Megaton MT18sub - váš názor?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
alan002

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od alan002 » stř 10. srp 2011 12:01:22

Zdravím mistři jaký máte názor na sub Megatom MT18sub díky :)

Uživatelský avatar
Kub@s

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Kub@s » stř 17. srp 2011 12:20:34

zdar já myslim že mt18ky hrajou obstojně jak venku tak vevnitř ale chce to lepší procesor např já dělám se Sabine NAV360 a dá se naldit zvuk nadstandartně. :) samozřejmě zesik hraje největší roli měl jsem tam píchlou 5050 a 4050 od qsc a spokojenost :) když dáš 2x mt18 na kanál tak mi prijde že to hraje asi nejlépe .Pokud mohu doporučit 2 a více na stranu :)

Uživatelský avatar
Zbynoor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř 03. srp 2011 16:26:05
Bydliště: CR
Kontaktovat uživatele:

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Zbynoor » stř 17. srp 2011 13:38:13

MT18 neni nic jineho nez klasicke ClassA od Krampery coz je lety proverena basovka ktera s dobrym osazenim umi jiste pekne zahrat a pokud ji nakrmis necim co stoji za to a okrosis taky necim dobrym zahraje perfektne takze ja doporucuju trebas Lab Gruppen a XTA (nebo Lake), myslim ze o QSC RMX (nejlevnejsi zaklad) a Sabine (jeste levnejsi zaklad) se nema cenu bavit pokud chces aby to hralo BASY!
www.silentsound.cz www.silentsound.cz/tour - VW Crafter Tourbus
L-Acoustics, Yamaha CL3, Neumann, BSS, Shure, Sennheiser, Lake, XTA, LabGruppen, DBX, AKG, AlurSystem, Nivtec ...

Uživatelský avatar
Lukáš

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Lukáš » stř 17. srp 2011 17:17:54

#-o Hmm, tak já si myslím že uživatel, který si koupí nebo posatví basovku tohoto typu asi nemá peníze na Labgruppen a XTA natož Leake :roll: QSC RMX 5050 bych teda nepovažoval za základní zesilovač! Ale Profesional sound engineer s logem LAcoustic bude jistě objektivní =D> :lol:

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od honza637 » stř 17. srp 2011 23:03:46

No víš ono je to o tom že u nás se za nadstandart považuje často mizerie. Je pravda že hornflex od Krampery opravdu hraje neuvěřitelně. Onehdá jsem jeho originál slyšel a docela jsem se divil. U nás se ty bedny pajcujou a střílí po seriiích jak baťa vyráběl cvičky a rvou se do toho breptáky na který ty bedny nejsou optimalizovaný a to je první kámen úrazu. Druhej jsou bohužel H zesilovače. Plně se "zbynooorem" souhlasim. Dokud nemáš srovnání jak to opravdu hraje (může hrát) tak se budeš přít a hádat do krve že to tak nejni. Asi jako se všim. Jen mít to srovnání.
No a Lukáši, když už ti jde o stavbu beden, tak se dá taky postavit i ten zesilovač pokud pláčeš že na to nejni. Když postavíš obyčejný ABčko (třeba Leach) , dobře ho nadimenzuješ tak za součástky jsi na 12000 Kč vč. dph cca. A hrát do basů v můstku to bude klidně 2kW / 8 ohm a to je nářez. Kvalitativně je to zesilovač který je hooooodně nad většinou toho co se tu ve střední kategorii dá koupit. Ideálně mu dát 2x basovku s 16 ohm breptákem , tim se zatížení dostane na 8 ohm a je pohoda.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
Petr L.

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Petr L. » pon 19. pro 2011 15:50:12

Nevíte někdo, jaký je na těchto bednách origo lak?

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od zkrachovalej Dj » pon 19. pro 2011 16:39:26

můžete mi někdo z vás vysvětlit jaký rozdíl je mezi těmito ozvučnicemi?
jedna je B/C speakers sub 18
a druhá je MT18sub megaton

já vtom jako lajk nevidím rozdíl,jen vidim o jednu přepážku navíc a jiné rozměry.chystám se na stavbu,tak bych vtom měl rád jasno,děkuji
Přílohy
Bez názvu.png
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 19. pro 2011 17:06:28

Jsou to prostě dvě odlišné bedny, snad i naprostý laik musí chápat, že ty rozměry, délky, objemy a jejich poměry něco budou mít za následek, protože něco znamenají. Asi jako housle taky vypadají na obrázku trochu podobně jako kytara nebo kontrabas a "jenom je tam nějaké prkénko trochu jinak a je to různě velké". Oproti populárnímu omylu není MT18sub kopie žádného ClassA, ale vzor je tady:
http://www.mackie.com/pdf/fussion1800_ss.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, když se tato bedna přestala vyrábět, potřebovali jsme náhradu. Nikdy jsme nekopírovali jediný ClassA, nepotřebovali jsme to, na to tady jsou jiní experti.
Co se týká zesilovačů v H třídě, tak by asi bylo dobře říct, že v ní pracují i ty nejuznávanější zesilovače celé historie PA, jenom to různí mudrci asi ani netuší. V AB nejde udělat takový výkon, protože ho není jak dostat ze zásuvky a ani uchladit ztráty. Ano, AB je příjemnější na ucho, ale to je A ještě víc a nikdo ji v PA kvůli tomu nepoužívá.

H.M.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Martin S. » pon 19. pro 2011 18:11:55

Petr L.: Lak bude zřejmě 2složkový PUR se zahušťovadlem. Existují i barvy přímo vyvinuté na toto použití, například Warnex, který by údajně měli používat v L'acoustics a já ho také používám. Nicméně nemysli si, že takový lak si uděláš doma, na to je třeba slušný kompresor a hlavně pistole s přetlakem a taky nějaký ten cvik. Máš-li zájem je možné nalakovat u mne.

zkrachovalej Dj: Obě bedny jsou vlastně bassreflex ale naprosto rozdílné. BC 18SUB je klasický bassreflex, jeho funkce je ti doufám jasná. MT18SUB, nebo jakákoliv bedna takovéto konstrukce např.: ClassA, ESW1018, VHD 4.18, je také bassreflex, ale díky tomu že má mnohem větší plochu a relativně velkou délku, tak se chová trošku jako zvukovod a ne jako rezonátor. Dalo by se říct že je to bassreflex s vysokým Q a díky velké ploše má taky velkou účinnost.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od zkrachovalej Dj » pon 19. pro 2011 18:44:48

takže doporučujete spíše MT18sub pro maximální prožitech z hutných a střevarvoucích basů? :wink:
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od sledge » úte 20. pro 2011 12:46:29

Dlužno dodat, že první maximum, kde se sečte vlna z repráku a ze zvukovodu, lze očekávat až nad 100 Hz. Na skutečně basových frekvencích je "zvukovod" příliš krátký a chová se tedy jako BR s "nátrubkem" se dvema (třemi) částmi s různými hmotnostmi vzduchu = impedanční skoky z hlediska zvukovodu. Je to prostě taková směsice :D
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Ruprecht
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 19. říj 2011 17:43:21
Bydliště: ZČ + JM

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Ruprecht » úte 20. pro 2011 16:33:27

Sečte, ano, ale čím níž, tím víc "hraje zvukovod" a výchylka breptáku klesá. A pak zase roste, ale o to víc :wink: Tak nezapomeňte zapínat lo-cut filtry :wink:

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od Gustav » úte 20. pro 2011 17:18:47

Plocha 18" zářiče určitě basuje víc jak 12" (šeptáček) G.

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od zkrachovalej Dj » úte 20. pro 2011 17:41:29

tak doufám že až se tu dohodnete kterej zvukovod je lepší,takže budu první keterej se to dozví :-D
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Megaton MT18sub - váš názor?

Příspěvek od mirazvuk » úte 20. pro 2011 20:06:42

tak doufám že až se tu dohodnete kterej zvukovod je lepší,takže budu první keterej se to dozví :-D
mám obavy že než se dohodnou budeš mít fousy až po zem ...

Jinak jak zde bylo psáno, je důležité si poslechnout jak co hraje a podle toho kupovat. Každýmu se líbí něco jinýho a jeden univerzální, správný nebo bas dle nařízení EU neexistuje. Já osobně mám MT18SUB/X, neříkám že je to bas který se mi úplně líbí, ale nadělá to spoustu rámusu za rozumný peníz. Kdyby si byl na Demo3 firmy Prodance, měl by si velkou možnost si poslechnout několik basových beden jak na CD, tak na živou hudbu a zjistil by si jaké velké rozdíly mezi basy jsou ...

Odpovědět

Zpět na „Megaton“