HK Elements

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
grock

HK Elements

Příspěvek od grock » ned 11. zář 2011 19:58:30

Po pár měsících mě to zklamalo jen jednou - jedna strana nehrála, po znovunasazení začala normálně hrát, asi bude problém v těch "speciálních" konektorech v tyčích, jsou to obyčejné jacky. Při přímém porovnání s kompakty 15+1,4 krmené stand. zesíkem byl zvuk Elements jiný, ne tak teplý a příjemný. Asi jako tranzistor vers. lampa na kytaru. Nevím do jaké míry se na tom podílí ten digi zesík a nakolik samotné repro.
Jinak opravdu plus - výkon překvapující, váha super, výborná mobilita a rychlost instalace. Nejvíc ale udiví čitelnost každého nástroje, vše je slyšet jakoby odděleně, takže jsou najednou slyšet i chyby muzikantů dřív neslyšené :wink:
Je to výborné na "velký" zvuk v menších prostorách a na reprodukovanou hudbu, akustickou hudbu, mluvené slovo, zpěv na halfplayback, na jazz, blues. Na metal už asi by byla potřeba větší dynamika a síla (ale mám jen sestavu 1+2 na stranu).
Snad jsem ti malinko pomohl...

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

HK Elements

Příspěvek od Fyla » ned 11. zář 2011 22:14:58

Nejvíc ale udiví čitelnost každého nástroje, vše je slyšet jakoby odděleně, takže jsou najednou slyšet i chyby muzikantů dřív neslyšené
To je vlastnost, kterou spousta uzivatelu klasickych "hrombeden" nezna a nechce si ji zamerne pripustit...

Uživatelský avatar
grock

HK Elements

Příspěvek od grock » pon 31. říj 2011 16:54:19

Je fakt,že po půl roce používání za mnou začali chodit návštěvníci akcí a sami od sebe chválili zvuk. 8)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

HK Elements

Příspěvek od safa » pon 31. říj 2011 22:34:19

Az po pul roce ? Za zakaznikama s Avantama chodej hned ;-D :twisted: (srry za flame, neudrzel jsem se)

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

HK Elements

Příspěvek od Fyla » pon 31. říj 2011 22:37:44

No jestli jim beres protihodnotou Beshity (ktery's jim prodal predtim), tak se nedivim ;-) :-D hehehe

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

HK Elements

Příspěvek od safa » pon 31. říj 2011 22:49:59

I kdyz to s tim nesouvisi tak cece neberu, nechtej je dat z ruky ze to chtej na begonie.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HK Elements

Příspěvek od TomasVv » úte 01. lis 2011 8:36:46

Dokud chodí jen chválit zvuk a neobjednávají si vás na další kšefty, je to málo.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
grock

HK Elements

Příspěvek od grock » čtv 03. lis 2011 12:27:41

Chodí po půl roce,trvá jim než se proderou tím davem :D
A kšefty objednávají,jen je málo pátků a sobot v týdnu :-)

Uživatelský avatar
tomasttt

HK Elements

Příspěvek od tomasttt » čtv 03. lis 2011 14:38:43

Mohl by někdo ty HK Elements (1 bas + 2 vrchy) porovnat s BOSE L1 II? Je obojí line array? A jak je to s umístěním na podiu? BOSE prezentuje, že mohou být i vzadu za muzikantama nepotřebují odposlech, lze to i s tím HK?

Uživatelský avatar
grock

HK Elements

Příspěvek od grock » čtv 03. lis 2011 21:33:27

Line array je obojí, HK vzadu být může, je to také systém bez zvláštního výškáče,takže vazbyvzdorné.Já mám zkušenost jen s HK, prodavač, co slyšel oboje, mi říkal,že HK je zvukově lepší,ale nevím jaký typ Bose slyšel on.Mám za to,že HK používá na vrchy o palec větší repro a možná je to tím.

Uživatelský avatar
tomasttt

HK Elements

Příspěvek od tomasttt » úte 08. lis 2011 16:31:22

a jak je to výkonově. Nějak nerozumím těm údajům o zesilovačích. Píšou, že samostatný basový aktivní modul má 600W. A když k němu připojím druhý basový (ale pasivní) modul, tak je to stále 600W? Nebo je ten jeden samostatně jen 300W?

Díky

Uživatelský avatar
grock

HK Elements

Příspěvek od grock » úte 08. lis 2011 21:41:26

Je to tak,že subbas má v sobě repro 250w a zesilovač 2x300w,takže 1x300 žene ten vlastní zabudovaný reprák a druhá půlka to,co k tomu připojíš,tzn. buď 1 pasivní subbas nebo 1-2 vršky (2 vršky=300w).

Uživatelský avatar
tomasttt

HK Elements

Příspěvek od tomasttt » čtv 10. lis 2011 16:32:44

Díky za info, mě se to velmi líbí a uvažuju o koupi. Protože ale se systémem line-array nemám žádné praktické zkušenosti, tak mám pořád ještě trochu obavy o výkon. Zvučím zábavovou kapelu (basa, bicí, kytara, klávesy, zpěv) sály tak z 90% do 150 - 200 lidí, výjimečně do 500 lidí. Nevím, zda by to bylo dostačující a jakou případně zvolit základní sestavu.
Teď mám RCF ART 312A (350W) + na větší sály beru basovky (á 500W). HK Elements se mi ale zamlouvá svojí velikostí jen nevím, zda se to těm RCF vyrovná.

Uživatelský avatar
grock

HK Elements

Příspěvek od grock » ned 13. lis 2011 18:29:05

Já ty RCF nezkoušel, ale sestava HK 1bas+2 vršky bude víc než 1 RFC určitě. Firma HK má doporučené sestavy podle počtu lidí a žánru-koukni na stránky...

filipzeiner
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. dub 2012 15:26:06

HK Elements

Příspěvek od filipzeiner » pon 30. dub 2012 15:31:51

Gustav píše:Uvidíš sám,HK je FUJ - Takový je můj NÁZOR na PLASTOVÝ bedny včetně jejich vnitřností :idea: je to weekendová hračka pro děti i podle ceny [-o< Zvukař/Gustav (Praha)
Používám HK audio již 12 let a měl jsem možnost vidět i slyšet všechny možné sestavy. Kde je prosím Vád k vidění něco plastového od HK Audia? Mám pocit, že se nemůžu zbavit dojmu, že HK Audio má všechno ve dřevě. A pokud jde o cenu tak nejlevnější nejsou, ale je to adekvátně vyváženo kvalitou. Možná by bylo dobré si něco zjistit než napíšete takové věci. Ostatní to zbytečně může mást.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“