JBL PRX625 a PRX618S XLF

  • Reklama
  • DEMO 15
MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od MADMAX » úte 15. bře 2016 18:07:06

Chlapeček z Prodance... to jsem se zase pobavil! Pánové, kdybyste tušili, že ten "chlapeček" (který je mimochodem nejspíš starší než pan Adamis a zcela s určitostí než pan Palko) za svůj život ROZEBRAL A ZMĚŘIL PARAMETRY pravděpodobně u více typů beden, než kolik jste jich Vy viděli na obrázcích, natož v reálu... no, to je přesně ten důvod, proč sem už zabrousím jen sporadicky, protože zkušenost a z ní vyplývající skepse je zde nazývána arogancí a hloupostí... jistě, chápu, že to "bolí", když Vám někdo napíše, že to co jste si koupil, nestojí za mnoho a už vůbec ne za ty peníze, které jste za to zaplatil - ale chodíte sem pro radu a chcete slyšet fakta, nebo si chcete "notovat" o tom, jak pěkně Vám to hraje?! Mimochodem, z JBL do BOSE - to je z bláta do HODNĚ HLUBOKÉ LOUŽE... :-D :-D :-D
MAD

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od MADMAX » úte 15. bře 2016 18:08:21

Ještě k té aroganci: Víte, myslím že té "asertivity", totiž povinného lezení do análního otvoru komukoli, kdo se může honosit označením "potenciální zákazník či klient", už si snad užíváme dost a dost... Opravdu je nám toho tak zapotřebí? Nejsou Vám podložené a přesné informace (byť třeba momentálně pro Vás ne příliš příznivé) milejší než podlézání spojené s "reklamštinou", manipulací, neznalostí a lhaním?
MAD

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od Palko » čtv 17. bře 2016 0:38:59

Pane adamis. Jak jsem pochopil velmi důležitým parametrem Vašeho ozvučení byla váha a flexibilita pak myslím, že Bose je perfektní řešení. Neslyšel jsem, ale Bose to také umí, takže věřím, že zvukově to bude dobré. Jen si myslím, že pokud sestava z PRX - jak jste psal - venku tak ten zvuk se vzdáleností zeslabuje - tak maximální akustický tlak Bose bude nižší než sestavy z PRX a tak to venku bude ještě slabší. Je to daň za rozměr a váhu. Fyzika se moc očůrat nedá. Tak přeju ať to hraje.
Ještě můj názor na výše uvedené příspěvky.
1. Chtěl jsem poradit žadateli o názor a né ho ztrapňovat, že se ptá poté co koupil -viz příspěvek panáčka z Prodance z říj 07, 2014 - první 2 řádky.
2. kombinace 15 palce s 1" patří k nejprodávanější konfiguraci u pasivních i aktivních beden bez ohledu na výrobce. Kdyby to bylo špatně - tak by to tak nebylo.
3. JBL vyrábí od malých repráčků k počítači až pro velké systémy pro touring a kina a sportovní haly. Ale když někdo kritizuje tuto značku tak vždy říka - to JBL JRX jsou špatný. Ano JRX jsou z Číny a jsou pro kluky do garáže.
JBL má pro ně slogan - My first JBL. A podle toho mají i cenu.
Ještě jsem neslyšel kritiku na něco z SRX, VRX nebo Ver-Tec (ty poslední jsem slyšel na turné Kabátů).
4. JBL si naběhl na vildle - Jbl dodnes vyrábí výrobky, které vyhrávají ceny na mezinárodních veletrzích - EON 615 - Award Winner, PRX 700 - NAMM TEC Winner ....
5. Cena náhradních dílů - jednak máte na JBL 3 roky záruku a po záruce - pokud neuděláte chybu tak je pravděpodobně nikdy nebudete potřebovat. To už tu zaznělo i v jiném příspěvku.
Na závěr prohlášení - znám zvuk a mám velký respektu i k jiným značkám např. Elektro-Voice, Dynacord, EAW...
Nejsem agentem JBL - psal jsem o této značce jen proto, že byla předmětem dotazu.
Palko.

Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od adamis » čtv 17. bře 2016 0:54:44

Velmi rozumný a klidný názor, jenže to se v dnešní době nenosí... Že mezi politiky, to je jejich věc, ale škoda, že i muzikanti jsou na sebe v diskusích zlí až agresívní.
Hraju velmi málo venku, spíš, kulturáky a divadla, takže BOSE je dobrá volba. Samozřejmě, že se zase ozvou ti, kteří upřednostňují své favority, ale já už jsem se rozhodl a jsem přesvědčen, že dobře. A všimněte si, pane Zdeňku, už se na nic neptám - KOUPIL JSEM DOBŘE A MÁM Z TOHO KUPU RADOST. Jsou lidi, kteří ke spokojenosti musí mít Audi nebo Mercedes, mě stačí Škodovka :D

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od Havlis » čtv 17. bře 2016 11:39:37

Palko píše:Takže pane adamis věc se má tahle. Ten chlapeček z Prodencu je buď blbej nebo arogantní nebo oboje
Tak já ti nevím, Huberta neznám, nejsem jeho zákazník (i když jsem pár drobností v Prodancu koupil) a ani nemám nějak velkou potřebu se ho zastávat, ale za ním stojí stovky postů, ve kterých opravdu a fundovaně radí. Že má svůj, trochu vostřejší, styl, to je daň za to, že jsou všechny ty dobrý rady zadarmo. Fórum rozhodně není od toho, abychom si tu mazali med kolem huby a skutečně, pokud někdo neví, na co je přepínač mic/line na aktivní bedně a na bednu se ptá až po její koupi, je to legrační přístup. Nikdo o Adamisovi nepsal, že je blbej (což jsi ty napsal o Hubertovi).

Mluvíš o aroganci, ale sám druhý lidi oslovuješ dehonestujícím "chlapeček" a "panáček". A přitom jediný tvoje příspěvky jsou o napadnutí místních "autorit". Autorit proto, pač za nima stojí stovky a tisíce příspěvků a jednoznačná práce v oboru.

Takže mrkni nejdřív do svého talíře, než budeš mluvit o aroganci a neslušnosti.

Kdo dokáže překousnout svoje ego a připustit si, že něco udělal špatně, ten tu dobrou radu najde.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od Martin » čtv 17. bře 2016 12:06:58

Havlis píše:Kdo dokáže překousnout svoje ego a připustit si, že něco udělal špatně, ten tu dobrou radu najde.
Jak se tady dává Like? Aha, kruci, nikde ... škoda
:D
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od Martin S. » čtv 17. bře 2016 22:59:40

ad 15"+1": Neřekl bych vyloženě špatně, avšak vcelku nevhodná kombinace, záleží to samozřejmě i na velikosti cívky, třeba nějaký výkonnější 1" s 2" cívkou už půjde na tu 15" navázat podstatně lépe. Něco jiného je 2x15" a k tomu malý driver to je opravdu špatně.
ad Záruka: Jak již bylo řečeno, záruka se vztahuje na výrobní vady. Spálený reproduktor není v 99% výrobní vada a není zase tak velký problém jej spálit a je jedno jestli je to JBL nebo RCF. Také u závěsů a středičky u basových reproduktorech, především těch v subwooferech, dochází k únavě materiálu a po nějakém času je třeba reconovat, opět se na to záruka nevztahuje. A to se potom to slavné JBL prodraží.
Nedávno jsem řešil opravdu nějakých JBL basovek - spálené reproduktory, pán byl z toho docela nešťastný. Před x lety si kamarád - DJ pořizoval reproboxy, básnil jak bude mít aktivní JBL za super cenu, říkám mu nekupuj to, je to krám, on na to "ty vole dyk je to džejbíel z jůesej, to nemůže být špatný. Tak za rok mi volá, že má spálený středobas, jestli mu s tím něco neudělám, že už je to prý po třetí, prvně mu uznali reklamaci, po druhé platil za opravu cca polovinu pořizovací ceny boxu a že prý už za to nehodlá platit takový prachy, že je to hrozný šmejd a že se chce toho zbavit. Šlo o EONy, tuším, že ty první, mělo to ten integrovaný koš středobasu...
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. bře 2016 23:35:38

Jo, o zárukách obvykle nejvíc vykládají ti, co o tom nemají ani páru. Pokud jde o dealery, tak by mne zajímalo, jak by reagovali oni, když by ta záruka najednou měla zůstat jen na nich, protože ani výrobce ani distributor žádnou neuzná. Jako zákazník bych si od nich nechal při koupi podepsat, že oni osobně ji přebírají, bez podmínek. Pak už stačí je jenom najít (doufejme budou ještě v byznysu a na jednom místě) a něco z nich vyrazit (bude-li ještě z čeho). No a běžný internetový poradce-žvanil, ten samozřejmě neručí za nic nikdy. Klidně může radit kloktat H2SO4 proti angíně. Dokonce si myslím, že by to i fungovalo :-)

H.M.

Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od adamis » pát 18. bře 2016 0:44:45

Nepíšu už raději nic, protože ať napíšu, co napíšu, bude to špatně. Ať nakoupím, co nakoupím, bude to zase špatně.
Jenom ještě poslední věc - k těm EONům - měl jsem jich 8 - 4 basy a 4 středy (ty starší typy) - koupil jsem je v Německu, ne u Thomanna za výprodejní cenu, úplně nové. po dvou měsících jsem zapnul jeden bas a ozvalo se jenom bručení, říkám si: a jeje, to je zlý... Zavolal jsem do Německa, okamžitě mi poslali reklamační protokol, já ho vyplnil a za 2 dny tu bylo DHL, bednu naložili a za týden byla opravená zpět - zdarma. Tak pěkný den všem! :D :D

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: JBL PRX625 a PRX618S XLF

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 18. bře 2016 1:27:51

Jo, zase je to špatně. Tohle tady poslouchám od roku 1989. Jak si každý, kdo je chytrý, všechno koupí v Německu, protože Německo (Rakousko, Itálie, UK, USA, v poslední době už i Čína) to je ráj spotřebitele, i našeho. Až si zase někdo někde budete stěžovat, že tady nejsou stejné platy nebo stejná Cola jako tam, tak si zkuste představit, že to opravdu souvisí. Nechcete dát nikomu zdejšímu vydělat ? Pak on NEMŮŽE dát vydělat ani vám. (Nic osobního, je to obecný problém, nesouvisí s jedním nákupem). A čistě věcně - i v tom případě popisovaném Martinem S. tu reklamaci poprvé uznali, v tom ještě problém nebyl. Takže smát se rovnou opakovaně fakt není čemu. My totiž těch zkušeností máme opravdu mnohem víc a ani jeden z nás nemá potřebu si něco vymýšlet. Jakmile začnete bedny nejen kupovat, ale i prodávat a servisovat, případně vyrábět, tak to opravdu uvidíte z trochu jiné perspektivy.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „JBL“