Kde dát opravit?

  • Reklama
  • DEMO 15
kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Kde dát opravit?

Příspěvek od kalfar » úte 03. bře 2009 18:50:00

Zdravím.

Dostal jsem od šéfa úkol zeptat se zde, zda někdo neví kdo by dokázal opravit postarší JBL reproduktory. Hledáme nějakou opravnu, kde nám ty reproduktory opraví a neukradnou (jak se stalo kolegovi s druhými dvěma a dostal 10 000,- za kus). Nejlépe sever nebo východ Čech.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » úte 03. bře 2009 19:21:10

kalfar píše:Zdravím.

Dostal jsem od šéfa úkol zeptat se zde, zda někdo neví kdo by dokázal opravit postarší JBL reproduktory. Hledáme nějakou opravnu, kde nám ty reproduktory opraví a neukradnou (jak se stalo kolegovi s druhými dvěma a dostal 10 000,- za kus). Nejlépe sever nebo východ Čech.
Zkus se zeptat Huberta na http://www.prodance.cz/konference.php , jestli je to opravitelné, či má-li to vůbec smysl opravovat, uveď typ repra nebo bedny, kde to bylo namontované. Momentálně je podle jeho slov dost zaneprázdněný, ale pokud by to vzal do opravy, tak se vám u něj se rozhodně nic neztratí a hlavně nic nezfušuje. Sídlí pokud vím v Brandýse n/L, ale dopravu k němu zajistí jistě i prodejna Prodance , záleží na tom, zda se Ti vyplatí cesta do Brna nebo do Ostravy. A hele, vidím dle profilu, že jsi z Liberce, takže asi spíš nějaká PPL nebo osobní doprava.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od noxus » stř 04. bře 2009 12:11:26

Ahoj u nas je myslim vyhradnym dovozcom JBL - Audiomaster. Takze by som sa vyskusal poinformovat u nich komu davaju servisovat bedne. Neviem ako v Cechach ale na Slovensku su velmi ochotni a da sa s nimi dohodnut, tak by som to vyskusal aj v CZ. Mrkni audiomaster.cz ;-)

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » stř 04. bře 2009 18:30:58

Za sebe opět znovu a znovu doporučím Huberta. Podle mě jeho práce vyjde levněji a hlavně to objektivně proměří a zhodnotí, jestli to opravit či přeosadit a stanoví předem kolik které řešení bude stát. Není dodavatel ani příznivce JBL, takže se Tě nebude snažit "natáhnout".
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Kolemjdoucí

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od Kolemjdoucí » stř 04. bře 2009 20:12:57

Ohledně opravy za sebe rozhodně doporučuji zas a znova servis Audiomasteru, mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti, navíc mají originální náhr. díly.
Frantiku, nejsi takhle náhodou agent Prodance? Vždyť tu o nikom jiném nepíšeš.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od blaha » stř 04. bře 2009 20:49:19

frantik píše:Není dodavatel ani příznivce JBL, takže se Tě nebude snažit "natáhnout".
Tak tohle nechápu :?: , jak si můžeš bejt jistej tím, že tě jinde než v Prodance natáhnou, ty jsi už u Audiomasteru něco nechával opravovat? Tohle přeci můžeš tvrdit o firmě, která tě skutečně natáhla, ale ne jen tak do vzduchu [-X

S Audiomasterem žádný zkušenosti nemám, na druhou stranu, když jsem oslovil Prodance o vypracování nabídky na zboží za cca 150 tis., tak mi po dvou dnech poslaly vypracovanou kalkulaci, kde byly uvedeny ceny za který si to můžu u nich kdykoliv koupit na netu, takže žádná sleva, žádné výhody. Nebo proč třeba EQ od Uliho stojí jinde s DPH jako u nich bez DPH? To z mého pohledu vypovídá o tom, kde tě můžou natáhnout.

Sorry za tak trochu OT, ale tohle se nedalo přejít.

K tématu, osobně bych asi taky zkusil oslovit nejprve značkový servis.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » čtv 05. bře 2009 16:37:18

Chlapi, nejsem agent Prodance, ani nemám špatné zkušenosti s Audiomasterem, ani jsem nikdy nezkoumal jsou-li výhradním prodejcem a servisem pro JBL. Mám jen dobré zkušenosti s tím, co dělá Hubert a Hubert nerovná se Prodance, je to jen jejich externí spolupracovník. Já mám s jeho prací ty nejlepší zkušenosti a vím, že poctivě měří a dělá poctivé výhybky. Toť vše. V tomoto smyslu pak radím i ostatním. Kdož jste spokojeni tam kde jste, budiž, lámat vás nebudu a už vůbec bych do toho nepletl nějaké slevy z prodeje...
Z Prodancu toho mám většinu a jejich sortiment i ceny mi celkem vyhovují, hlavně ale technická podpora a kvalifikované poradenství, které jsou zdarma. Občas nakupuju v Audioteku, jinde nic moc nepotřebuju, jednou jsem bral mikrofny z KN Soundu - spokojenost, dobré ceny a poradenství od Karla Nového taky na vysoké úrovni.
Za kolik mají Uliho v Prodancu neřeším, neboť ho nekupuju. A pokud někdo výrobek od Uliho hodlá koupit, vždy ho odkazuju na Audiopro a na poradenství od Safy - tady vím, že jsou dovozci a zajišťují servis, takže není důvod nakupovat jinde, byť by to bylo ještě o chlup levnější.

To natažení bylo myšleno jinak, ne že by ho chtěli "oblafnout", ale pokud se jedná o levnější výrobek JBL, obávám se, že vada se může i po dobře provdené opravě objevovat znovu a znovu a tím se oprava prodraží nebo se jedná o výrobek festovnější, kde jsou zas komponenty podstatně dražší, takže jedná-li se třeba o repas starší bedny, mohlo by se zvážit přeosazení něčím jiným a tím opravu zas cenově trochu stlačit.
Jelikož tazatel nespecifikoval přesněji co potřebuje opravit, dal jsem spolehlivý tip na řešení jeho problému - jestli nakonec poběží do Audiomasteru a bude pak spokojen - nic proti tomu.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od kalfar » čtv 05. bře 2009 16:58:10

Jedná se jen o opravu odpálených reproduktorů, bednu k tomu nemáme. A je pravda že to asi bude dražší, bude to asi nějaká jejich top řada.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » čtv 05. bře 2009 17:05:06

Takže někde jste získali odpálená repra a chcete je nechat opravit a pak z toho zkusit něco vykouzlit nebo je to momentálně vymontované z nějaké dělané bedny? Pokud jsou to tyto dva případy, tak právě proto jsem zmiňoval Huberta, aby vám poradil, co se stím dá dělat, odladil by vám i výhybku, ať do nových či do repasovaných beden. V Audiomasteru by bylo podle mě vhodné nechat opravovat originální bedny, kdyby byly potřeba i sehnat jiné originální díly než toliko reproduktory s tím, že ty bedny jsou třeba čtyři, odešly např. dvě a je potřeba je opravit tak, aby všechny 4 kusy byly co do parametrů shodné.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od kalfar » čtv 05. bře 2009 17:35:32

Právě že sehnali někde dvě luxusní odpálený repra a stálo by za to zkusit je dát dohromady, protože by měli mít zvuk jak víno =D>
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od frantik » čtv 05. bře 2009 17:40:31

No jo, ale jaká repra? Dva středobasy? Kolik palců to má v průměru, je na tom nějaké typové označení? Pokud máte dva středobasy, musíte k tomu stejně namyslet drivery, horny, bednu, odladit výhybku... to je práce pro někoho, kdo s tím dělá denně. Samo od sebe v jakékoliv bedně to jako víno hrát nebude. Anebo se jedná o dva fulrange boxy a potřebujete je nějak zrepasovat?
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od honza_s » čtv 05. bře 2009 22:52:38

Osobně bych se vybodl na PD i AM a odvezl to přímo panu Husákovi z Červenky u Litovle. Podle mého názoru patří ke špičce v oboru.
The best sound comes from one source...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 05. bře 2009 23:20:58

Frantiku,
myslíš, že Hubert odladí lepší výhybku než vývojové oddělení v JBL? Pokud ano, tak jsi neslyšel lepší repro od JBL než řadu JRX (ty jsou zhruba odpovídající reproboxům od Tapca).
Pokud mají kolegové na opravu slušné repro JBL, je to na originální kit, jinak z toho bude přemotaný "kiňák". Totéž platí o výhybce atd. Z toho vyplývá - znovu radím značkový servis! Možná by ale nebylo od věci, vědět víc info o dotčených repro (třeba se bavíme o ničem).
Prodance je Milan Hrůza a Hubert Mašín - nic proti.
Jen pro info - existují i jiné výborné firmy, vyrábějící špičkovou techniku, které nedistribuuje Prodance: např. LabGrupen, Camco, Souncraft, Lexicon, Klark Teknik, Crown, Shure, AKG, Nexo, Adamson, LA, BSS, DBX, DPA, Midas, Neumann ...
Sory za OT, ale tyhle Frantikovy jednobarevné brýle mě vytáčí ... #-o

mrak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte 03. čer 2008 11:46:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od mrak » pát 06. bře 2009 8:51:40

ano s frantikovou jednobarevnosti musim souhlasit, ale vzhledem k tomu ze maji jen ty repra a zadnou JBL bednu/vyhybku/hornu, tak bych rekl ze konzultace s hubertem nebude od veci.

S nejveci pravdepodobnosti to ale dopadne tak ze mu bude doporuceno neco od BC, RCF s tim ze to JBL nema cenu opravovat :x ale jak rikam zkusit se to muze. Protoze opravit original kitem to nejspis pujde, hlavni otazka ovsem zni CO PAK S TIM? aby to nejak hralo....

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dát opravit?

Příspěvek od maly_medved » pát 06. bře 2009 9:11:42

Jaký je to typ repro do jakých beden JBL ?

Kdyby to byl levnej kousek ala JRX , tak se originál snad ani nevyplatí opravovat, pokud SRX nebo podobná třída , pak jedině originál kit

Odpovědět

Zpět na „JBL“