EM 151 zkušenost,stavebnice...

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zkrachovalej Dj » čtv 22. pro 2011 17:31:02

chtěl bych slyšet váš názor na tyhle bedny,videl sem je jako základ u spousty PA,tak to asi nebude nejhorší výběr

a další věc.stavět je z OSB desky asi nebude nejvhodnější,že?
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od banach » čtv 22. pro 2011 18:56:53

http://www.prodance.cz/protokoly/Delta15+D220Ti_2.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; tady je měření, naladěné na rovno, za ty peníze slušné, je to možné, ale budeš muset zesílit stěny (18-22), příp. přidat výztuhy, vruty tam nebudou příliš držet (narážecí matice na přichycení repra atd.), pokud má bedna jezdit, je lepší zvolit tuhý a lehký materiál, s OSBéčkem ťukneš a kus odletí... OSB je tak na stacionární umístění, pevnou instalaci. Na touring lépe překližky.
A taky se hůře lakuje, třísky jsou vidět i přes lak...

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zkrachovalej Dj » čtv 22. pro 2011 19:13:55

s těma třískama takovej problém nemám,mám brusky kterýma to zbrousim a mám doma spousty hliníkových ,,L,, profilů kterýma to můžu celé objet. ale jde mi spíše o zvuk, rozdíl mezi překližkou a OSB
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od banach » čtv 22. pro 2011 20:08:56

Když to uděláš pořádně, tak to nevadí, nevím, do jaké ozvučnice to chceš dát, minimálně předozadní výztuha a pravolevá by se hodila ("kříž"), tlumení dle potřeby.
Osobně ale nevidím v použití OSB výhodu, když koupíš překližkový multiplex, tak by ti snad na ty vrchy stačila i 15 mm tloušťka a když nebudeš brát buk apod. , tak vyjde i pěkná hmotnost, pro OSB desky kromě ceny nevidím žádné praktické výhody.
Samotné dřevo se na výsledné ceně zase tolik neprojeví, až budeš chtít jednou kompakty prodat, kvalitní provedení zvýší cenu, dřevotříska a koberec naopak zásadně srazí.
Proč nad tím tak spekuluješ, vychází to blbě? Jedna deska o kousek nestačí a dvě už jsou moc, co?
Bejt tebou, vůbec tohle neřeším a vezmu překližku, dělají to tak skoro všichni, hledej, určitě ji někde seženeš za slušnou cenu.

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zkrachovalej Dj » čtv 22. pro 2011 21:42:42

právě že mi jde o cenu chtěl bych stavět už zde zmiňovanou EM 151 a poté MT18SUB......
eště přemýšlim že se snad i vyplatí koupit komplet stavebnici z Prodance.cz už s naformátovanou překližkou aže mě to vyjde snad na ty samý prachy,jako kdybych to stavěl po kouskách.
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zblebt » čtv 22. pro 2011 22:05:53

Jo a asi si to ani tak presne nebudes mit kde vyrezat...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 22. pro 2011 22:42:19

Jde o to, co vlastně chceš, jestli levně hrát nebo něco stavět. Vzhledem k tomu, že obě ty bedny si postavilo nebo nechalo postavit nebo (v případě subu) si koupilo i hotové opravdu hodně lidí, tak s nimi existuje i trh ojetin. Tam se může dát koupit docela výhodně, pokud původní majitel mění aparát, potřebuje peníze, končí atd. Minimálně u subů bývají na prodej repliky, často nové, neosazené, bez povrchové úpravy. Nic jiného než překližkový skelet raději nedělej ani nekupuj, leda by měl vyjít skoro zadarmo. Nemá hodnotu ani materiálu, protože užitné vlastnosti jsou kromě trvalé instalace v trvalém suchu špatné a tím je i cena práce znehodnocená. Pozor ale na to, aby opravdu v bednách byly ty správné reproduktory i výhybky a v originálním stavu. Jak vypadají, včetně součástek výhybky, se dá najít u nás v eshopu. Podstatná výhoda EM151 je v její snadné opravitelnosti, není tam nic drahého nebo nesehnatelného, takže osazení čímkoli horším je vysoce podezřelé.
Je ale fakt, že pro nekutila už může být výhodnější si koupit Taurus 152-1, který je za stále ještě nízkou cenu už kompletně hotový, lépe vypadá a víc snese. Měření tamtéž: http://prodance.cz/protokoly/taurus_152 ... egaton.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

H.M.

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zkrachovalej Dj » čtv 22. pro 2011 22:58:38

chtěl bych za málo peněz,hodně hudby...chci toho snad moc?? :-D
Taurus vypadaj pěkně a i ten slušnej výkon mě oslovil,ale pro moje použití je to dost nadfinanční záležitost......zahradní párty,grilovačky,sem tam nějaká chata..... je to jen vesnická liga, a když už tu budu hrát v nějakym pajzlu tak ty lidi tu neslyšeli nikdy nic lepšího než Omnitronik,RHsound...a podobně.já myslim že EM 151 je promě dostačující a je to mnohem lepší než to co sem měl předtím. a taky bych byl rád kdyby mi to dlouho vydrželo.
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 22. pro 2011 23:19:54

Dobře, ale ber v potaz, že postavit slušný skelet není nikdy zadarmo a vůbec nejdražší je to pro někoho, kdo to nikdy nedělal. A skelet je nejen vidět, ale i slyšet a navíc má i další užitné vlastnosti, proto se ptám, jestli chceš stavět nebo hrát, ne jestli chceš za něco zbytečně moc platit, to nechce nikdo :-)

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od blaha » čtv 22. pro 2011 23:20:19

OK, tak si vyhlídni bazarový EM151, daj se sehnat tak kolem 8k za pár.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zkrachovalej Dj » čtv 22. pro 2011 23:21:32

Zdeněk Prodance píše:Dobře, ale ber v potaz, že postavit slušný skelet není nikdy zadarmo a vůbec nejdražší je to pro někoho, kdo to nikdy nedělal. A skelet je nejen vidět, ale i slyšet a navíc má i další užitné vlastnosti, proto se ptám, jestli chceš stavět nebo hrát, ne jestli chceš za něco zbytečně moc platit, to nechce nikdo :-)

H.M.
raději bych teda hrál než stavěl ;-)
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od Egestas » pát 23. pro 2011 9:29:11

tedkom nekdy minuly tyden jsem na prodance videl jak nekdo prodaval dve EM151 i se zesilovacem tak se zkus mrknout...

Jinak ja mam EM 151 a pod tim suby MT18SUB a jsem naprosto spokojen. Ted mam rozdelanou dalsi dvojci EM151 z preklizky tak jsem zvedav jak budou hrat az je dostavim :)

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zkrachovalej Dj » pát 23. pro 2011 10:38:24

Egestas píše:tedkom nekdy minuly tyden jsem na prodance videl jak nekdo prodaval dve EM151 i se zesilovacem tak se zkus mrknout...

Jinak ja mam EM 151 a pod tim suby MT18SUB a jsem naprosto spokojen. Ted mam rozdelanou dalsi dvojci EM151 z preklizky tak jsem zvedav jak budou hrat az je dostavim :)
už sem takly viděl pár bazarových a hned bych je klidně vzal,ale musim na to nejdříve našetřit nějakej peníz.sice už makám,ale jes pousta důležitějších věcí do kterejch musim cpát....např barák,auto a podobně :twisted: jinak bych hned nakoupil,ale měsíčně budu moct dát stranou cca 2000kč :roll: ,ale aspoň mám čas si vše pořádně promyslet,už teď přemýšlim že bych ktěm EM151 koupil o dost silnější zes,kdybych v budoucnu chtěl postavit eště další dva kusy EM151 a chtěl je zapojit paralelně do 4ohmu
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od blaha » pát 23. pro 2011 11:09:21

Při 2k stranou, stejně bedny hned nepostavíš, navíc pokud řešíš každou korunu, tak nákup bazarových za 8k/pár vyjde podstatně levněji, než kupovat stavebnici, nebo si koupit jen střeva.

Zatím si můžeš sledovat bazary, jak na PD, tak hudebnibazar, nebo i Aukro až se objeví nějaká výhodná nabídka EM151, a pak do toho můžeš jít.

Pro krmení bych pak viděl ideálně třeba Peavey PV2600, což je konstrukčně dobrý zesilovač, identický jako Crest CPX 2600, do 4 ohm dá 900W a cenovka je někde kolem 11k.

Takže teoreticky jsi schopný pořídit základní aparát do 20k. Což je sice cesta na 10 měs., ale furt máš možnost si někde půjčit a přes léto, kdy by se měl apec asi hlavně používat to i zaplatit rychleji.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

EM 151 zkušenost,stavebnice...

Příspěvek od zkrachovalej Dj » pát 23. pro 2011 11:20:04

ono půjčit si prachy by nebyl problém,ale už takhle táhnu dvě půjčky za rekonstrukci baráku a další půjčkou už nechci zatěžovat přítelkyni...ale jak se znám tak ty prachy stejně do léta splašim ;-) prtože už bych rád zahrál na čarodějnice :P
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

Odpovědět

Zpět na „Megaton“