Bedny zn. Megaton

  • Reklama
  • DEMO 15
tony
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pát 09. lis 2007 9:19:11

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od tony » pát 19. pro 2008 8:45:45

Ahoj lidi. Jaké máte názory a zkušennosti s těmito bednami? Jsou dobré?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 19. pro 2008 13:52:07

Já mám na Megatony názor ten, že se jedná o dobře odladěné a dobře vyrobené bedny.
Jsou osazené kvalitními komponentami (vzhledem k ceně) a hrajou dobře.

Osobní zkušenosti mám s NDM152, MT18SUB/X, EM151, ND2122.

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od striska » sob 20. pro 2008 10:35:52

Já jsem s nimi nikdy nepracoval. Měl jsem možnost je slyšet minimálně na dvou akcích (kde jsem v rámci mé pracovní deformace zjišťoval, co to hraje:-)), na té první mě zvuk vyloženě nadchl. Byly to vrchy 2x12 + 1,4 a pod tím 2 subbasy. Zvuk byl opravdu čistý. Na druhé akci to byl pravý opak, kde to bylo neskutečně zahumlané a nevýrazné. Nicméně si myslím, že tam byl problém v dalším komponentech zapojených ve zvukovém aparátu - včetně mikrofonů:-)

Přikláním se tedy k názoru Pavla2. Určitě to není low-end typu skytec apod.

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od gavo » pát 16. led 2009 14:54:49

No chcel som zacat nove vlakno ale ked uz tu jedno je tak to napisem sem..

Megaton.cz som pre nejakym casom natrafil len tak na googli... uplne ma to zaujalo.. potom som na to zabudol.. dnes haldam novy PA system komplet.. (dufam ze najdem kupcu na moj terajsi)

Pocul som ze megaton su zaujmave repro.. sice som nemal moznost ich pocut ale istotne nad nimi uvazujem.. ich stranka si ce stoji za piip kedze prehlad bedni je nula bodov :D a ta fotogaleria no bieda :P ale rozmyslam o niecom okolo 1kW na stranu.. cize asi tak 1kW stredovysky plus nieco ku subbasom cca 1.5kW ..

O megatone neviem vobec nic a moc by ma zaujmalo fakt ako vazne co to su za bedne.. a ci sa oplati do nich investovat.. (ako to je potom s porcesormy , a s amp ) ..

alebo priklepnut po vrecku a kupit nieco od dbtech alebo snad lacoustics.. ide mi hlavne o jasne vysky a kvalitny kopak
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » úte 20. led 2009 18:58:18

Gavo, Megaton nemá aktuální stránky z jednoho prostého důvodu - chlapi se plně věnují výrobě a vývoji a jako asi všichni zapálení technici nejsou dobří "úředníci". Megaton je to nejlepší, co si můžeš za velmi přijatelné ceny koupit a co Ti bude opravdu léta sloužit.

Vybírej přímo v e-shopu dodavatele těchto beden na www.prodance.cz , pobočku s "kameným" obchodem mají i v Bratislavě. Kvalifikované informace, co koupit a kam to dát, poradí na těchže stránkách Hubert Mašín v diskusním fóru, ptej se ale přesně, uveď účel použití nebo prostě prohledej fórum dle klíčových slov, spousta odpovědí na něm už dávno několikrát je.

Vhodné zesilovače pořiď také u Prodance, Megatony (a nejen ty) je vhodné krmit spolehlivými zesilovači QSC Audio, je zbytečné nechat si je spálit nějakým šitem.

Pro bigbít na FOH je nejčastěji používaná kombinace tato:

vrchy: 1kus 2x12" + 1,4" nebo 2" horna,
suby: minimálně 2ks 1x18"
to celé vždy na jednu stranu pódia.

Pokud nebudeš vrchy časem zdvojovat, použij na vrchy toto:
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=92291

Vhodné suby k vrchům:
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=79672 .

Všechy uvedené modely jsou v provedení lak, okobercované jsou levnější, vše najdeš v e-shopu. Je-li dost peněz, je nejlépe pohánět vrchy zesilovačem PL325 a všechny 4 suby utáhne jediný PL380. Je-li peněz méně a nevadí váha klasických zesilovačů, tak na vrchy postačí QSC RMX2450 a na spodky QSC RMX5050 nebo RMX4050HD. Na vrchy lze dát i něco z řady PLX2, na suby ale tato řada není dost "tvrdá"

Na malé aparáty, kde není potřeba dávat suby, je naprosto ideální a špičková bedna NDM152. Je to 15" + 1,4"horna, má to vynikající srozumitelnost přednesu díky použitému driveru RCF ND3030T a hraje to nádherně potichu i nahlas, neunavuje to sluch. Nedávno jsem je prosadil v místní dechovce, taky mi zpočátku moc nevěřili, měli dosud Cimbalovy AC akustiky a nákup rozměrově stejných beden (!) nebudil dojem pokroku. Po třech odehraných akcích naznali, že jsou rázem úplně jiná kapela:-) Z beden totiž leze naprosto srozumitelně, co se do nich pošle, takže je (bohužel!) slyšet i každá chybička:-))).
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 20. led 2009 21:29:17

Tak frantik to popsal úplně stejně, jak to slyším a vidím já...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » úte 20. led 2009 22:04:07

Doplním pro jistotu, že s pavlem2 nejsme nijak domluveni a určitě neděláme nikomu propagaci za provizi, aby tady někdo zas neměl tendence prskat, že propagujeme jen firmu Prodance. Došli jsme ke stejným závěrům naprosto nezávisle na základě praktických zkušeností. Taky předpokládám, že pavel2 má těch zkušeností více a dělá i s většími aparáty. Moje maximum na kterém jsem zvučil byla koncepce, kterou jsem popsal - 2vrchy, 4suby. Na tzv. okresní ligu je to naprosto optimální aparát, do sálů i na venek.

Nyní jsem změnil působiště a používám na FOH prozatím 2xNDM152. Jakmile budou peníze přikoupí se další pár. Krmení je nyní z jednoho RMX2450, druhý RMX2450 je v racku v záloze a je připraven pro další pár NDM152.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od striska » úte 20. led 2009 22:32:56

Já nevím kdo by tady měl prskat:-) Tady je cílem poradit a pobavit se o našich zkušenostech. Já se rovněž přikláním k Vašemu (frantik a pavel2) názoru - ta sestava (2x12" + 1,4) + 2 x (18") hraje opravdu výtečně (však jsem ji již nahoře hodnotil, ale opět zdůrazňuji, POZOR na další zapojené komponenty a ruce zvukaře). Myslím si, že je to skutečně o tom, na jaké účely se to bude používat.

Jen tak mimochodem, když už jsme u tý "dechovky". Já, jakožto hrající člen Kmochovy hudby - teď se jmenuje jinak, ale až po zveřejnění v "Na vlastní oči" :-) jsem byl účasten na festivalu "Fadrhoncova Dobrovice", kde měl právě zvukař také toto osazení. Jak jsem již psal - zvuk byl opravdu krásně čistý.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » úte 20. led 2009 22:47:03

To striska: Tady zatím moc neprskají, ale na Prodancu je někdy těch prudičů hromada:-))) Většinou brzy vyměknou, nemají argumenty, nemají alternativy, neumí poradit. Nikdy ještě neuvedli jiné fórum, které by se alespoň malinko dosahovalo kvalitu fóra na Prodancu, kam by psali lidé tak kvalifikovaní, jako Hubert a zkušení zvukaři formátu Petra Vinše, Jirky Klimenta, či Jirky Jehláře apod.

S tím ostatním máš taky recht, důležitý je i zbytek apecu a ten krutič za klikama... Proto jsi taky mohl být rozčarován, že na jiné akci s Megatony ten zvuk z toho prostě nelezl.

Kolega Blahůšek z UB (píše sem jako Aleš), měl svůj komplet postavený v Pohořelicích u Brna, tam byly dva vrchy 2x12 + 1,4 na stranu = zabijárna. Brněnskou Moravěnku si zvučil jejich zvukař sám a jak mi Aleš psal, roštoval to jak na bigbítu!!!

Ty NDM152 jsi už taky slyšel?
Jsem zmatkař, někdy. No a?

oucconer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát 12. pro 2008 20:33:49
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od oucconer » úte 27. led 2009 16:20:04

Nevíte někdo co je tohle za typ Megatonu ?? http://www.megaton.cz/2005/uploads/gale ... 04793m.jpg

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » úte 27. led 2009 16:44:42

Je to subbas, který se již nevyrábí, měl by to být typ MT118. Na stránkách Megatonu je o něm toto:

MT118

Koncepce:
18" bassreflex
Osazení:
LF: B&C 18PS76

Povrchová úprava:
koberec / lak
Příkon:
700 W
Citlivost:
98 dB

Impedance:
8 ohm
Frekvenční rozsah:
-3dB: 50 - 150 Hz -10 dB: 35 Hz
Vyzařovací úhel:

Rozměry (v/š/h):
543 x 588 x 753 mm
Hmotnost:
43 kg
Jsem zmatkař, někdy. No a?

oucconer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát 12. pro 2008 20:33:49
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od oucconer » úte 27. led 2009 17:03:22

Díky moc a nevíte někdo jestli by se nesehnal třeba plán na stavbu nebo dokonce ty bedny??

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » úte 27. led 2009 17:15:55

Plánek bude těžko k dispozici, ale snad by je v Megatonu na zakázku vyrobili, to by pro ně neměl být problém.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

jikoco
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. led 2009 0:31:06

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od jikoco » stř 28. led 2009 0:49:11

Dobrý večer, mám na prodej zde zmiňované MT 118 , resp. asi jejich předchůdce, ještě na štítku u konekt. označeny For sound ( p. ing. Sekera - Megaton). Máte-li zájem , ozvěte se.
J. Kocourek 604 356 266 Krkonoše.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » stř 28. led 2009 1:08:27

Tomu říkám štěstí, taky jedna z možností jak přijít k originálu od výrobce. Pan Kocourek by zajisté též mohl napsat nějaké postřehy z provozu. Já jsem zmíněné suby slyšel hrát toliko na brněnské prodejně v době, kdy se ještě prodávaly. Zvuk byl velmi příjemný právě díky koncepci basreflex. Je to zřejmě sub vhodný pro menší akce v klubovém prostředí, kde záleží na čistém, měkkém zvuku. Podle slov prodavače, p. Zahradníka, je tento sub schopen bez výpomoci odnést a dát do kufru auta jeden člověk, což je výhoda, pokud je na akci sám na stěhování aparátu a nemá prostorné auto. Větší suby, jako např. MT18SUB/X, pokud nemají transportní kolečka, už jsou vyloženě "dvouchlapové". Je to tak nějak Jiří?
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Odpovědět

Zpět na „Megaton“