ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
rychtarik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08. čer 2010 18:00:23

ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od rychtarik » úte 08. čer 2010 18:18:00

Jako nováček na tomto fóru mám na Vás dotaz:
1)Řešíme nákup nového aparátu, hrajeme převážně plesy, zábavy, sály do 800 lidí (většinou ale do 500), v létě venku, ale žádné velké "letňáky". Složení kapely 4 zpěvy, akustika, elektrika, klávesy + celá rytmika zahrnující i další party kláves jede z různých zvukových modulů přes MIDI.
Jako monitory jsme si vybrali 4ks RCF ART 310-A, jelikož to zvučím od jara již sám "zvrchu" (zvukař odešel) poradili v Prodance. První dva jsme již koupili a na první akci zatím velké nadšení ze zvuku na podiu. Na předek chceme pořídit od RCF 2xsatelity ART 722 a 2x sub ART 905-AS (opět rada v Prodance). Zde jsem se dočetl, že bas s 15" by měl mít ideálně až 4 násobný výkon než satelit, což zde samozřejmě neodpovídá. (722 má 500W+250W a 905 má 1000W) Jelikož se začalal prodávat řada 4, řeším problém, zda by nestačili ART422, které mají 300W+100W. Na akce typu svatba bych chtěl brát samozřejmě jen satelity a prý ta řada 4 hraje lépe do basů (nechápu, má to stejnou bednu i velikost repro, ale taková je info z Prodance). Obavu mám z toho, pokud půjdeme ven .. Co by jste doporučili vy ?
2)Další dotaz zní: kupovat na takový aparát něco jako Driverack od dbx ? Žádnou ekvalizaci mezi mixem a badnama nemáme, prozatím jsme hráli na Mackie 2xSA1521+2xSWA1501, mix Allen&Heath GL2400/24
3) Pokud si do monitorů budu pouštět přes matrix na Allenu to co leze ven a budu používat 4x ART310, má smysl ekvalizace na podiu ?
Děkuji všem ...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od safa » úte 08. čer 2010 22:45:06

OT: Marne hledam v dokumentaci u RCF jestli jsou ty vykony spickovy nebo RMS ... nikde ani carka ;-( . . Jakube nevis ? Ani tolerancni pasmo u kmitoctovyho rozsahu ... to jsem myslel ze tahle firma bude mit dokumentaci lip zpracovanou :?

EDIT: Predpokladam, ze do tech bedynek RCF dava firemni Digipro moduly ... do basovky DigiPro 1000 a do zbytku Digipro600, spravne ? Takze jsem koukal i u Digipro ... ale moudrej z toho nejsem:

U basovky 905-AS je to:

Power Section
  • All values are guaranteed @ 100 to 240Vac 50/60 Hz mains input
    Power continuous (Single Channel) (1KHz 1% THD)_______ 8 Ohm = 255W 4 Ohm = 470W
    Power EIA (Single channel) (1KHz 1% THD)________ 8 Ohm = 277W 4 Ohm = 514W Bridged _ 8 Ohm = 994W Power continuous (Both Channels driven) (1KHz 1% THD)_______ 8 Ohm = 245W 4 Ohm = 455W (IHF A-202)
    Power EIA (IHF A-202) (Both channel driven) (1KHz 1% THD)________ 8 Ohm = 253W 4 Ohm = 498W
    Bridged EIA (IHF A-202)
Pokud vim tak EIA by mela zhruba odpovidat obvykle hodnote RMS pro 1% THD na 1kHz (vi nekdo presnejsi informace) ?

Uživatelský avatar
einsteincz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát 23. led 2009 18:11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od einsteincz » stř 09. čer 2010 9:31:26

[ot]
Naopak bych řekl, že ta informace o výkonu je zcela dostačující. RMS je pouze efektivní hodnota, tu můžu udělat z čehokoliv a nic neříká. Když chci popsat, změřit výkon zesilovače, tak aby mé měření bylo porovnatelné vyberu nějakou normu pro měření (EIA, FTC). Ktérá přesně hovoří o zkreslení, výpočtu efektivní honoty, signálu, vybuzení jednotlivých kanálů, délce měření.

tz. pokud někde najdu 1000W RMS 1% THD 1kHz (tak to muže být v klidu měřeno burst po dobu 10 ms)

víc: http://www.qsc.com/support/library/papers/puzzle.pdf (EN)
[/ot]

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od safa » stř 09. čer 2010 10:22:57

Jenomze to ze je to EIA ma na webu az Digipower ... navic RMS je takovej rekl bych "lidskej" standard uz leta, myslim, ze by ho mel kazdej vyrobce uvadet predevsim (samozrejme doplnenej hodnotou zkresleni). Samozrejme ze je fajn uvest i dle jaky normy probehlo mereni, vubec nic proti. Pro me (protoze jsem aktivkar ;-) ) je nicneme
podstatne hodnota SPL ... i kdyz i tam je otazka jakym zpusobem k ni vyrobce dosel. Na konci se holt clovek muze spolehnout vdycky jen na usi ;-).

Jinak dik za odkaz, je to zajimavy pocteni!

rychtarik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08. čer 2010 18:00:23

Re: ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od rychtarik » stř 09. čer 2010 12:21:17

Nějaká reakce na můj původní příspěvek ?

Uživatelský avatar
mira

Re: ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od mira » čtv 01. črc 2010 13:53:48

1) Taky sem řešil nákup aparatury a nejlepší mi vyšlo řešení 2 x RCF ART 425 + 2 x subwoofer 4 PRO 8003-AS. Je to z jednoduchého důvodu. ART 425 mají oproti x22 vyšší basy, takže daleko líp zahrají bez subwooferů, pokud se zvažuje i použití bez subwooferů. Co se týká řady 4 a 7, myslím že je lepší ta čtyřka. Sedmička má sice trochu vyšší výkon (jen cca 2 dB v SPL), ale cenově je mnohem dražší. Navíc za těch cca 30 tisíc bych už volil spíše z řady TT třeba TT08, nezdá se, ale hraje špičkově :D . Subwoofer bych vzal jedině 18 palcový nebo větší (21). 15 palec moc dobře nezahraje basy, nemá to takovou sílu. SPL u těch ART 425 je 129 dB, u těch 8003 je 134 dB, takže co se týká výkonu (alespoň podle SPL), tak k sobě jdou bedny ideálně i když pro 800 lidí nevím jestli to bude stačit hlavně venku (2 subwoofery ART 905-AS určitě ne). Záleží jak moc hlasitě chcete hrát aby to nejelo nadoraz. Rozhodně to chce prve poslechnout a porovnat ty bedny vzájemně.
2) ad 3
3) ekvalizace snad jen kvůli zpětné vazbě a doladění prostoru, jinak to hraje perfektně samo, to bych řešil až po koupi beden při zkoušce

Co se týká výkonu zesilovačů tak nechápu že každej řeší takovou kravinu aniž by řešil citlivost reproduktorů samotných. U aktivek není uvedena ale místo ní je SPL a to vypovídá hodně o konkrétní bedně (teda pokud to není jak jsem kdesi u mackie viděl maximální teoretickou počítačem simulovanou hodnotu cca o 20 dB vyšší než je reálná :D ).

Pokud jsi z Olomoucka, tak se můžeš stavit podívat jak ty 425-ky hrají venku
kdyžtak kontakt na mě je miroslav.benetka(zavináč)seznam.cz

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od safa » sob 03. črc 2010 15:14:26

Co se týká výkonu zesilovačů tak nechápu že každej řeší takovou kravinu.... SPL a to vypovídá hodně o konkrétní bedně (teda pokud to není jak jsem kdesi u mackie viděl maximální teoretickou počítačem simulovanou hodnotu cca o 20 dB vyšší než je reálná ).
... halelujah, vic nez souhlasim. Bohuzel pomerovat hlasitost beden s ohledem na vykon zesilovace je hluboce zakorenenej zvyk mezi lidem vselikym a to i presto, ze SPL vypovida o skutecne hlasitosti o poznani verohodneji (i kdyz jak pises i tam se da carovat, nastesti vsichni vyrobci caruji tak nejak zhruba stejne :-)) ).

Uživatelský avatar
dualmusic

ART 722 nebo ART 422 ve spojení s ART 905-AS ??

Příspěvek od dualmusic » úte 28. úno 2012 8:35:06

Zdravím,
mám přesně tento subbas, 905AS, a po poradě v Prodance mi doporučili hlavně nekupovat nic silnějšího nahor. Bohatě stačí "prý" ART 310A!! 6e satelit má mít pouze 30% subbasu výkon.
Takže jsem pořídil jeden subbas na zkoušku a dvě 310A a výsledek - dle mne a názorů při akcích na zvuk PARÁDA!! Na ven by to chtělo dva subbasy - takže pro ten případ ještě jeden hodlám koupit...Hráli jsme plesy na třičtvrtě výkonu, neřvalo to, bylo všemu rozumět a příjemný zvuk....
Na menší prostory hrajeme třeba i jen na dvě 310, pro trochu větší prostory hrajeme na 325 a pro sály zmíněný subbas a 2x 310
Jinak jsem byl na koncertě ABBA revival, a mají stejné vybavení ale místo 310 mají 325, na zvuku to špatně nehrálo, ale tahle kombinace už prý zbytečně basuje i hořejškem místo subbasem. A že tento revival hraje opravdu dobře a ve velkých prostorách.
Dle mého názoru RCF basují velice dobře i v tomto vybavení.
Je to prostě věc názoru a osobního poslechu, co komu vyhovuje. Někdo tuto kombinaci bude považovat za slabou, ale já preferuji jasný zvuk, kde jsou slyšet středy, klavíry, kytary, a ne přebasovanou kouli, kde neslyším ani sebe a ničemu nerozumím - čehož jsem svědkem takřka kdekoliv.
S pozdravem Pavel - Praha

Odpovědět

Zpět na „RCF“