EM15 bass nastavení DPS

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Georgee

EM15 bass nastavení DPS

Příspěvek od Georgee » úte 23. čer 2015 0:09:49

Ahoj, nově vlastním 4ks EM15 bass osazený Eminence omega pro-15A 800W . Při vyšších hlasitostech jsem si všiml, že boxy jakoby ztrácí na tlaku a začne se ozývat zvuk „ jako když někdo mlátí do kbelíku.“ Napadlo mě, jestli to není způsobeno nadměrnou výchylkou reproduktoru => špatným nastavením dělícího kmitočtu a HPF filtru, já dělím na 90Hz a HPF je nastaven na 40 Hz. Vše je buzeno 2x QSC RMX 2540 v můstku (2400W) po dvou boxech na zesilovač tzn. 1200W na sub což by mělo být (podle doporučení) ideální pro optimální využití reproduktoru. Chtěl bych se proto zeptat, jestli někdo neví, jaké je doporučené nastavení DPS pro tyto subwoofery. Na internetu jsem o tom bohužel nenašel nic. Předem děkuji za každou radu.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: EM15 bass nastavení DPS

Příspěvek od sledge » stř 24. čer 2015 18:06:17

Já myslím, že plošňáky (DPS) to má nastavený dobře, ne? Jinak by to nevýhybkovalo :-). Pokud se při vyšší hlasitosti ztrácí tlak, tak za to asi může něco jiného (ztráta tlaku = nižší hlasitost). Buď netěsnosti a turbulence boxu (nebo částečně odlepená membrána/závěs) nebo skutečně někde něco začne mechanicky limitovat
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Odpovědět

Zpět na „Megaton“