HK vs. LD

  • Reklama
  • DEMO 15
unick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. dub 2012 14:59:26

Re: HK vs. LD

Příspěvek od unick » sob 12. led 2013 21:17:11

Jo to je dost zajímavá věcička na takovýto akce, pár známých s tím má dost dobrý zkušenosti v obdobných prostorech, ale ta cena...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 12. led 2013 22:06:21

http://worldwide.bose.com/pro/en/assets ... ompact.pdf

Cena je pro Bose typická - naprosto přemrštěná. Jsou to velmi drahé decibely, jak už hodně lidí s různými jeho výrobky zjistilo. Dojem je obvykle nejprve docela dobrý, ale pak se objeví limity. Byl s tím u nás v kině Fajt a nebyla to taková tragedie, jak jsem se obával, ovšem kino bylo prakticky úplně prázdné a on byl sám, žádná kapela. Mimochodem už jedna ART310A by to u nás uhrála úplně stejně, máme je tam (jako odposlechy) taky, takže můžu porovnat...
Tady bych viděl jako problém i naprosto zbytečný horizontální úhel, bude to hrát do bočních zdí už od úrovně beden a to přispěje ke zkrácení vzdálenosti, kde bude ještě rozumět. Poměrně malý akustický výkon tomu samozřejmě pomůže. Podle mne jde vyloženě o klubovou záležitost a to ještě ten klub musí být dost malý.
Reproduktorové sloupy jsou i dneska docela užitečný nástroj, ale kromě možnosti omezit vertikální vyzařovací úhel a celkem nenápadné (nevystupující z roviny) montáže na stěnu už se další výhody hledají dost těžko.

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 12. led 2013 22:39:30

Ale jó, v klubíku, kde je i pro jednoho málo místa, to smysl mít může, zvlášť, když se zvučej sami.
Třeba písničkáři, recitátoři ap. si to chválej.

Cena je ale opravdu dost over
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 12. led 2013 23:24:17

A co si na tom chválej, že se slyšej, když si to dají za sebe ? To je totiž jeden z marketingových argumentů, bedna, kterou si dáte za sebe a přesto váš mikrofon nebude chytat zpětnou vazbu. Je celkem zajímavé, že nikdo moc neřeší, proč vlastně a k čemu je sakra dobré, slyšet sám sebe zezadu - dát tam monitory by opravdu nikdy nikoho nenapadlo a PA tuplem :-)
Amar G. Bose je genius, to je bezpochyby. Akorát mi vždycky přišlo, že si za to trochu moc říká a zákazníci za svoje peníze dostávají spíš jakési příjemné pocity než hmotné statky.

http://www.nytimes.com/2011/04/30/busin ... .html?_r=0

H.M.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HK vs. LD

Příspěvek od TomasVv » ned 13. led 2013 0:38:44

Tomu se říká marketing. Dobré zacílení na zákazníky. Preferují to lidi, kteří nekupují watty, decibely a frekvenční charakteristiku, ale lidi, kteří chtějí mít pocit, že se konečně zbaví problémů se zvukem, budou se dobře slyšet a bude je slyšet všude. Já ty sloupy moc rád nemám.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 13. led 2013 1:01:20

Mně přijde užitečné, mít co nejširší výběr, tedy i tímto směrem, ale přiznám, že mne štve, jak snadné je dostat za úplné prd v HW tolik peněz, že se pak snadno rozhazují třeba v tom marketingu, který samozřejmě zahrnuje i rozdávání různým známým ksichtům, aby tomu dělali reklamu. Neobchoduju kytarami nebo činely, takže mně to v jejich branži nevadí a snad by ani jinak prodat nešly, ale u zvuku už mi to vadí dost. Jen tak pro zasmání - jeden hodně známý protagonista showbyznysu teď jel šňůrku s půjčenou Heil PR35. Líbí se mu, chtěl by ji furt a já si myslím, že si ji má KOUPIT a ne dostat darem, PROTOŽE NA TO MÁ A MY JSME OBCHOD :-)
No a abych byl úplně upřímný, skutečná reklama je jenom to, že si ji koupí, nikoli vezme. To se trochu postupem let vytratilo a je to škoda, protože si všichni tak trochu dost lžeme do vlastních kapes.

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 13. led 2013 10:48:10

Poslední věta si zaslouží =D> =D> =D> Huberte.

Umělci jsou dokonce tak daleko, že mýmu kamarádovi, co hudební nástroje vyrábí, jeden napsal obsáhlý mail, že je ten a ten, že chce to a to, se servisem do koce života zadarmo.

Ani si nepřišel nic ozkoušet, jenom, že výrobek u někoho viděl - je to k zvracení.

Nicméně něco alá BOSE má svoje vlastnosti, které se některým muzikantům líbí - však si vzpomeňte na Sammyho...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

unick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. dub 2012 14:59:26

Re: HK vs. LD

Příspěvek od unick » ned 13. led 2013 11:07:15

No znám partu, co se s párem L1 zvučí právě v moderním novém kostele, který má tvar půdorysu myslím elipsy, jak je velký to nevím, ale právě si to chválí. Tak do takových prostor je to asi právě vhodné..
a jinak na nějaké povídání řečníkovi nebo tak podobně asi fajn.. je to dobře skladné a přenosné, ale jinak asi nevím..
Díky za názory.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 13. led 2013 11:57:39

Je to zkrátka téměř instantní a u muzikantů jsou pocity velmi často v převaze.

Jsou to asi tři-čtyři roky, co si jedna kapela (bigbít) pořizovala monitory.
Koupili si nějaké LD koxiální, myslím, že se to jmenuje nějak 121.

Zvuk docela ujde, ale je to málo citlivé, možná chybí i výkon, zkrátka v bigbítu je to velmi brzy na konci s dechem.

V době nákupu jsem jim dával za příklad ART 310A, rozdíl asi 2000,- Kč a každý zvukař by nejspíš sáhnul po tom 310.
Ne, my jsme muzikanti, LD je ta správná cesta, výkonné je to tak akorát, 310 nikdy nevyužijeme.

A co nedávno neslyším: já jsem si v tý Opavě tak skvěle zahrál, bylo všechno dobře slyšet, to se úplně jinak hraje...
Byl tam v roli monitoru právě 310A
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 13. led 2013 13:30:38

Elipsa má poměrně zajímavé vlastnosti také z hlediska odrazů zvuku, což se v architektuře využívá po staletí. Předpokládám, že to navrhoval někdo, kdo to taky využil.
L1 samozřejmě je někde použitelný, ale ne tak univerzálně, jak reklama tvrdí a je to aparátek velice slabý a v poměru k tomu velice drahý. Nechci být jedovatý, ale kdyby kdokoli viděl na papíře jen osazení reproduktory a celkový výkon, tak si bude naprosto jistý, že se jedná o sadu domácího kina z Globusu za 3999Kč :-)
S tou přenosností bych si nebyl tak jist - vážně si někdo myslí, že přenést jednu ART310A a jeden stojan je větší problém ? Nebo že je víc práce to zapojit ?

H.M.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Ferda » ned 13. led 2013 14:30:42

Řekl bych, že jste se dost odchýlili od původního dotazu (HK sv. LD). Pokud můžu ze svých zkušeností s těmito značkami soudit, preferoval bych spíš HK, nejlíp je ale to zkusit.
Bose osobně taky moc nemusím, ale to co tady radí neplacená reklamní složka Prodance, považuji za nevhodné řešení (do kostela). Podle mého názoru je řada ART3... vhodná max. na disko, s přimhouřeným okem snad na odposlech. Je agresivní na ucho, zvláště hraje-li nahlas. Možná se proto líp prosadí v kraválu na podiu, ale do kostela na akustickou hodbu bych to viděl na něco lepšího.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 13. led 2013 15:03:34

Jo, na disko. Tak tam jich určitě je nejvíc - kolikrát jsi je tam viděl ? Ferdo, bedny nemají hrát příjemně (ať si pod tím představuješ zrovna ty osobně cokoli), ale věrně a srozumitelně. Možná máš nějaký problém s ušima, to není nic neobvyklého, můj brácha třeba nerozumí ničemu, když mluví víc lidí najednou. Na výrazně lepší řešení nejsou peníze a v daném rozpočtu jsou prostě ART prakticky automaticky v první řadě výběru. O konkrétní řadu se nebudu hádat, čtyřstovková je kvůli elektronice trochu jiná a je v ní i 8+1", ovšem třístovky se taky vyvíjely a hraje jich mnoho (tisíce kusů po spoustu let) a tvoje hodnocení je velmi ojedinělé.
Jestli jsme se odklonili od dotazu by měl posuzovat tazatel, ne ty. Co se týká "souboje" obou původních značek, tak ano, HK by MĚLO být trochu lepší, ale problémem je koncepce a výkon obou sad, ne teprve značka.

H.M.

Pro úplnost - ty tisíce jsem samozřejmě myslel tady u nás, je to založeno na našich prodejích. Svět si absolutně netroufnu odhadovat, že to bude o několik řádů víc je ale jisté.

unick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. dub 2012 14:59:26

Re: HK vs. LD

Příspěvek od unick » ned 13. led 2013 16:09:41

Tazatel je spokojen. Na ART3 jsem uvažoval už dřív, takže díky.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: HK vs. LD

Příspěvek od Ferda » ned 13. led 2013 16:10:33

Jo, zrovna na disko jsem jich viděl už hodně (ART3...), občas taky jako monitor u nízkorozpočtových akcí. Nechceš mě tvrdit, že low endová řada aktivek od RCF nemá žádné mouchy, že ne?
Jestli považuješ agresivní projev bedny (navíc měnící se s hlasitostí) za věrný a srozumitelný přednes, tak to mi je tě líto. Možná se spíš u tebe projevuje nějaký problém se sluchem, stává se to všem starším lidem...
Musím se přiznat, že mě vadí, jak jste si z tohoto fóra udělali další svůj reklamní web - díky tomu sem přestalo psát spoustu opravdových profesionálů.
Začíná to vypadat jako na vašem webu, kde kromě několika vašich skalních příznivců píší příspěvky jen -náctiletí, kteří se bez hrubky neumí snad ani podepsat. Nic proti -náctiletým, ale pokud sem budou přispívat jen takoví bez zkušeností, stane se z toho jen další Facebook a ne fórum zvukařů, kde se člověk dozví zkušenosti a novinky z oboru.

K původnímu dotazu: doporučuji se ještě poohlédnout po pasivních bednách, je v nich asi větší výběr a v tomto případě je to i lepší pro instalaci do kostela (tahání pouze jednoduché dvojlinky k bednám).

Edit - než jsem dopsal příspěvek, ozval se původní tazatel, že je spokojen. Nemám s tím problém a pokud jemu stačí k nákupu ujištění prodejce, že dělá dobře, tak je to jeho věc. Proti gustu....

unick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. dub 2012 14:59:26

Re: HK vs. LD

Příspěvek od unick » ned 13. led 2013 18:39:32

Tak ART tu zaprvé doporučovalo více lidí.
Zadruhé jak jsem psal, uvažoval jsem o nich už od začátku.
A zatřetí, Ty sám si nedoporučil nic.
Začtvrté pasivním se nebráním, jen když se vejdu do rozpočtu.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“