti zbytečné, ale dá se to najít u většiny lepších výrobců jako tzv poláry.

H.M.

dalca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. říj 2012 14:19:34
Bydliště: Vsetín

HK-audio

Příspěvek od dalca » pon 15. říj 2012 7:05:08

No já se chci hlavně něco dozvědět.
Za tu chvílu, co tu diskutujeme, jsem zjistil spoustu věcí, a začlo mně to zajímat.
Proto děkuju každýmu, co tu ztrácí čas a všem díky tomu se může zvednout technický obzor.
Krátké shrnutí.
Ten polo/celo prostor je zajímavý jen pro nízký kmitočty?
Pro vyšší kmitočty každá reprobedna prostě směruje, takže hraje dominantně "dopředu" a tudíž to, co je za ní nemá žádný vliv?
Prosím o opravu, pokud se mýlím.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HK-audio

Příspěvek od TomasVv » pon 15. říj 2012 9:27:28

Ano, pouze u nízkých kmitočtů, řekněme do 200Hz.
Ano, přesně tak, od vyšších kmitočtů už nezáleží na tom, co je za reprobednou, proto je udávání citlivosti v half-space jen fígl jak moci napsat větší číslo.

Výpočet max SPL z citlivosti a povoleného špičkového výkonu zesilovače je taky z říše pohádek a snů.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 15. říj 2012 12:15:26

Jenže v tom je právě ten rozdíl, pouhým vynásobení dalších dvou údajů (proti žádnému z nich se nedá nic namítat) ještě nedojde k podvodu, sice by tam mělo být vždycky jasně napsáno, že je to pouze teoretické maximum, kterého nejde dosáhnout, ale od těch +6dB u HK, kterých nejde dosáhnout ani teoreticky, se to liší principem.
Kdyby nic jiného, tak to lidem nezvyklým pracovat s přepočtem W na dB dovolí bedny mezi sebou aspoň zhruba porovnávat. Těch +6dB naopak má správné porovnání znemožnit.

H.M.

dalca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. říj 2012 14:19:34
Bydliště: Vsetín

Re: HK-audio

Příspěvek od dalca » pon 09. zář 2013 15:42:12

hele, nic ve zlým, slovo podvod bych opravdu nepoužíval. Píšou co píšou, a taky uvádějí přesně co to znamená.
To že čitatel je neznalý není jejich problém. A každej mengele je schopen si kliknout na PDF, kde je uveden obojí údaj.
Podle mne nadáváš jen proto, že to je konkurence, kterou neprodáváte a vyjadřují se jinak, než je např. u vašich značek obvyklé.

Já jsem teď bral matroš z USA a málem jsem se posral z těch jejich palců a yardů a ozů... sem si zapek kalkulačku, abych měl to co chcu v množství kolik chcu a taky jsem neřval o podovdu.
Prostě oni jsou tak zvyklí.

A na druhou stranu jen trouba kupuje bedny podle kilowattů a decibelů, páč podle čísílek ví prd, jak to hraje. Pak koupí sračku s piezem a hlavně že to má supr čísílka.

Nutno POSLECHNOUT dřív, než zaplatit.
Já bedny kupoval jen podel toho co jsem slyšel. Přišel jsem předvedli mi (JBL PRX 625) a podle toho jsem se rozhod. Předtím jsem si poslech různý jiný, db, HK-čky i kramperovy superbedny a JBL to vyhrálo. Za ty prachy perfektní výkon a solidní váha. k tomu 18" subík a už 2 roky jsem spokojenej. A určitě jsem nehledal žádný čísílka. Hraje to tak, jak chcu, utáhne to sálečky v kterejch hraju. Všici sů spokojení.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: HK-audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 09. zář 2013 17:35:05

Samozřejmě každý k tomu může mít svůj přístup, ale k přepočtům na metrickou soustavu bych to opravdu nepřirovnával, to je něco naprosto jiného. Možná tomu jednoduše nerozumíš, ale oni opravdu "neuvádějí přesně co to znamená". Oni si uměle (zřejmě přičtením 6dB) vytvořili údaj, který nelze naměřit ani za obvyklých ani za jimi specifikovaných podmínek. To je podvod jako vyšitý a já osobně za nejhorší pokládám to, že je zaměřený právě na lidi, kteří se snaží něčemu v technických parametrech porozumět, ale nejsou odborníky . Znova konstatuji, že to není obvyklé a nejde o žádnou neznalost čitatele (ty jsi přece také neznalý, když nechápeš, v čem je problém), ale nečekaný podraz. Kdyby ho nebylo, tak mne celé HK zajímá jen velmi málo a neměl bych důvod se o něm nijak rozepisovat. Konkurenčních značek jsou desítky a nestarám se o ně o všechny.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“