JBL JRX125

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Návštěvník » ned 08. zář 2013 21:31:27

Vím moc dobře, že za málo peněz moc muziky nebude. Snažím se ale o co nejlevnější a zároveň nejrozumnější kompromis. Zatím mám zesilovač Omnitronic P-1500. Ten si hodlám nechat, myslím že na ty JBL vystačí, jelikož jsou to 4 Ohmy. Asi bych měl za ty bedny kupce za 8000,- Kč obě. K tomu bych chtěl přihodit další 4000,- Kč a za přibližně 12 000,- Kč koupit JRX. Zatím věřím tomu, že je to titěrný, ale přeci jen krok vpřed. Jestli se mýlím, rád se nechám vyvést z omylu od zkušenějších.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 08. zář 2013 22:11:09

http://www.premier-solutions.biz/User%2 ... P-1500.pdf

Jestli je to toto, tak samozřejmě víc než bohatě stačí, dvě 15" budou basovat výrazně víc než jedna nejen kvůli nižší impedanci, ale také kvůli vyšší citlivosti takové dvojice na nízkých kmitočtech. Ovšem o to víc bude dostávat zakouřit 1", který naprosto není na bednu s 2x15" a 750W zesilovač dimenzovaný. Projdi si diskuze, které se toho týkají, je k dispozici schema předělávky bedny na solidnější driver, ovšem to předpokládá bednu použitou, po záruce, do nové nemůžeš zasahovat. Stále to bude low end, ale už bych snad řekl použitelný kompromis. Pozor na to, že odcházejí i výhybky a i ta předělávka používá většinu původních součástek a ty musí být v pořádku, jinak to nehraje, jak má.


http://ratejna.info/DATA/JBL/JRX125.htm

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Návštěvník » pon 09. zář 2013 19:25:01

O té předělávce už jsem četl, jde mi o názor, jestli se vyplatí zbavit se mých stávájících a koupit použitou dvojici JRX za 12 000,- a do těch případně investovat zmíněným upgradem.

Uživatelský avatar
marian

Re: JBL JRX125

Příspěvek od marian » pon 09. zář 2013 20:27:09

Keď kúpiť použité tak niečo čo má zmysel a posunie vás o kus do predu. Povedal by som že repra v JBL JRX na tom nebudú ani zvukovo ani výkonovo lepšie než Em delta akurát budu dva tak asi spravia trochu viac hurhaju. Keď už chcete 2*15" bas tak Myslím že sa robili EM 215kit s 2*Delta15LF+1,4" HF hralo tzo dosť slušne na basoch a výšky boli OK. Pofdobnú bedňu robil aj danacoustic a tam boli tuším aj Kappa15LF hralo to neporovnateľne s JBL JRX.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 09. zář 2013 20:45:51

Ano, prostě to budou místo jedné Delty dvě, ten JBL 15" není o nic lepší. Všechno ostatní bude asi horší, nevím jak se povedla v DANu tahle trojpásmovka, ale nic horšího než ten 1" JBL téměř neexistuje. K tomu se samozřejmě přidávají skelety, opět nevím z čeho to máš teď (DAN používal i dřevotřísku), ale JBL bude z dřevotřísky zaručeně. Všechny jen trochu lepší bedny jsou pravidelně z březové překližky. Tady máš nějaké fotky rozebraných driverů, abys byl v obraze. Hlavně neříkej, že tě to nezajímá, protože tobě jde přece jen o ten zvuk...

http://www.prodance.cz/stalo-se.html

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Návštěvník » pon 09. zář 2013 23:47:12

Mě to rozhodně zajímá, za každý postřeh a názor jsem vděčný. Přijde mi, že to nehraje úplně ideálně. Aby to nebylo nepříjemně uřvané (zejména na středu se mi to zdá divné)
>>je nějakým způsobem možné, aby byly jednotlivé repro, případně vyhýbka "ohrané"?<<
, musím na mixu výrazně ubrat vršek i střed a basy pro změnu přidat. Uvažoval jsem i možnosti dokoupení subwooferu. Vzhledem k tomu, že aktivní jsou drahé a k pasivním bych musel sehnat další zesilovač, jsem myslel, že toto bude praktičtější a hlavně levnější varianta. Pokud tvrdíte, že si kvalitou ani výkonem vzhledem k investici (4000 je v oblasti zvuku pakatel, to je mi jasné, ale pro mě je to dost peněz) nepomůžu, raději asi počkám na větší prostředky. Pokud by někdo navrhl jinou variantu, rád si ji vyslechnu. Díky za snahu.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: JBL JRX125

Příspěvek od exxxi » úte 10. zář 2013 0:15:04

V pasivkách máš výhodu, že můžeš postupně vylepšit zesík i bedny. Když to špatný shoří, koupíš lepší. Když neshoří, dáš to na odposlechy nebo dětem na hraní. Kdybys tušil, jak pěkně můžou hrát středně levný bedny oproti levným, neváhal bys. Třeba koaxiální B@C s origo výhybkou nablízko hrajou o třídu jinde, než EM151, je to radost poslouchat. Sám se těším, až přejdu na sestavu 12NDL76 s DE400. Nebyly by na Demu k poslechnutí? Na skladě se vám v PD neukazují.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. zář 2013 1:54:21

Pomůžeš si dosti citelně na těch basech, ale to je všechno a podle mne si jinde spíš pohoršíš. Je nereálné si myslet, že to jde vylepšit celkově za 4000Kč jednoduše prodejem a nákupem, musel bys třeba měnit ty drivery a upravovat výhybky, podle toho návodu. Na dálku nejde poznat, jestli to třípásmo hraje jak má a jen k sobě (zcela přirozeně) potřebuje sub anebo je v něm něco špatně, reproduktory se obvykle pokazí skokem, se součástkami výhybky je to podobné, maximálně může existovat po nějakou dobu určité střídání (přerušuje se kontakt) nebo poměrně rychlý sešup (to když ztrácí kapacitu kondenzátor). Já bych asi doporučil současně šetřit a sledovat inzerce, pokud se objeví něco jako ta EM215, tedy v překližce a s 1,4", tak by to mohlo být zajímavé, ovšem pozor na lidi, co tak budou říkat všemu jen trochu podobnému.

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Návštěvník » úte 10. zář 2013 11:32:21

Díky, zní to rozumně.

Uživatelský avatar
marian

Re: JBL JRX125

Příspěvek od marian » úte 10. zář 2013 15:26:10

Podobna bedňa bola aj Yamaha S215V alebo C215V je to vyrobene preglejky, ma to stredobasy s liatinovym kosom, ale iba 1" HF driver avsak o triedu lepsi ako ten v JRXoch. Pouzival som to na live a bolo to v pohode (no ani sme to nehnali na doraz), na mensie akcie sa ani nebrali subbasy. Bolo to pomerne citlive a malo celkom dobre podanie basov. Ked to porovnam s JBL JRX tak bolo to o kus lepsie aj zvukovo aj kvalitativne. Vzhladom na velkost ta bedna nebola tak tazka ale pre jedneho to uz bola dost namaha to uniest.
DAN Acoustic daval DTD dosku, to je fakt, bolo to velmi tazke, no treba si uvedomit ze to boli bedne co mali zahrat cim viac za cim mensiu cenu a urcene skor menej narocnym zakaznikom najme pre pevne instalacie.

Uživatelský avatar
Tomas112

Re: JBL JRX125

Příspěvek od Tomas112 » ned 13. lis 2016 16:23:06

Ahoj, neměl by někdo někde třeba uložený návod, co byl kdysi na netu na překopání JRX 125? Byla to výměna výškového driveru a vyhýbky. Stránky na kterých byl https://www.ratejna.info/DATA/JBL/JRX125.htm už nefungují. Díky :)

Odpovědět

Zpět na „JBL“