Jbl-Srx a Mrx

Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Masters

Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od Masters » pát 07. úno 2014 18:13:27

Zdar chlapy.
Šetřil jsem si na Jbl srx 722 a Jbl srx728S.
Ale zjistil jsem, že je úplně přestali prodávat. Co se stalo?
Zmizela i řada Mrx.
Co by jste místo této značky doporučili?
Přemýšlel jsem o KV2 Audio

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od mazi » pát 07. úno 2014 19:05:09

Řadu SRX 722 a SRX 728 plně nahradila řada STX. Pokud jsi byl zapaleny na řadu SRX tak ji klidne nahrad STX, ale budes si muset priplatit. Pokud vím tak model SRX 722 nebyl povedený. Anebo majitel s jí neuměl nastavit. Třeba bude v řadě STX podařenější.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 07. úno 2014 19:30:10

Zajímavá kombinace, já bych třeba řekl, že JBL má s Kramperou dost málo společného, přesněji asi vůbec nic. Kde bereš inspiraci ? Co s tím chceš dělat ? Kolik máš našetřeno, případně co dalšího už máš nakoupeno ?

H.M.

Uživatelský avatar
Masters

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od Masters » pát 07. úno 2014 19:36:46

S KV2 Audio jsem se párkrát setkal a strašně moc mě zaujalo.
Chtěl bych s nimi zvučit větší koncerty.
Rád bych šel do série ES, strašně moc se mi líbí.
Zatím mám našetřeno něco okolo 500 000,-

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od sledge » pát 07. úno 2014 20:40:42

Ještě kousek a může to dát na Dynacord COBRA 2. Svým způsobem je to modularitou podobné ES - na stranu 2 suby a dva vršky, celé živené z jednoho předprogramovaného amp racku. Specifikem tohoto systému je mimo jiné "line-array" konstrukce středů BEZ HOREN, což posle mě může do jisté míry za velice příjemný zvuk.
http://dynacord.com/en/products/7/2/21
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 07. úno 2014 21:27:55

Tak to máš proti zdejšímu průměru docela slušnou hromadu peněz a měl bys jejich utrácení začít brát taky trochu vážně. Přinejmenším si rozšířit informace o nabídce. Mně tedy přijde docela kuriozní, že někdo šetří tak dlouho a usilovně, až mu přestanou jeho vytoužený aparát vyrábět, ale třeba se takové věci opravdu dějí. Jsem fandou podobně silných životních příběhů a budu s napětím očekávat, jak toto drama skončí.

H.M.

http://www.ms-sound.cz/fotogalerie/#!

Špičkový Kramperův aparát více zblízka, než obvykle.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od Návštěvník » pon 10. bře 2014 0:51:19

mašíne umři už prosím.

TonyS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 14. úno 2014 22:05:53

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od TonyS » pon 10. bře 2014 8:08:01

Ale ale s tímhle se nežeruje....

Pokud máš opravdu našetřeny tak velké peníze tak nevidím důvod se upínat pouze na nějaké vysněné "JBL" na trhu je obrovská spousta dalších značek a kvalitních aparátů. Za půl mega se o tebe prodejci musí poprat a předvedou ti své zboží i přímo v akci. Myslím že nebude problém s domluvou z jakým koliv prodejcem kvalitní techniky aby za tebou i přijel na akci a aparát sis vyzkoušel.Na prodejnách to moc nejde,malý prostor a obtěžuješ hlukem celou prodejnu.Brněnský Prodance je na tom s prostorem ke zkoušce na prodejně asi nejlíp.Ale pořád to není velký kulturák nebo open air.

Mé skromné doporučení je:
2x EAW KF394NT
+ 4x RCF 4PRO 8003-AS

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od mazi » pon 10. bře 2014 9:16:21

Taky bych se přiklonil k tomu co píše TonyS, já osobně vlastním SRX 725/728, říkám že jsou ve své třídě úžasné, ale k dnešnímu dni a vzhledem k aplikacím co dělám, bych ten balík peněz vrazil někam jinam. SRX 725 jsou použitelné pouze 2 kusy na straně vedle sebe "jako že do hroznu", ale hraje to slušně jen do 30 metrů. Nic víc. Takže když chceš hrát dál, tak nemůžeš už navyšovat přidáváním vrchů, pač už se Ti horny setkávají a konají to (laloky) co už je díky Line array vyřešené.
Původně jsem si myslel na řadu VRX 932, ovšem u konkurence jsem si několikrát všiml že navýšením počtu kusů na max 6 na stranu nehraješ o nic moc dáleji, než bych si za ten balík představoval. takže zbývá potom jít do řady VT 4886 jenom že to chce ze základu jít alespoň po 4 ti kusech na stranu a to je 500.000,-, a to bez zesilovačů a DSP. VT 4886 se dá přidávat, ale nemyslím si že je to až tak dobrý za tyto peníze. Mrzí mě, že není vidět na českých podiích RCF HDL 20-A, to mě začalo zajímat od té doby co jsem si vyzkoušel TT 33A, je to 2x10" i ze zesilovačem. 5 kusů na straně udělá už dost práce. Jo a podstatnou část investic Ti seberou náklady na basy.

Takže tak. A protože nepíšeš co s tím budeš dělat, tak nevíme na jakou aplikaci to chceš. A od toho by se měla tvá investice odvýjet. A je třeba pamatovat, že je třeba myslet taky na mix, na monitory, mikrofony, stojany, kabely, case, a dopravu.

Uživatelský avatar
Martinek

Re: Jbl-Srx a Mrx

Příspěvek od Martinek » pon 10. bře 2014 9:39:04

Já bych se vůbec nebál jít do A394PW od Petra Vinše.
http://www.splacoustics.cz/

Je to taková šikovná "česká" kopie EAWčka

Zamčeno

Zpět na „JBL“