Kde dát opravit?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » pát 06. bře 2009 18:40:13

Návštěvník píše:Frantiku,
myslíš, že Hubert odladí lepší výhybku než vývojové oddělení v JBL? Pokud ano, tak jsi neslyšel lepší repro od JBL než řadu JRX (ty jsou zhruba odpovídající reproboxům od Tapca).
Pokud mají kolegové na opravu slušné repro JBL, je to na originální kit, jinak z toho bude přemotaný "kiňák". Totéž platí o výhybce atd. Z toho vyplývá - znovu radím značkový servis! Možná by ale nebylo od věci, vědět víc info o dotčených repro (třeba se bavíme o ničem).
Prodance je Milan Hrůza a Hubert Mašín - nic proti.
Jen pro info - existují i jiné výborné firmy, vyrábějící špičkovou techniku, které nedistribuuje Prodance: např. LabGrupen, Camco, Souncraft, Lexicon, Klark Teknik, Crown, Shure, AKG, Nexo, Adamson, LA, BSS, DBX, DPA, Midas, Neumann ...
Sory za OT, ale tyhle Frantikovy jednobarevné brýle mě vytáčí ... #-o
Účel není někoho vytáčet, stalo se, promiň, nechtěl jsem. Předpokládal jsem, že šéf, který mu to zadal bude tutově hledět též na cenu opravy a tak jsem nechtěl, aby to skončilo někde u Cimbaly... Taky jsem tu neřešil špičkové, drahé firmy, na tyto se v tomto případě určitě nikdo nebude obracet se dvěma pozůstalými repráky, proto není třeba je tady zmiňovat, to sy myslím právě s tímto případem vůbec nesouvisí. Já si myslím, že jsem poradil cenově dostupné a spolehlivé řešení, toť vše.
Naposledy upravil(a) frantik dne pát 06. bře 2009 18:52:20, celkem upraveno 2 x.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » pát 06. bře 2009 18:46:30

mrak píše:ano s frantikovou jednobarevnosti musim souhlasit, ale vzhledem k tomu ze maji jen ty repra a zadnou JBL bednu/vyhybku/hornu, tak bych rekl ze konzultace s hubertem nebude od veci.

S nejveci pravdepodobnosti to ale dopadne tak ze mu bude doporuceno neco od BC, RCF s tim ze to JBL nema cenu opravovat :x ale jak rikam zkusit se to muze. Protoze opravit original kitem to nejspis pujde, hlavni otazka ovsem zni CO PAK S TIM? aby to nejak hralo....

Přesně takto jsem to viděl a proto jsem napsal, co jsem napsal, úplně mi čteš myšlenky. Snad se dozvíme jak to celé dopadlo, kam to dali k řešení a kolik to stálo.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » pát 06. bře 2009 20:22:09

honza_s píše:Osobně bych se vybodl na PD i AM a odvezl to přímo panu Husákovi z Červenky u Litovle. Podle mého názoru patří ke špičce v oboru.
Pan Husák bývá obecně ceněn víc než Cimbala, ale snad se mi podaří někde vyštrachat jak u něj dopadl sinclair nebo to sem možná Leoš napíše sám. Nebylo to nic příjemného pro obě strany... á tady to je: http://zesilovace.cz/index.php?akce=kon ... ispevek=39

Jinak už je to tady, přesně to jsem čekal - Cimbala, Husák... Ne, buď přímo AM nebo PD nebo někoho kdo má čas a umí ladit bedny, třeba Petr V. apod., ostatní přispěvatelé uvedou zajisté další tipy.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od Návštěvník » pát 06. bře 2009 21:45:38

frantik píše:Účel není někoho vytáčet, stalo se, promiň, nechtěl jsem. Předpokládal jsem, že šéf, který mu to zadal bude tutově hledět též na cenu opravy a tak jsem nechtěl, aby to skončilo někde u Cimbaly... Taky jsem tu neřešil špičkové, drahé firmy, na tyto se v tomto případě určitě nikdo nebude obracet se dvěma pozůstalými repráky, proto není třeba je tady zmiňovat, to sy myslím právě s tímto případem vůbec nesouvisí. Já si myslím, že jsem poradil cenově dostupné a spolehlivé řešení, toť vše.
Není se třeba omlouvat, jde o to, že tu plácáš nesmysly.
Když se mě rozbije např. motor v BMW, jdu nejdřív zjistit, kolik by stála oprava v servisu BMW. Až v případě, když zjistím, že je oprava drahá, hledám náhradní řešení (vrakoviště, inzerát, "garážový" opravář...)
Mimoto si nejsem jistý zda výměna repro (v Prodance) spolu s odladěním, změnou výhybky, úpravou boxu (basreflex, objem, tlumení...) apod. nevyjde dráž než "drahá" výměna kitu.
Znovu upozorňuji, že neznáme podrobnosti o daných repro.
Zkušenosti se servisem i nákupem mám u Prodance, Audiomasteru i u Husáka a neřekl bych, že Audiomaster je oproti Prodance "drahá a špičková" firma (respektive jejich portfolia).
Prosím nic ve zlém... :wink:

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » pát 06. bře 2009 22:29:06

No, jde to, že mají jen "holá" repra, což jsem předpokládal, takže mi z toho vyšlo, že bude potřeba vymyslet vše ostatní kolem nebo poradit, co se s tím dá dělat. Není to bohužel typický případ porouchaného BMW, které samozřejmě patří v první řadě do značkového servisu BMW. Pokud by to byly starší modely měničů ze starších beden, nemuselo by je už JBL vyrábět a nemuselo by se tedy jejich servisu již vyplácet něco s tím podnikat. Stejně předpokládám, že šéf tazatele stanoví takový cenový strop, že za to nepůjde nic seriózního jen tak pořídit.
Mezi ty dražší firmy jsem samozřejmě počítal LG, Camco, Klark apod.
Taky nic ve zlém, doufám, že si rozumíme. :wink:
Jsem zmatkař, někdy. No a?

blefa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte 31. bře 2009 19:50:03
Bydliště: Pardubický kraj

Kde dát opravit?

Příspěvek od blefa » stř 08. dub 2009 22:52:27

Taky mám jaden vadný reproduktor ..JBL E120 ! Ne že by byl přerušený, ale půjčil jsem bednu a repro drhne, neb poklesla cívka. A to nastalo kuriozním příběhem,kdy kmital konec, takže se cívka zahřála tak že se i s for, sklonila.Osobně ho hodnotím jako repro s velkým R.Vinutí průměr 10 cm, a vinuto obdelníkovým profilem. Taky magnet, tudíš váha je impozantní. Na 12" skoro 10 Kg. O citlivosti ani nemluvím, je-li pravda co udávají. Koupeno v době,kdy RCF dělala jenom jejich kopie. Ovčem s horším magnetem.Musím přesvědčit Huberta, aby jeden změřil. Mám totiž 4 Ks. Z toho 2 nové , nepoužité. Jinak mě prošlo rukama několik beden JRX. Hrůza, ...to i ty Eminence jsou lepší. Plechové koše a ty magnety!!! Osobně jsem učinil dotaz na prodejce JBL, a ani se mě neozval! Asi vedou jen ten šrot JRX.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Kde dát opravit?

Příspěvek od maly_medved » čtv 09. dub 2009 8:31:15

JRX je pomsta amerických kapitalistů spolčených s čínskými komunisty Evropě za pád komunistického východního bloku.

JRX se nehodí ani na králíkárnu - králící v tom odmítaj bydlet :(

blefa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte 31. bře 2009 19:50:03
Bydliště: Pardubický kraj

Kde dát opravit?

Příspěvek od blefa » čtv 09. dub 2009 12:16:52

Nedá se než souhlasit! Mám již několik exkurzí do vnitřku těchto beden! Dodnes to nemohu strávit, neb jsem byl velkým zastáncem této Fmy. Pokud někdo bude mít zájem, i tato Fma má ještě teď kvalitní výrobky, ovšem cenově tam, že ani omylem nemohou konkurovat RCF nebo BC. Jó, doba se mění!!! Doufám,že QSC nebude následovat. Poslední výrobky řady GX mě děsí.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » čtv 09. dub 2009 18:51:23

GX je podle mě rychlá "horká jehla" a bude se ještě ladit za pochodu, zřejmě je do toho natlačil trh - poptávka po levném zboží jako alternativě k Omnišrotu apod. Spíš čekám co udělají na druhém konci spektra, jestli budou v blízké době k dispozici i silnější modely než PL380.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

blefa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte 31. bře 2009 19:50:03
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od blefa » sob 27. čer 2009 19:37:54

blefa píše:Taky mám jaden vadný reproduktor ..JBL E120 !Osobně jsem učinil dotaz na prodejce JBL, a ani se mě neozval! Asi vedou jen ten šrot JRX.
Zdravím, druhý dotaz, a kupodivu reakce. Bohužel jsem rychle ochladl.

Dobrý den,
Ano, repair kit na E120 má označení C16RE120 anebo C8RE120. Záleží jestli máte 16ohm nebo 8ohm verzi reproduktoru. Cena je u obou stejná a to 3000,- Kč bez DPH.


Dobrý, tu opravu s radostí neprovedu.Úvaha o opravě padla.Tady je zářný příklad, proč JBL ne!!!! Doufám,že to stačí, pro zájemne těchto reproduktorů.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Kde dát opravit?

Příspěvek od mazi » čtv 24. úno 2011 10:29:45

Zdravím pánové, chtěl bych navázat na opravy repra od JBL. Mám řadu SRX 700, v bednách jsou tyto repra 2268H, 2265H. Zajímalo by mě, zda nevíte o někom, kdo jo opravdu šikovny a umí tyto repra opravit. Situace vyžaduje být připraven, proto bych chtěl mít kontakt na někoho komu pošlu recony a repráky a třeba do týdne bude schopen zaregovat a opravit. Jako, že ten problém ještě nemám, ale nastat může každou chvíli. Nevíte o někom??

Odpovědět

Zpět na „JBL“