Bedny zn. Megaton

  • Reklama
  • DEMO 15
oucconer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát 12. pro 2008 20:33:49
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od oucconer » stř 28. led 2009 12:26:11

A jestli se mohu zeptat, jaké máte s nimi zkušenosti? Já potřebuju aparát na zvučení převážně aerobikových akcí (což znamená v hale). Někdy i nějakou tu diskotéku a společenské akce. Bude to stačit? Ještě bych potřeboval vědět čím by se to mělo krmit asi určitě QSC ale jaký typ?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » stř 28. led 2009 13:22:20

Taky záleží na tom, co bude nad těmi suby za kompakty. Úplné cenové minimum na malé akce je http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=89098, ale do budoucna by to nemuselo stačit. Pokud ano, vystačí se k těmto satelitům s levným zesilovačem QSC GX3: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91578 .

Má-li to být kvalitní do budoucna rozšiřitelná sestava, chce to minimálně tyto satelity: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88972
nebo lépe: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88974 , ty 15" uhrají některé malé akce i bez subu. Samozřejmě to chce i cross na dělění mezi suby a satelity: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=87951.
Zesilovač na tyto satelity - optimum je QSC RMX2450, http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=76718 , nouzově GX5, http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91579

Na suby MT118 to chce minimálně RMX1850HD v můstku, http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=76583 . Možná má původní majitel subů k prodeji i tento zesilovač.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

oucconer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát 12. pro 2008 20:33:49
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od oucconer » stř 28. led 2009 13:57:30

Já jsem slyšel že výškáč 1'' je málo nad 15'' středobas. Je to pravda?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » stř 28. led 2009 14:02:02

Je to pravda, když se po tom "hodně chce", t.j. třeba bigbít naživo. Samozřejmě nikomu není bráněno koupit si Megaton NDM152, tam je super 1,4" RCF ND3030T2, ale ta bedna stojí přes 20tisíc...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

oucconer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát 12. pro 2008 20:33:49
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od oucconer » stř 28. led 2009 14:19:10

No to jo ale teda na hudbu ta 1'' stačí??

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » stř 28. led 2009 14:22:23

Na reprodukovanou hudbu určitě. Vše ještě prokonzultuj pro jistotu na fóru Prodance, než něco koupíš. Možná najdeš odpovědi i v historii fóra na Prodancu, stačí tam dát do vyhledávače požadovaný text. Taky bude rozhodovat cena, ale určitě se řešení najde. Jestliže Lukáš Sekera dal do boxů 1" tak věděl dobře, proč to dělá a jaké typy tam má dát. Dvoupásmovky se běžně s 1" driverem vyrábějí a je jich určitě více typů než těch s 1,4" nebo dokonce s 2". To už bývají boxy, pod které se dávají suby alespoň 1kW na stranu a předem se s tím počítá.

Jestliže bys vystačil se dvěma suby MT118, tak stejně dvoupásmovky typu NDM152 jsou k tomu trochu přepych.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

oucconer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát 12. pro 2008 20:33:49
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od oucconer » stř 28. led 2009 14:35:57

Tak nejsem žádný megaloman. Ale přece jenom upřednostňuju když aparát hraje dobře (teď jsem si zvykl na hodně basů jelikož si od známého půjčuji ty MT18SUB/X a on má 4 takže to je potom na aerobik jak se říká hukot samozřejmě že nad ty basy jsou vršky (2'' a 15'') takže to hraje jako po másle tak si budu muset zvykat na menší přepych :D, také samozřejmě neberu vždy všechny ty basy jo, aby jste si nemysleli že ty s prominutím velký krávy beru všude :D ) Asi do těch subů půjdu, ale až uvidím v jakém jsou stavu. Díky moc

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » stř 28. led 2009 14:49:23

Není zač, snad to k základní orientaci postačí. Akorát bacha na to, že basreflex není tak účinný a kopací jak hornflex u MT18SUBX. Zase je velmi příjemný na poslech, takže když k tomu bude 15"+1" bude to tak akorát. Ten 1" se hned tak nepřesytí, protože satelit nebute moci tolik vyčnívat nad suby typu MT118. Současně vyhoví 15" tam, kde je opravdu přepych a opruz tahat na akci i suby, trochu se basy vytáhnou na ekvalizéru a je to. Máš-li tedy možnost ufinancivat ND151, vem je zrovna, pokud budeš mít suby vždy s sebou, postačí i ND121, v odou bednách je totiž stejný 1" driver B_C typu DE400, takže po této stránce to vyjde nastejno. Absolutní bomba by samozřejmě byla pořídit ty NDM152 a se suby je jen tak lehtat, hrají totiž nádherně čistě a srozumitelně i při nižších hlasitostech a to hodně beden neumí! Na menší akce nebo tam kde není místa nazbyt bys nechal suby doma a s těma NDM152 bys to ozvučil vždy naprosto v pohodě i s dostatkem basů.

Během produkce jsme často požádáni abychom pustili pro výstup nějaké taneční skupiny jejich "podklad" z CD. Jeden pár NDM152 to zvládá s přehledem i bez subů, krmeno 1ks RMX2450.

Já bych při dostatku peněz koupil 2xNDM152 a 1x RMX2450 a pak by se vidělo. Domluvil bych si zápůjčku těch MT118 a rozhodl se, zda si je koupím na menší akce a knim 1x RMX1850HD. Taky se dá koupit k subům rovnou RMX4050HD a provozovat ho normálně v dvoukanálovém provozu. Pak je rezerva, abych si mohl od kamaráda na větší kopandu půjčit 2 nebo 4 ks MT118SUB/X, vše slušně utáhne ten jediný RMX4050HD a basy oproti zmůstkované 1850HD budou o dost lepší!
Jsem zmatkař, někdy. No a?

samba
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 01. úno 2008 12:30:55

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od samba » pát 10. dub 2009 13:39:16

Pánové jsme amatérský zvukař a plánuji nákup Megatonů.Abych získal lepší představu o kvalitě,rád bych slyšel někde venku hrát spojení Megaton + QSC.Nevíte náhodou někdo o akci v průběhu léta 2009,kde bych tuto kombinaci mohl slyšet s kapelou hrající bigbít a vyměnit si poznatky s člověkem od mixu?Plánuji sestavu na stranu vršek 1x ND 2122/9 + bass 2x MT 18 SUB.Díky Michal

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 10. dub 2009 20:47:48

Megtony a QSC uslyšíš i uvidíš na druhé scéně ouvalskýho bigbítu
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

samba
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 01. úno 2008 12:30:55

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od samba » sob 11. dub 2009 9:38:49

Díky Pavle za typ.Ouvaly jsou pro mě dost z ruky.Jsem z Olomóca a rád bych šel Megatony poslechnout někde poblíž než je Praha.Nebo,že by tady na Moravě nikdo Megatony neměl?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od frantik » sob 11. dub 2009 14:01:12

Má je Aleš, je z Uh. Brodu, napiš mu kdy dělá kde nějaké větší akce, určitě Tě rád uvidí na akci a vše Ti předvedě. Kontakt a web je tady v seznamu členů.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od george_58 » sob 11. dub 2009 19:23:17

samba píše:Díky Pavle za typ.Ouvaly jsou pro mě dost z ruky.Jsem z Olomóca a rád bych šel Megatony poslechnout někde poblíž než je Praha.Nebo,že by tady na Moravě nikdo Megatony neměl?
Já mám ND2122/6 ale pod tím nemám tebou uváděné basovky, ale kopie SB1000. Akce bude u Českého Těšína 24.4 ..ale to je taky z Olomouce z ruky :) Ale mohu tě ujistit, že to hraje opravdu hezky. Zítra se zrovna chystám dělat obaly z koberce. Všechny bedny mám totiž v laku a bez obalů to prostě nejde, bedňáci jsou někdy hovada a nechci dopadnout jako kolega, jenž měl obité bedny hned po prvním kšeftě. Zvlášť basovky typu SB1000 dostanou pěkně zabrat, je to těžké, tak se s tím tříská..a mě je to strašně líto.

samba
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 01. úno 2008 12:30:55

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od samba » úte 14. dub 2009 7:14:37

george_58 píše:
samba píše:Díky Pavle za typ.Ouvaly jsou pro mě dost z ruky.Jsem z Olomóca a rád bych šel Megatony poslechnout někde poblíž než je Praha.Nebo,že by tady na Moravě nikdo Megatony neměl?
Já mám ND2122/6 ale pod tím nemám tebou uváděné basovky, ale kopie SB1000. Akce bude u Českého Těšína 24.4 ..ale to je taky z Olomouce z ruky :) Ale mohu tě ujistit, že to hraje opravdu hezky. Zítra se zrovna chystám dělat obaly z koberce. Všechny bedny mám totiž v laku a bez obalů to prostě nejde, bedňáci jsou někdy hovada a nechci dopadnout jako kolega, jenž měl obité bedny hned po prvním kšeftě. Zvlášť basovky typu SB1000 dostanou pěkně zabrat, je to těžké, tak se s tím tříská..a mě je to strašně líto.[/quote

Český těším také není zrovna nejblíž.Kdybys náhodou hrál s Megatonama letos přeci jen někde poblíž Olomouce,dej mi prosím vědět,přijel bych na pokec.Ještě by mě ale zajímalo z čeho a jak vyrábíš obaly na reprobedny.Popřípadě jestli máš nějaké foto z výroby obalů.Budu totiž stát před stejným problémem a posledně když jsem si nechával obaly šít u profi firmy byly dost drahé.Proto si je chci dělat sám.Dík.

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Bedny zn. Megaton

Příspěvek od george_58 » úte 14. dub 2009 7:29:29

Fotky ještě nemám, jelikož jsem včera vytuhl na horách, kde bylo mimochodem moc krásně :) . Ty obaly zkusím dělat z koberce lepeného tavnou pistolí a těma tyčinkama. Myslím že to tak psal Petr Vinš a jiní. Koupil jsem levný koberec, ale né takovou tu hadru, nýbrž pevný(levný, protože je to hnusná brčálově zelená barva) a přes týden se do teho snad pustím.

Odpovědět

Zpět na „Megaton“