HK Audio Power Works Soundhouse One System

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
ozvucime.cz
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. čer 2010 8:10:57

HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od ozvucime.cz » čtv 24. čer 2010 8:26:36

Postřehy pro všechny potencionální zájemce, které jsem osobně získal.

1. Tento systém je dělaný v DE a kvalita zpracování 1A
2. Woofer se povedl oproti Omnitronic, Sounnd King a dalším takovým rádoby subwooferům je o několik tříd výše a i při plném zatížení hraje dost nahlas s pevnými a dost hlubokými basy až se mi tomu nechce věřit. Mají to fak dobře udělaný
3. A teď to příjde. Satelity to je utrpení. Je jasné že cenu musely někde nahnat, takže v satelitech je to asi takto :
Středobas je speciálně udělán pro HK je na něm i nálepka. Původně to byl asi eminemce. Výška a to je dost drsný tak píšou ceramic horn. No kdo by čekal pod tímto pojmem piezo ?! Výhybka je dělaná tak, že pouští do středobasu full pásmo a do high pouští přes 3,9mikroF a odpor do pieza.
Hraje to v základu dobře, ale kdo není hluchý tak ho to nenechá chladným jako mě.

Takže úpravy co se dají udělat:

1. Jediný výškáč, který se tam dá rozměrově použít jsou 2 typy :
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=93410
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=93395
2. Musíte si stejně vyrobit u stolaře podložku z 10mm překližky a pasuje to tam pak velmi pěkně.
3. Výhybku jsem udělal a na výšku jsem ubral -3dB, protože je dost hlasitá oproti středobasu. Ten je ořízlej a už nehraje full pásmo. Zvuk se změnil o 90% a tímto procesem se celý systém dostal o řád výše.

Chápu že v dnešní době se kouká na ceny, ale HK na těchto bednách budete hledat marně. Najdete ho až na druhé straně wooferu. Všude jsou štítky POWER WORKS. Jinak výkonově do max. hlasitosti to nezkresluje a hraje to fakt dost nahlas. Když to porovnám s našema RCFkama tak se dostanou na 3/4 hlasitosti. RCFka jsou 12" v aktivu.
HK použilo digitální zesilovače, ale tam už jsem neměl náladu se koukat.

Tento systém nám slouží na menší akce pro moderování a ozvučení dětských dnů, svateb atd.

Jinak za mě vřele doporučuji, protože za tuto cenu není nic lepšího.

čapson
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. úno 2011 7:48:40

Re: HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od čapson » pát 04. úno 2011 7:56:17

Prosím,pošli mi tvůj email,chtěl bych se něco více zeptat.díky.capek21@seznam.cz.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od safa » pát 04. úno 2011 12:45:21

ozvucime.cz píše:2. Woofer se povedl oproti Omnitronic, Sounnd King a dalším takovým rádoby subwooferům je o několik tříd výše
... to by bylo smutny aby to bylo jinak.
Výška a to je dost drsný tak píšou ceramic horn. No kdo by čekal pod tímto pojmem piezo ?!
... JA! ;-)
Takže úpravy co se dají udělat:
... pozor na zaruku!

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od Návštěvník » pát 04. úno 2011 13:56:20

No nevím, dodělat si vyhýbky, pořídit nové drivery a zvukovod - to je jak za starých časů...

Minulý týden jsem byl nucen instalovat HK Audio Lucas Performer - provedení jak píšeš, docela pěkné, ale zvukově opravdu mizérie, včetně rozplizlých basů a dost šumících satelitů.

Asi před deseti roky dělalo HK Audio docela slušné, neošizené systémy, ale nyní je to k pláči.

I ten zatracovaný SoundKing používá drivery...

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od Frenk » pát 04. úno 2011 14:25:48

JJ, HK je dneska sračka, ta instalační série možná, ale dnešní třeba Actor, DART stojí opravdu za prd. A ty lži v manuálech kde bedna s 12p 1,4p driverem má 106dB/w citlivost, SPL udávané v 10%zkreslení a poloprostoru atd. A to ta bedna má ještě k tomu jen společný zesilovač, levné repráky eminence a BMS a stojí 44tis (satelit Actor ADX112A). Za ty prachy tragedie. Za to se dá nakoupit mnohem líp.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 04. bře 2011 8:42:50

jj, je to bída, srovnatelná se Soundkingem.

I když i ti dávají do kompaktů drivery a dokonce zjistili, že existují fázové korektory, takže někdy od loňského roku je už celkem používají.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

flashforward
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10. čer 2011 9:04:14

HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od flashforward » pát 10. čer 2011 9:17:24

Ja som s týmto systémom spokojný. Podľa mňa na malé akcie typu kulturák, klub, bar, ples alebo malý outdoor je to výborné (samozrejme, nikto nečaká, že to má vonku utrhnúť hlavy prvým 10 radom divákov). Hrá to čisto, dostatočne nahlas, a hodne závisí, aký mix do toho človek pichne. S blbo hrajúcim mixom všetky jeho necnosti vyplávajú von, ale pokiaľ je mixák dobrý, zvuk je čitateľný, vyvážený a nezlieva sa do chlpatej gule ani pri väčšej hlasitosti. S RH Soundom, Soundkingom ani Omnitronicom by som to rozhodne neporovnával.

Ináč používam to s mixom Digi002 a hrá to dokopy výborne. Pre malú kapelu (v mojom prípade je to gitarové duo s nahratými doprovodmi) je táto zostava až až :-)

flashforward
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10. čer 2011 9:04:14

HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od flashforward » pát 08. črc 2011 15:18:41

Minule som zvučil náš koncert v sále s totálne blbou akustikou - nízky strop, a dosť dlhá miestnosť. A kupodivu napriek tomu zvuk vyšiel v pohode a zvuk bol vyvážený a zrozumiteľný aj na konci sály. Len bolo treba o chlp stiahnuť basy, lebo pri masteroch na polovičke už triaslo dreveným obložením. Išli sme bez odposluchu a mikrofón bol mierne pred PA, napriek tomu to za celý večer ani raz nepísklo! To svedčí o veľmi slušne prevedenej stabilnej elektronike. Teda zatiaľ môžem tento systém pochváliť. Kolega z inej kapely sa čudoval, ako to, že také malé bedničky vedia tak hlasno a pritom aj čisto hrať ..... tak som zvedavý, kto z môjho muzikantského okolia sa ulakomí a bude ďalší majiteľ :-)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HK Audio Power Works Soundhouse One System

Příspěvek od TomasVv » pát 08. črc 2011 15:57:31

Jediná výhoda tohoto "sound systému" je nízká cena za kompletní set. Za stejou cenu koupíte jednu slušnější aktivku, ale žádný zázrak. A taky to podle toho hraje.
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“