JBL JRX-112M

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Pijan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: sob 25. zář 2010 14:28:40

JBL JRX-112M

Příspěvek od Pijan » čtv 30. zář 2010 0:01:23

Zdravím.
Máte někdo zkušenosti s JBL JRX-112M?
Přemýšlím o jejich pořízení jako monitorů, ale co jsem slyšel tak JRX se moc nepovedla. Na druhou stranu si říkám hezká konstrukce, tak jestli nepořídit a nevyměnit driver (jako je doporučováno u JRX 125 :D ) nebo jestli to na monitor stačí.
Děkuji moc za rady a postřehy.

Pijan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: sob 25. zář 2010 14:28:40

Re: JBL JRX-112M

Příspěvek od Pijan » sob 02. říj 2010 1:29:59

Ok.. Neozdpověditelná otázka. Tedy když to zjednodušim :D :

Byla by výměna RH 12/2/250P za zmiňované JRX 112M (jako monitory) aspoň trochu upgrade nebo jsou na tom JRX kvalitativně srovnatelný s RH a bylo by to stejný plácání v bahně?

Díky moc za odpovědi..

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL JRX-112M

Příspěvek od zhejby » úte 05. říj 2010 21:50:05

Zdarec, JRX-112M je levný odposlech. Byť renomované logo. Takže - korpus je z MDF, ne překližka. Je osazen levnými reproduktory, ať už jsou deklarované jakkoliv. Výškový driver jsem musel vyměnit za jiný. Byl s 1" cívkou , neopravitelný a nový kus stál 1800,-CZK. Podle průměru Cu drátu - tak 25W rms. Byl na úrovni třeba polského Tonsilu GDWT 9/...tedy za 500,-Kč. 12" bass byl na plechovém koši, max 2" cívka. Ale hlavně ten zvukovod.... Vertikálně má malý vyzařovací úhel, takže pokud chodíš po pódiu... U nás je používá band - takový dixilend. Všichni sedí nebo stojí na místě. Tady to nevadí.
Domnívám se, že parametry univerzálního odposlechu zní asi takto:
osazení -15" s 3" cívkou ( potom chodí do 2,5kHz) + titanový driver, cívka alespoň 2". Zvukovod orientovaný horizontálně. Pokud ještě bude z 18mm překližky, kolem 100dB/W/m a bude mít "hnízdo" pro reproboxový stativ - je to bonus.
Před 14 dny jsem zvučil kapelu, která chtěla šlapák do odposlechu. Tady by to asi nešlo.
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Uživatelský avatar
Bobor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10. srp 2010 10:11:37
Bydliště: KNM - Krajina Neobmedzenych Moznosti
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL JRX-112M

Příspěvek od Bobor » úte 05. říj 2010 22:33:26

nie som mega zvukar, ani hudobniknie som, som len Dj co zacina trosku do zvucenia sparat a ucit sa,ale bratranec - Istic je aj tu na fore mozno zareaguje- ma tento odposluch, a dva od RH, ako RH nie je tu na fore mega uznavana a robia low end veci ale rozdiel vo zvuku odposluchu od RH a tento JBL je znacny, paradoxne v prospech RH. aspon u mna. to RHcko hra viac basovo a celkovo sa mi viac paci zvuk z neho ako z toho JRX.
cize moja skromna rad aznie ze ak mas RH a chces nieco lepsie tak toto asi nebude ta spravna volba,ale nejlepsie to je vypocut ,zvazit porovnt a rozodnut sa co dalej....
neni som ani zdaleka dobry, ale snazim sa zlepsit.....

Uživatelský avatar
Istic

Re: JBL JRX-112M

Příspěvek od Istic » pon 06. pro 2010 13:59:24

No ako bobor povedal, JRX je vseobecne nudzove riesenie. Kvalita tejto rady mi pride ako nejaky vysmech samotnej znacky. Kazdopadne mam, pouzivam 1 kus, ale v buducne zrejme ostane len v skusobni ku bicim :), ale na podium urcite do buducna nie. Pokial chce byt clovek solventny aj ku muzikantom, tak treba nieco slusnejsie. Taktiez este pouzivam monitory od RH s rovnakym vykonom a zvuk o hodne lepsi, ale maju slabe vysky co pre "metlacov" a podobne zoskupenia idu dost nadoraz. Pouzivam ich aj do skusobne a rovnako spokojnost uplna. Kazdopadne RH je celkom dobra alternativa pre zaciatok, hlavne ked kazda koruna je k dobru :)

Odpovědět

Zpět na „JBL“