JBL PRX 615 - zkušenosti?

  • Reklama
  • DEMO 15
sikita
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: stř 20. říj 2010 14:39:56

JBL PRX 612

Příspěvek od sikita » úte 22. úno 2011 20:07:18

Má někdo zkušenosti s touto řadou aktivek?
Přílohy
jbl-prx612m.jpg
jbl-prx612m.jpg (29.3 KiB) Zobrazeno 6152 x

Uživatelský avatar
Lukáš

JBL PRX 612

Příspěvek od Lukáš » stř 23. úno 2011 22:01:40

JBL PRX 625 - pěkně zpracovaný výrobek, vzhled i design krásné zpracování, ale..... nehraje. Použitelnost max na reprodukovanou hudbu. Na live nedostatečny. Jaké budou 612 těžko říct.

sikita
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: stř 20. říj 2010 14:39:56

JBL PRX 612

Příspěvek od sikita » čtv 24. úno 2011 17:45:41

Díky, chci je na odposlechy. Finančně náročnější varianta by byla db Tech. DVX12.

Uživatelský avatar
Akrij Kenumis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 03. lis 2008 11:21:19

JBL PRX 612

Příspěvek od Akrij Kenumis » pon 28. úno 2011 23:58:09

Nehodlám tu nic rozebírat neboť jsem je na podiu neměl, ale Jirka Polanský( vertikal Sound ) si jich po vyzkoušení objednal 12 pokud se nepletu. Zkuste se ho zeptat.
Mydlovary SOUND
I
I I
I III I
I I
I

Uživatelský avatar
Dušan Trličík

JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od Dušan Trličík » úte 19. dub 2011 16:17:30

Prosím, kdo máte zkušenost s těmito boxy (JBL PRX 615), zkoušel jsem jen krátce na reprodukovanou hudbu a zdály se dost v pohodě. Chci je buď jako PA na akustickou hudbu, nebo jako podiové odposlechy. Díky za každé info.

Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od jerry.hadr » úte 19. dub 2011 16:35:57

kolega to zkousel na takovy komornejsi hrani a moc nadseny z toho nebyl. dost divne se v tom chova sumova brana, nejak prapodivne to zavira a pri tissich pasazich z toho lezou takovy digitalni pazvuky. v odposlechu by to asi bylo v pohode, ale nejaka akusticka muzika, tam by to asi vylezlo. jinak na hlasity hrani asi docela dobry.
jo a neni to JPP, slysel jsem to ;)
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Dušan Trličík

JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od Dušan Trličík » úte 19. dub 2011 17:08:20

Aha, tak pazvuků jsem si nevšiml, neměl jsem dost času. Pouštěl jsem je do sálu pro 1200 lidí a solil je naplno, limiter jen poblikával a byl to docela kravál, měl jsem pocit velkého zvuku z fakt malých beden. Nevím ale co to udělá venku, případně jestli limitér nezačne příliš stahovat výkon jako u některých jiných aktivek.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od Ferda » čtv 21. dub 2011 10:13:50

To jerrry.hadr:
myslím, že si to pleteš s předchozí řadou (tuším 5xx) - ty měly popsaný problém, u řady PRX6xx už tento debilní "gate" není.
PS: vyzkoušej PRX635 - to je třípásmo, na akustickou muziku budou vhodnější.

Uživatelský avatar
Návštěvník

JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od Návštěvník » ned 05. čer 2011 22:44:10

Dušan Trličík píše:Prosím, kdo máte zkušenost s těmito boxy (JBL PRX 615), zkoušel jsem jen krátce na reprodukovanou hudbu a zdály se dost v pohodě. Chci je buď jako PA na akustickou hudbu, nebo jako podiové odposlechy. Díky za každé info.
Koupil jsem 2ks menšího bratříčka PRX612M, vyzkoušel a zase vrátil. Při tichých pasážích z bedny lezou pazvuky, pro které bych použil přirovnání Karla Nového z KN Soundu: "zní to jak flanger". Objektivně - při jakémkoli signálu v pokojové hlasitosti si bedna vymýšlí parazitní frekvence, které se mění se vstupní amplitudou. Bedny po vrácení testovali u dovozce, zjistili, že si nevymýšlím, ptali se výrobce a údajně (mám tuto informaci zprostředkovaně od Karla Nového) o tom výrobce ví, ale nebude s tím nic dělat. Při připojení signálu linkovým vstupem se tento problém neprojevuje, pouze při připojení přes XLR. Protože jde o stejnou řadu, dá se očekávat, že stejný problém budou mít i 615ky. Nasvědčuje tomu i příspěvek jerryho, v podstatě popisuje jinými slovy totéž. Problém s gatem jsem nezaznamenal.
Libor

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od safa » pon 06. čer 2011 16:44:48

Bedny po vrácení testovali u dovozce, zjistili, že si nevymýšlím, ptali se výrobce a údajně (mám tuto informaci zprostředkovaně od Karla Nového) o tom výrobce ví, ale nebude s tím nic dělat
... tohle je bohuzel nemoc asi vsech velkych megafirem. Napriklad doplneni varistoru do basovych hlav BX3000 Behringeru (coz je podobne velka firma jako Harman) trvalo rok a ctvrt (a to jsme jim poslali presny navod jak co a kam).

Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od adamis » pon 19. lis 2012 10:27:22

Zdravím - koupil jsem si dva kousky PRX 625 a musím se pochválit, že jsem udělal dobře. Hrajeme halfplayback - tzn. připravené podklady a do toho 2x zpěv. Máme úplně nový mix Presonus StudioLive 16.0.2 a lepší zvuk jsem od malé party ještě neslyšel. Uhraje to úplně v pohodě sál 200 lidí, je to naprosto čitelné a čisté - prostě naprostá spokojenost. Žádných pazvuků, tady na fóru popisovaných jsem si nevšiml a měl jsem to postavený doma v obýváku. Jenom jednou nebo dvakrát, když do toho nešel signál, tak to začalo trochu šumět, ale jakmile jsem promluvil, bylo ticho. Tolik moje zkušenost...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od Návštěvník » stř 12. lis 2014 8:55:32

Nevím jak PRX 615, ale k PRX 612m považuji za jedny z nejlepších malých aktivek vůbec, při max. vybuzení dají neskutečně hlasitý, ale přitom stále čistý, nezkreslený a hlavně i na ucho snesitelný zvuk bez cizího zabarvení ve všech pásmech včetně basů. Fantastické vlastnosti při velké hlasitosti, těch 134dB to asi skutečně dá, ale jde o to, že čistě a v celém pásmu, bez ječení, bez nahoukávání. Nevím zda 15" by stejně tak účinně jako ta JBL 12" tlačil i ve středech, což je důležitý na hlas..

Uživatelský avatar
Jason

Re: JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od Jason » úte 28. bře 2017 7:00:48

Ahojte profíci,
Našiel som pár JBL PRX 612M za 28000Kc plus cover a stojany a rád by som zistil ci budu vhodné na menšie akcie ako stužkové, päťdesiatky a do menších priestorov? Ako sú na tom zo spoľahlivosťou a ci je to vôbec dobra kúpa. Su od jazzoveho pianistu takže nie sú veľmi hrane.

Uživatelský avatar
djmayo

Re: JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od djmayo » úte 28. bře 2017 12:16:48

12" v pomerne kompaktnej bedni navyše na stojane nebude na basoch asi to pravé orechové, aj keď spomínaný typ akcií by to ešte mohlo zvládnuť. JBL je spoľahlivosťou nie zlý, len servis je horšie dostupný a náhradne diely drahšie, odchádzajúcu najmä poddimenzované HF drivery. Nejaká väčšia oprava sa rovná takmer cene novej bedne, napr. reconekit na basak stojí cez dve stovky, vďaka špeciálnej konštrukcii je iba previnutie zo zachovaním pôvodných vlastnosti asi nemožné, HF driver stopade sú aj opravné sady okolo pade ale sú od "alternatívnych" výrobcov a výsledok je kadejaký, doska zosilňovača tri stovky plus k tomu dačo za robotu. Cena vzhľadom k premrštenej predajnej je asi tretinu nižšia, čiže aj je stav OK cena nie je až tak zla ale osobne by som za ne toľko nedal.

Uživatelský avatar
Jason

Re: JBL PRX 615 - zkušenosti?

Příspěvek od Jason » úte 28. bře 2017 12:44:20

Myslim si ze co sa tyka nejakých extrémnych hlasitosti to nebude problém pretože na tých akciách co hrávam to nemám nahlas, hlavne také menšie oslavy do 30 ľudí hrávam v priestoroch do 150m2. Čiže nemyslím že by sa niečo malo spáliť z dôvodu vysokej hlasitosti (teraz hrávam na hk audio Lucas, ale ten sub ma zabíja váhou :) a navyše už to ma par rokov takže to ani nevyzerá pekne. Môžeš mi povedať z akého dôvodu by si ich ty teda nekúpil? Sú drahé, alebo je niečo lepšie v tejto kategórii?

Odpovědět

Zpět na „JBL“