ART 315-A mkIII vs. ART 715-A mkII

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Glaster
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. dub 2016 11:58:33

ART 315-A mkIII vs. ART 715-A mkII

Příspěvek od Glaster » pon 04. dub 2016 12:49:01

Ahoj všichni zkušenější,
mám na vás dotaz při výběru nových aktivních beden.
V současnosti používám zapůjčené ART 312-A MKIII společně s jedním subbem a jsem s kvalitou zvuku spokojen.
Používám je z 60% venku na převážně mluvené slovo a reprodukovaná muzika jako podkres (venku bez subbu) a ze 40% ve vesnických sálech do 150 lidí (tam už se subbem), také zpravidla na mluvené slovo, ale pak je i malá diskoška (pop, rock, punk)

Jelikož už mě půjčování nebaví, chci si podobné bedny zakoupit sám a rozhoduji se mezi ART 315-A mkIII vs. ART 715-A mkII
Cenový rozdíl je minimální a přechod z 12" na 15" mi postačí i do budoucna (možná přikoupím později ještě jeden subbas).
Jelikož nemám možnost si nikde tyto 2 druhy beden poslechnout, dám na vaše rady a doporučení.
Třeba řada ART 7 je pro mě úplně neznámá.

Díky předem

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: ART 315-A mkIII vs. ART 715-A mkII

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 04. dub 2016 23:31:57

Já bych přece jen doporučil si něco s 15" poslechnout, ono to není vždycky automaticky lepší než s 12" a pokud je opravdu nejvíc toho mluveného slova, tak se dá dokonce čekat, že 12" dopadne líp kvůli lepší srozumitelnosti a o něco širšímu vyzařovacímu úhlu na středech. Zlepšení na basech není pro řeč potřeba a nemusí se ani konat, pokud nebude mít bedna současně i větší objem (což mají v sedmičkové řadě, ale ne v trojkové). Ani proti jedné z těch čtyř se nedá nic namítat, sedmičková řada má větší výkon a v případě už opravdu dost velké ART715-A MK II hraje hodně, pokud ale stačila i ART312-A MK III, tak bych se do nákupu větší bedny moc netlačil, i když je cenový rozdíl mezi všemi těmito modely opravdu minimální. Rozměry také hrají roli a subwoofer na zemi pomůže víc, než větší reproduktor stále jen na stojanu.

H.M.

Glaster
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. dub 2016 11:58:33

Re: ART 315-A mkIII vs. ART 715-A mkII

Příspěvek od Glaster » stř 06. dub 2016 23:17:45

Díky za reakci.
De-facto si mi potvrdil názor známých, kteří by také nešli do větších.
Teď mi byla do hlavy vražena ještě myšlenka a alternativa v podobě dB Technologies OPERA 912 DX.
Ty jsem ale nikdy (vědomě) neslyšel. Nicméně minimálně cena je u nich lákavá a kvalita prý srovnatelná s RCF.

Odpovědět

Zpět na „RCF“