JBL PRX735

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

JBL PRX735

Příspěvek od Robert » stř 15. črc 2015 18:07:32

Při hledání náhrady za RCF 4PRO 4001A jsem narazil na tyto reprobedny. Lehčí o cca 10 kg, max SPL o 6 dB vyšší, a stejné třípásmo. Vím, že dostanu doporučení si je jet poslechnout, ale ucho je prevít a pokud nemá odpovídající srovnání, nebudu si jist a proto bych uvítal posouzení uší, které to již slyšeli a nebo měli možnost si s nimi pohrát. Co je řada PRX? Ve fóru o ní není ani zmínka a to je další důvod, proč toto vlákno zakládám.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: JBL PRX735

Příspěvek od Robert » úte 24. lis 2015 19:25:30

Protože jsem se odpovědi nedočkal, odpovím pro ty, co by případně řešili něco podobného. A protože v baru nebudu zakládat nové vlákno "co vás nejvíce potěšilo", dám to sem. Tolik pochval za zvuk jsem ještě nedostal, a to se snažím dělat na maximum i akce charitního typu. Zvukově to bylo něco neskutečného. Když mi účinkující kytarista řekl, že se přiživuje jako obsluha reflektoru na velkých akcích a tam jim to takhle nehraje, mám z toho takovou radost, ... to se nedá popsat. Měl jsem do PRX735 puštěné celé pásmo bez výhybky a doplněno to bylo TA-18 subwooferem oříznutým do 80 Hz a úrovní sraženou tak, aby při lehké limitaci satelitu měl sub ještě rezervu. Kombinace přímovyzařujícího wooferu v PRXu a band pass subvooferu hrála jako z praku. Většina korekcí na rovno, jen vypíchnuté frekvence, kde měl systém snahu nahoukávat. Zvuk velký, plný, středy neuječené, neřezavé, v basech měkké , nehučící, ...a co se muzikanti divili, že to bravurně zvládlo jejich některé přebasované podklady. A pocitově ve srovnání s jinými satelity je to tak, že když zpěvák do mikrofonu zařval, nepřebudil mi středové pásmo, ale ten řev vyšel čistě ven. U všech předchozích kombinací, které jsem zažil to musel zaříznout kompresor nebo to jednoduše přebudilo středové pásmo v PA a zachroptělo to. Další pochvalu dostaly odposlechy, RCF 422A, kde jsem nejprve musel dát účinkujícím přes prsty, když měli snahu ladit basy a výšky, ...tady to máš na rovno a hrej! Potom uznali, že to hrálo taky nad jejich očekávání.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: JBL PRX735

Příspěvek od exxxi » stř 25. lis 2015 0:40:19

Papirove ty JeBaLky vypadaji skvele a cena je fajnova.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „JBL“