Thump TH-15A

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Danny

Thump TH-15A

Příspěvek od Danny » pon 14. kvě 2012 22:15:22

Já jenom že je mám taky a hrají (za ty prachy) opravdu slušně. Používám je převážně jako odposlechy a nádhera. Taky korekce zabírají slušně. Porucha zatím žádná - cca rok v provozu.
Ahoj

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Thump TH-15A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 15. kvě 2012 0:18:39

Korekce ne že "zabírají slušně", ale jsou hodně účinné. Měl jsem velký problém tam nastavit rovný průběh (pro měření, jako test jestli to jde a jak to dopadne), protože i miniaturní pohyby kterýmkoli knoflíkem dělají divy. Spolu se semiparametrickými středy, které jdou přeladit prakticky v celém akustickém pásmu se tam snadno nastaví cokoli se dá nejhoršího představit, takže pozor především s přidáváním. Nicméně bedna je skutečně v naší statistice málo poruchová a asi se líbí, protože se dobře prodává. Tohle je 12" verze, ale korekce jsou myslím stejné:

http://www.prodance.cz/protokoly/mackie ... th-12a.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

H.M.

kopyto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: stř 12. srp 2009 11:04:55

Thump TH-15A

Příspěvek od kopyto » pát 09. lis 2012 13:45:19

Tak už se na ně těším, v pondělí mi mají z Muzikeru dojít, tak potom poreferuju:-) 9.000 za pár je myslím parádní cena...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Thump TH-15A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 09. lis 2012 22:00:56

Určitě, pokud to ovšem nejsou ta výprodejní béčka a céčka, kterých Loud nedávno pár set marně nabízel svým distributorům a vyhrožoval, že jinak "půjdou dál". To je použité, vrácené, opravované, obecně bez záruky od výrobce. Vím že se objeví i tady a dál na východ, jako se to stalo v minulosti několikrát s jiným zbožím a pak se lidi na diskuzích diví, že my nemáme ani zdaleka takovou poruchovost, jakou oni vidí kolem sebe. My to nebereme, Thomann prý už taky ne, jsou už zkušenosti...

H.M.

lord_bodom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. úno 2012 10:49:22

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od lord_bodom » stř 23. led 2013 16:26:01

Zdravím , dá se poznat zda se jedná o onu špatnou bednu Bko či Cko podle krabice?? Díky za info

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 23. led 2013 17:37:10

Nejspíš nijak, o to se prodejce asi postará. Thomann takové věci prodává otevřeně, nevím, jestli to nějak značí, ale v eshopu má jiný text a cenu. My jsme je nekoupili proto, že na nich nelze poctivě víc vydělat a potíží slibují naopak rozhodně víc, předpokládám, že kdo je koupí, tak se pokusí vydělat nepoctivě (zatajením stavu a nepřenešením snížené ceny na koncového uživatele).

H.M.

lord_bodom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. úno 2012 10:49:22

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od lord_bodom » stř 23. led 2013 18:48:04

Díky za info. Zajímalo mne to páč dnes mi tyto bedny dorazily domů. Jedna byla celá hnědá a s popisky Mackie atd... a druhá celá černá s jedním listem cca velikosti A4 kde bylo o co se vlastně jedná. Hned to mě zarazilo když mi to dopravce předával. Proto i má otázka na ohledně balení. No a aby toho nebylo málo, tak po zapojení jsem zjistil že jedna bedna (v černé krabici) KO ! prostě připojím napájecí kabel zapnu vypínač a NIC. Nic se nerozsvítí a ani nehraje. Následně jsem tedy proměřil šňůru zda mi tam jde 230V a to bylo OK (provedl jsem i výměnu za funkční ověřenou šňůru), poté jsem zkontroloval pojistku i přes pískačku a též v pořádku. Tedy výsledek? Reklamace. Fakt bezva u nové bedny. Mám fakt smůlu asi. Pro změnu ta druhá hraje, ale chci se zeptat je normální že když bednu zapnu tak i při 0 volume je z bedny slyšet šumení podobné starým televizím při analogovém vysílání když neměly signál?? Plus ještě je normální že při jakémkoli zdroji signálu se ozve na mmtík pískání z HF riveru? Při nízké hlasitosti to je slyšet dost. Mimochodem to píská i při nezapojeném signálu a dání volume na max. Chápu že to není profi. bedna, stále to je Low end a nemohu od toho čekat zázraky, ale rád bych věděl zda je toto u těchto beden normální. Jsou to první aktivky které jsem kdy pořídil takže nemám zkušenosti. Kolega má aktivku CRAFT s 12" reproduktorem a nic podobného to nedělá. Proto mě to zaráží. Děkuji za odpověď PS: Zakoupeno u KYTARCZ za 7500kč/ks ve slěvě.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od blaha » čtv 24. led 2013 0:23:40

Okamžitě bych využil možnosti vrácení a vráil oba kusy.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. led 2013 0:28:22

Ano, nějaké šumy a pazvuky jsou bohužel u aktivních beden a se spínaným zesilovačem a třeba ještě DSP a dokonce v nižší cenové kategorii spíš pravidlem, ale úplné ticho nejde ani z těch dražších. To se probíralo mockrát a nejde to zajistit jinak, než nějakým "umlčovačem", který je obvykle řízený vstupním signálem, což má ale i nepříznivé dopady. Osobně neznám ani jednu citlivou PA bednu, která by bez takových opatření nebyla zblízka jasně slyšet, jak to konkrétně zařídili u Crafta netuším.
Ano, všechny podobné akční slevy jsou podezřelé. Kdybych mohl na tyto bedny dělat nějakou akci já, tak bych ji taky asi udělal, jenže my jsme z výše zmíněných důvodů nákup béček a céček odmítli. A byly jich STOVKY a nabízely se OPAKOVANĚ, takže na extremně šetrný český a slovenský trh si jistě cestu našly i bez nás. Je to samozřejmě všechno jen v rovině pravděpodobnosti, já nemůžu mít přesné informace o každé bedně na trhu. Může jít i o náhodu, nicméně speciálně u Tapco a Mackie se podobná situce několikrát opakovala. Kdosi nakoupil venku levněji cosi, tady to výhodně rozprodal a průměrná poruchovost byla násobkem té, kterou u stejných modelů evidujeme my, což docela poškozovalo dobré jméno obou značek.

H.M.

lord_bodom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. úno 2012 10:49:22

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od lord_bodom » čtv 24. led 2013 10:31:25

Jelikož byla jedna bedna KO tak jsem nebyl schopny porovnat zda jde o normální šum atd. Každopádně děkuji mockrát za info ohledně beden. Samozřejmě tentýž den jsem volal prodejci a okamžitě mi byly poslany nové bedny takže výměna kus za kus. Tak uvidíme snad budu mít už více štěstí. Ještě jednou díky moc.

jessi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: ned 21. čer 2015 21:00:49

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od jessi » ned 12. črc 2015 10:47:53

Mackie Thump 15.....je mozny ze na svatbe po 7 hodinach zacala bedna hrat trosku potichu a vydavala takovy jev, ze kdyby se snizoval a zvysoval zvuk? Tu bednu mame nastavenou vse na 0. V zadu pak blikala clip ledka cervena. Ty repro nehraji vubec spatne ale neni to tim, ze dosly sily te reprobebne po x hodinach? Pomohla by vykonejsi bedna o 200w rms? Treba vs RCF 715-A mkII? Ale asi prijdeme o bassu jako maji thump 15. Realna zkusenost je u nekoho? Dekuji vsem

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 12. črc 2015 15:05:13

To je samozřejmě možné docela dobře, jak už je z ceny vidět, levněji to ani udělat nejde a pak se dá něco utahat snadněji. Samotné nastavení citlivosti bedny tím knoflíkem nic moc neznamená, protože úplně stejně působí ještě síla signálu z jeho zdroje, kde nějaký ten knoflík také bude a nakonec i kdyby vůbec nikde už další knoflík nebyl a jen se hodně řvalo do mikrofonu (a měla bedna mikrofonní vstup), tak půjde přetížit také. Blikání té červené znamená přetěžování, čím víc to bliká, tím větší.
Ano, určitě bude například ART715-A MK II hrát víc a stále bezpečně, zvuk bude mít celkově jiný charakter, rozhodně přibydou výšky a hlavně mimo osu také středy, ale že by se tím přišlo o basy si nemyslím, spíš to chce si pohrát korekcemi na mixu (doufám jsou k dispozici), aby byl výsledný dojem dobrý (tím nemyslím, že se má vyloženě napodobovat Thump, jeho naladění vychází do značné míry z omezení, daných jeho reproduktory, RCF má lepší).

H.M.

jessi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: ned 21. čer 2015 21:00:49

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od jessi » ned 12. črc 2015 23:22:11

Dobre. Pujdu si to poslechnout. Kdyz jeste vezmu v potas RCF 425 vs 715 tak hlasiteji hraje 7 rada ze? Bedna zacala hrat v 30 stupnich v 11 hodin na zahradce v restauraci a jela do 3 do rana. Mikrofony napojeny do mixu,korekce bas stred vysky u kazdeho vstupu. oldisky disko cesky hity ...propojeny 2x kabelem proel 15m do mixu pres XLR. Potrebuji aby to vydrzelo hrat pokud mozno cely vecer stejne. COz asi zadna repro s 400 az 500 RMX neda. Skoda ze si je nemuzu vyzkouset v akci primo. Zajdu k vam na poslech. Neni mozny ze slunicko taky udela sve? Bylo cely den.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 13. črc 2015 0:39:06

Ano, nejen teplota vzduchu, ale i další ohřátí tmavé bedny slunečním zářením zhoršuje situaci. My jsme měli problémy s teplem v promítací kabině letního kina a to se tam samozřejmě začíná až za tmy, při rozumné teplotě vnějšího vzduchu, jenže vyhřáté zdi a příkon lampy a zesilovačů udělaly své a ačkoli je promítačka chlazená opravdu velkým ventilátorem (myslím 800m3/hod) do 200mm odtahu, hlásila nám kritické ohřátí. Druhý den jsme kropili celou kabinu vodou z hadice a jak otevřely krámy už jsem tam radši na třetí projekci koupil mobilní klimatizaci (3,6kW). Elektronika se prostě neumí potit a na rozdíl od kočky si ani nenajde chladnější místo, aby se tam rozplácla. Nejsem si jistý, jestli bude subjektivně hrát jedna z těch ART hlasitěji, je to závislé i na funkci vestavěného limiteru a ten může reagovat rozdílně i na různě zkomprimovanou muziku, to je jedna z věcí, které by bylo lépe přímo porovnat.

H.M.

jessi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: ned 21. čer 2015 21:00:49

Re: Thump TH-15A

Příspěvek od jessi » úte 08. pro 2015 8:58:52

Zdenku prosim resim jednu vec.. subwoofer MACKIE Thump18S vs RCF 705-AS II, co poridit k tem thump 15...zkousel jsem to s RCF a bylo to docela fajn..takova mekka basa..zadnej plochej zvuk..ale nemam vyzkouseno s Thump 18S. A ani nevim kde vyzkouset. U vas ho nemaji. Zkusenost nejaka?

Odpovědět

Zpět na „Mackie“