jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
rada

jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od rada » pon 18. led 2010 11:38:05

Jak hrají, zvuk a zkušenosti...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od Návštěvník » ned 31. led 2010 15:00:35

odpovím si sám :D hrají super...v pátek jsem si je dovezl hned 2x a v sobotu jsem je bral na první hraní a spokojenost maximální =D>

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od Jose1 » čtv 04. úno 2010 18:04:31

HáKáčko nemůže zklamat.... :D

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od Frenk » úte 09. úno 2010 12:57:37

No ja nevim, do jednoho klubu(200-300 lidi) si tady koupili HK Actor a moc dobre to teda nehraje. Spis naopak. Kdyz se pres to pusti CD tak fajn ale ziva rockova kapela to je bida. Podle me to ma malou citlivost. Me teda HK velmi zklamalo, ja bych si jej ted asi urcite nekoupil. Taky je mozne ze je to zvukarem, no za dva tydny tam budu zvucit jednu akci ja tak se uvidi. :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od Jose1 » úte 09. úno 2010 18:45:35

Já vím dotaz byl na Lucas, ale zakladatel vlákna si už odpověděl, takže snad bych jen chtěl trošku bránit ten Actor. Ohledně té citlivosti a SPL do klubu.
ACTOR ADX 112 A
Frequency response: 80 Hz–19 kHz full-range mode
(+/– 3dB) 130 Hz–19 kHz satellite mode
Axial sensitivity 1W@1m: 106 dB
Maximum SPL @1m: 129 dB @ 10% THD 3
Maximum SPL Peak: 134 dB @ 10% THD

Mid/high-range amplifier: 1x 600 W RMS/Class D

ACTOR ADX 115 Sub A
Frequency response: 48 Hz–130 Hz
(+/– 3dB)
Axial sensitivity 1W@1m: 104 dB
Maximum SPL @1m: 127 dB @ 10% THD 3
Maximum SPL Peak: 134 dB @ 10% THD

Subwoofer amplifier: 1x 1000W RMS/ Class D

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od Frenk » úte 09. úno 2010 19:42:35

No opsals to pekne akorat tam mas dole takovou poznamecku 2) All measurements taken under half-space conditions, takze si 6dB uber :-) Ja to muzu porovnat poslechove s RCF ART525A(ty maji v papirech 131dB SPL) ktere mame u nas v klubu a rek bych ze to sedi. A to jeste ty HK pri hlasitosti na hrane limitace maji takovy divny zvuk, zato ty RCF se hraji i tak dobre. V jinem klubu(jazz) zas maji ten mesi (Elias asi ??), a ono to hraje pekne ale strasne me vadi jak u toho se vzdalenosti ubyvaji vysky a to pritom se tam sedi tak nic tomu zvuku nevadi(je to pak vzdadu takove tupe a ve predu zas moc ostre). Coz zase muzu porovnat s JBL(typ nevim), v prakticky ve stejnem prostoru a tam je to ok.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od Jose1 » stř 10. úno 2010 9:18:59

Jasně, já je neslyšel, takže jsem zavítal do katalogu. :D
Používám Elias a právě, že jsem spokojený, proto mě zarazila kritika HK všeobecně. Po čase jsem se začal poohlížet právě po tom Actoru. To si člověk něco vysní a pak mu nějakej Frenk rozdupe na pískovišti hrad. :D
Ale vítám tyhle zkušenosti.

Uživatelský avatar
totem

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od totem » pát 09. dub 2010 12:05:43

U nás v klubu hrajeme také na HK, ale používáme systém L.U.C.A.S. Alpha + XBA18 také od HK. Hraje se tam převážně tvrdá muzika a zvukaři si na tento systém nestěžují. Máme tam i nové monitory od stejné firmy CN 112 oproti starým JBL jsou o třídu lepší. Někdy tam chodím zvučit a tuto značku mohu jen doporučit.

filipzeiner
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. dub 2012 15:26:06

jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od filipzeiner » stř 30. kvě 2012 14:56:31

Ohledně systému Actor a nejen k němu. Obecně platí, že co se do aparátu pustí to jde ven. Já zvučím na actor docela dlouho a to jak venkovní akce tak i kluby a nemůžu říct, že bych byl zklamán. Pokud ale šlo o pevnou instalaci bylo třeba udělat pár kroků před nákupem tohoto aparátu. Dlužno dodat že na pevné instalace se jakýkoliv systém tohoto druhu moc nehodí. Ale pro tyhle případy má HK Audio spoustu dalších produktů.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od sledge » stř 30. kvě 2012 15:15:32

Frenk píše:No opsals to pekne akorat tam mas dole takovou poznamecku 2) All measurements taken under half-space conditions, takze si 6dB uber :-) ....
No, od středů výše nemusí ubírat nic, protože tam poloprostor dělá samotná přední deska bedny :D
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

jaké jsou HK Audio Lucas Smart?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 30. kvě 2012 15:40:21

Proboha, vy si vážně myslíte, že ta bedna má udávanou citlivost ? Měřil jste někdy nějaký HK ? Tam je skutečně potřeba hromadu dB ubrat, protože oni jednoduše lžou, jako když tiskne a podobné úvahy, že je to poloprostor a že nějaké decibely tak nebo tak jim akorát hrajou do noty. Proto to taky takhle udělali, aby bylo se o co hádat a jednoduchá skutečnost (že jim ty přímovyzařující repráky hrajou NAPROSTO stejně, jako všem ostatním) se v tom ztratila. Laik si řekne - když oni ani odborníci nemají jasno, tak asi ten solidní Němec nemůže lhát, na to jsou nějaké normy nebo paragrafy...
Je potřeba vždycky jasně říct, že těch 106 dB je úmyslně vycucáno z prstu, aby si hlupák naběhl. Takové praktiky nejde trpět a neozývat se, to je spoluvina na šíření epidemie zpitomění. Já NECHCI mít pitomé zákazníky ani spoluobčany, to může skončit jen špatně.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“