HK-Audio ACTOR DX

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštevník

HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Návštevník » stř 07. dub 2010 22:38:45

Nemáte nekdo tento aparát, co si o něm myslíte. Docela rád bych ho slyšel co dokáže protože o něm uvažuji. Vyrobce tvrdí že uhraje 500 lidí, což je asi nadsazeny ale to je jedno maximum lidí mam tak 300. Vršky jsou v pohodě ty se mi líbí ale trochu bych se bál těch 15" spodků. Jakej máte na to názor. Je to HK takže kvality bych se nebál, navíc je to už od nich vyladěněj aktivní system kterej je vyhnanej procesorem k dokonalosti. Momentálně hraju na LUCAS APLHA a je nezkutečný co z tech bedýnek leze.... Díky předem

Uživatelský avatar
Návštevník

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Návštevník » čtv 08. dub 2010 18:26:56

Ještě přídám další věc. Co by bylo lepší pro akci pro 200-300 lidí Jestli ten HK ACTOR (Ten se v německu pohybuje okolo 120t) Nebo sestavu složenou s komponentů RCF a to ART 322A a 4PRO 8003-AS na stranu. Suby sice jenom dva ale za to jsou to 18" místo 15" u toho HK. Ty RCF stojí nějak 100t plus nějakej cros to je plus 10t. procesoring asi neni potreba u aktivek. Cenově tedy stejně ale co bude lepší.......

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od blaha » čtv 08. dub 2010 20:34:31

Osobně si myslím, že HK bude hrát líp. Už jen proto, že to je přímonavržená sestava. K tomu RCF SUBu by jsi měl podle výrobce použít 522 a ne 322. Navíc mi u HK podle parametrů vychází dokonce trochu větší max. SPL, než uvádí výrobce, takže by tam měa být rezerva.

Ideální by bylo si to někde zkusit poslechnout.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Navštevník

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Navštevník » čtv 08. dub 2010 21:07:51

Takže myslíš že 15" sub neni zas taková překážka. Je pravda že jsou tam 4 a už jsem to jednou slyšel a nevěřil jsem že takhle dokáže 15" zatlačit. Nicméně jsem neměl možnost porovnas s tim RCF. Varriabilita by byla ale lepší u toho HK. To bych mohl možná utlačil malý sály s jednym subem na staně a nemusel tahat pořád velký 18".....

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od blaha » čtv 08. dub 2010 21:32:53

Na sály pro 200-300 lidí je 15" v pohodě a HK tlačí pěkně. V divadle máme instalační sérii, suby IL115SUB. A funguje to. Nejsem si jistej s tou variabilitou, asi bych to spíš viděl podle typu hudby, na bigbít určitě komplet, na folk, country, možná i plesovku by to mohlo stačit s jednou basovkou na stranu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštevník

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Návštevník » ned 02. kvě 2010 10:48:51

A když to porovnáte s HK-AUDIO LUCAS 2000. Kterej má 2x 12" + 1 18" sub celkově 2kW... Jak se bude jevit ten actor oproti ty Lucas 2000. Chcem nevej aparát ale radši bych neco takhle přímo odladěný jako ten lucas nebo actor, abych nemusel řešit procesoring a cross. Tomu se vubec nerozumim... Dík

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Návštěvník » pon 03. kvě 2010 16:33:40

Ten LUCAS 2000 se již nedělá koupil jsem LUCAS Alpha má to digitální zesilovače a k tomu se dá dokoupit další bas XBA18 a to je pak fučák mám to doma. Všem doporučuji.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Návštěvník » pon 13. zář 2010 22:59:22

Ahojky. Jsme heavyrocková kapela, hrající v sestavě 2 zpěvy, 2 kytary, basa, bicí a klávesové samply. Actora máme asi 1 rok a rozhodně si na něj nestěžujeme. Myslím si osobně že těch 500 lidí zas tak moc nadsazených nebude, i my se divili, jak dokážou ty jejich patnáctky tlačit. Výhodou tohoto HKáčka je, že se dá řetězit s další sestavou, kterou má můj kolega od "konkurence", takže jsme si s tím troufli i na menší fesťáčky do 1000 lidí. Jestli ti to nebude dělat problém, tak tady je můj telefon a brnkni, je toho víc a na dlouhé spisování to tady není. 739 023 160. Pokud chceš obrázek muziky, kterou přes to hrajem, mrkni na http://www.metanoon.cz , jsou tam ke stažení všechny CD, které jsme zatím udělali. Zdraví Bob.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Frenk » úte 21. pro 2010 22:42:41

Pánové děláte si srandu 1000 lidí s Actorem ? :D To bych tedy chtěl někdy vidět.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od safa » stř 22. pro 2010 0:14:18

Vidis se pise ze nad 500 lidi ten system "retezi" s jinou sestavou movitejsiho kolegy (uz samozrejme neresim jak). Takze nedela ... ;-)

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Frenk » stř 22. pro 2010 9:45:18

Dobře no omlouvám se, já se šel nejdřív mrknout na ty stránky kolik těch Actorů mají, a tam se žádném zřetězení nepíše. No ale i těch 500lidí je na Actora příliš. Dá se ním tak okolo 150 i podle distributora HK pro ČR. :?
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Pete

HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Pete » úte 19. črc 2011 16:20:33

Každý ACTOR DX má na horním aktívu linkový výstup pro další sestavu, která se dá připojit. Teoreticky si myslím, že by se těch sestav dalo připojit kolik chceš.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Frenk » stř 20. črc 2011 10:54:18

Teoreticky ano, prakticky to má ale procesing jen na dvě sestavy vedle sebe. Na třeba tři vedle sebe už to není dělané - hrálo by to hrozně. Já takhle jednou slyšel jinak vynikající RCF 6001A ve třech kusech na stranu a to už se úplně zabilo.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Pete

HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Pete » čtv 21. črc 2011 17:13:40

Hm... Asi to bude tak, jak říkáš. Já myslel, že je to jen průchozí výstup, který dělí linkovej signál a processing si dělá každý aktívo sám. :oops:

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK-Audio ACTOR DX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. srp 2012 23:43:32

Ano a to právě nejde, jedna bedna a dvě bedny a tři bedny potřebují pokaždé jiné nastavení a domněnka, že teoreticky by se těch beden dalo použít libovolné množství je mylná naprosto. Pokud chcete uhrát cokoli většího, tak nevystačíte s přímovyzařujícími dvoupásmy osazenými 1" ani kdyby jich byl tucet. Ano, vím, že se to tak stále někde patlákuje, ale nikomu to nelze radit, pokud to slovo ještě má mít původní význam.
Pokud vám někam chodí 500-1000 lidí, tak si toho važte a pořiďte si na to aparát dřív, než přestanou.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“