JBL JRX125

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
GoM

JBL JRX125

Příspěvek od GoM » ned 13. pro 2009 15:35:21

Ahoj,
chtěl sem se zeptat otom jestli mi je doporučite nebo ne asi nebude moc řeč, když sem člověk kteremu na ochrlani kapely stačilo rhsound :-), ale co mi k nim dporučite za levnější zesák
dík

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL JRX125

Příspěvek od maly_medved » pon 14. pro 2009 12:01:57

Mno, je to fakt to nejlevnější co JBL dělá , i když ... za ty prachy ..... Nešťastná je koncepce , kdy každá z těch 15" hraje něco jiného a je v tom třípásmová vyhýbka.

Na druhou stranu bedny mají za málo peněz hezký design , a už jsem slyšel i akce kdy ten aparát hrál zvukařovi docela hezky, je to hodně o rukou

Někde na internetu jsem viděl návod na "upgrade té bedny , kdy za cca 2 000,- Kč se s toho dala udělat vcelku slušná bedna ( výměna vyhýbky za dvoupásmovou a výškového driveru ) a hodnotili to pozitivně.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 14. pro 2009 12:47:44

Levnější zesilovač je kolik ?

EAW CAZ 2500 je výkonově tak akorát a ještě zbyde nějaká slušná rezerva.
QSC GX5 je výkonově taky dobře, ale nejsem si jistý jak se vyrovná s impedancí 4 ohmy, myslím, že na některých kmitočtech klesá i ke 2 ohmům a ty GX řady nemají rády...

U téhle bedny je průšvih použitý driver, který není dost dimenzovaný ke zbytku a často odchází i při poměrně slušném zacházení.
I tak ta bedna moc dobře nebasuje a spíš bučí, ale to za ty peníze asi můžeme čekat

Někdo to mění za Selenium D202ti, to je už slušný držák, kvalitativně výš.
Smysl to ale dává při úpravě vyhýbky: http://ratejna.info/DATA/JBL/JRX125.htm

Záleží, co s tím chceš hrát a jestli to teprve kupuješ, tak dobře vybírej - za stejné peníze se dá koupit mnohem lepší sestava.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL JRX125

Příspěvek od midnight_man » pon 11. led 2010 16:49:08

Chcel by som EM 151 s kappa 15LF a D210Ti vymenit za tieto JBL....oplati sa mi to? citam citam...tieto JBL nie su ziadna vyhra..nie je to z blata do kaluže? dik

Wiktor
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Návštěvník » pon 11. led 2010 18:03:59

Já bych to neměnil (jestli máš EM151)

Uživatelský avatar
Antonín

JBL JRX125

Příspěvek od Antonín » pon 08. srp 2011 15:15:38

výměna vyhýbky za dvoupásmovou a výškového driveru ? můžete něco doporučit ? koukal sem na to SELENIUM D220Ti viz dole a docela by to šlo, ještě poradit tu výhybku...díkec

Uživatelský avatar
Antonín

Předělávka JBL JRX 125

Příspěvek od Antonín » pon 08. srp 2011 17:40:43

driver třeba tenhle :
http://eshop.prodance.cz/d220ti-8-ohm/d-90316/" onclick="window.open(this.href);return false;

a výhybku tuto : http://eshop.prodance.cz/2v1k5-300-8/d-95595/" onclick="window.open(this.href);return false;

???

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

JBL JRX125

Příspěvek od TomasVv » pon 08. srp 2011 21:22:16

Koncepce 2,5 pásmo není samo o sobě nic špatného, používá se běžně.
Ale tyto konrétní bedny hrají mizerně. A kupovat repráky, pak k nim dokoupit výhybku a měniče,
to už raději koupím rovnou něco lepšího za podobné peníze.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Antonín

JBL JRX125

Příspěvek od Antonín » pon 08. srp 2011 22:40:00

no jo no, taky bych raději něco jiného, ale ty JBLka nikdo nechce, takže za 4K dobrý vylepšení! ale nevím co tam mám dát za tu výhybku, nejsem si jistý, jestli to je dobrý to co sem dal za odkaz, jak na ten driver, tak na ty dva repráky...kdyby někdo poradil, byl bych vděčný a rady i za to, na co bych si měl dávat pozor...díkec

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

JBL JRX125

Příspěvek od Frenk » pon 27. srp 2012 8:59:04

Ted o vikendu jsem na to hral, a 2x JRX125 na stranu(nebyly nauhlovane staly jen tak vedle sebe)....hralo to hnusne a na kazdem metru placu jinak.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

JBL JRX125

Příspěvek od Michal » úte 28. srp 2012 13:16:58

Já tyhle JBLka mám a překopal jsem si je.V podstatě jsem na nich "vyrůstal" krmím je buď QSC PLX2-3102. Na tomlhe zesiku jsou zvukově lepší než na mém druhém Crown XLS2500. Ale tím nechci říct, že ten Crown je horší, je jen slabší.

Vím že jsou dosti "haněné" ale já jsem s nima spokojen.Po té předělávce hrají slušně.Setkávám se z daleko horšíma bednama.Pro zábavovou kapelou to jsou podle mě zlatý bedynky. Samozřejmě v rámci možnosti. Sám budu v budoucnu kupovat lepší.Zvučím ještě jednu kapelu a ty mají RHsound a nějake Ashlon cps15 a tam mám někdy problém nakroutit zvuk.

Uživatelský avatar
marian

JBL JRX125

Příspěvek od marian » úte 28. srp 2012 22:17:55

Mali to v kapele EsKvartet, HF driver im odisiel asi po 2-3 napisknutiach mirofonu, ako nahradu pouzili D220 vypojili povodnu vyhybku prerobili to na BiAmp a napajali to z dvoch zosilov (uz nepametam ake) a delili to DSPckom DBX Driverack PA kde mali nastaveny preset (netusim kto ho ladil), potom to hralo uz pomerne pekne. Tie basaky az tak na odpis nie su len ten driver k tomu davaju "brutalny"...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Návštěvník » sob 07. zář 2013 21:21:00

Dobrý den, měl bych na tyto bedny taky otázečku. Mám doma třípásmové bedny postavené od DAN Acoustics, je v tom eminence delta 15, beta 10 a výšky GDWT 9/100/8. Hraju občas jako DJ, spíše elektronickou taneční hudbu, ale občas se zahraje prakticky cokoliv, samozřejmě z PC, případně přehráváčů. Nehodlám s tím zvučit živou kapelu. Mikrofon je maximum. Jde mi o to, jestli si přechodem na JBL JRX 125 polepším kvalitou a především výkonem, který venku ztrácím hlavně na basech, které na diskotéce potřebuji. Předem díky za odpovědi.

>>>Vím, že je to low-end a nehraje to nijak zvlášť dobře, zatím mám ale zkušenosti takové, že to většina lidí vůbec nepozná (divím se tomu, ale je to tak) a navíc jsem chudý student, takže není moc zbytí.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL JRX125

Příspěvek od blaha » ned 08. zář 2013 9:37:53

Jestli ti venku pro tvé potřeby středy a výšky stačí, nebylo by lepší dokoupit jen subwofer?
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 08. zář 2013 12:14:39

Ano, na basech si pomůžeš o jednu "deltu" navíc, ovšem jinak bych to za žádný pokrok nepokládal. Možná zjistíš, že tomu něco chybí na středech a nejde to tam nijak korekcemi dostat a že driver nevydrží, protože je to víceméně stejná kategorie jako GDWT, ovšem dostává víc zabrat kvůli nižšímu dělicímu kmitočtu. Přidat subwoofer bude zřejmě dražší, protože výhybka a zesilovač, ovšem to jde posuzovat až budeme vědět, co máš teď a co s tím míníš provést a za kolik ty bedny chceš kupovat (a asi prodávat). Pokud na to nemáš peníze, tak žádný aparát nezlepšíš a pokud jich máš málo, tak je potřeba pečlivě kalkulovat a vybírat s ohledem na každý detail.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „JBL“