RCF řada Evox

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Butcher
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. kvě 2018 8:22:44

RCF řada Evox

Příspěvek od Butcher » pon 07. kvě 2018 8:27:06

Dobrý den kolegové,
máte někdo zkušenosti s s touto řadou? Jaké se s tím dají uhrát prostory a je tato řada vhodná pro rockovou kapelu hrající v klubech a malých sálech hospůdek pro 50-100 lidí? Lze použít pouze na zpěv nebo v případě potřeby i k prizvuceni zbytku kapely?

Předem díky za odpověďi.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od Otas » pon 07. kvě 2018 17:30:45

Mívám slabost pro RCF, ale co jsem slyšel na Demo (s 12" basem), tak mne nejen že neoslnilo, ale i trochu zklamalo zvukem na středech a výškách. Obdobné systémy od Bose jsou na ucho lepší.
Tyhle systémy jsou šikovné při ozvučení pár nástrojů (raději ne basy) + zpěváka. A nebo nějakých mítingů, domnívám se. Výhodou je rovnoměrnější vyzařování do šířky a dálky.
Ale nemám s nimi zkušenost z praxe, podle pár minut poslechu se lze pomýlit, stačí špatná písnička.

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od istuchlik » pon 07. kvě 2018 18:50:34

Mám zcela čerstvou zkušenost ze včerejšího testování několika malých "sloupových" systémů (RCF EVOX 8, HK Audio Elements, EV EVOLVE 50, BOSE L1 a několika dalších) a EVOX patřil k těm nejlepším a konkrétně proti BOSE byl na ucho o třídu lepší. Ale stejně jsem se přesvědčil o tom, že tyhle sloupové systémy nemají při použití jako PA oproti "klasice" žádnou výhodu, naopak. "Klasikou" myslím normální satelit na klacku nad subwooferem. Konkrétně na tom testování všechny ty systémy (dle mého subjektivního názoru) přehrála klasická sestava EV ZXA1... :-)

https://www.facebook.com/events/5915557 ... discussion

Butcher
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. kvě 2018 8:22:44

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od Butcher » pon 07. kvě 2018 22:02:01

Díky za názory. Jen prosím istuchlik jaká je ta klasická sestava s kterou se ty column array porovnavali?

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od istuchlik » pon 07. kvě 2018 23:49:22

Vždyť jsem to psal, EV ZXA1...

Butcher
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. kvě 2018 8:22:44

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od Butcher » úte 08. kvě 2018 0:35:24

Tak to se omlouvám za špatně specifikovany dotaz, spíše mne zajímaly parametry sestavy a osazené repro. Pokud neexistuje jiná varianta tak se tedy bavíme o satelitech 8"+1" a 12"sub?

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od istuchlik » úte 08. kvě 2018 7:01:03

Ano, přesně tak.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od safa » pon 27. srp 2018 18:31:13


Uživatelský avatar
mira13

Re: RCF řada Evox

Příspěvek od mira13 » ned 22. led 2023 17:23:54

Podělíte se někdo prosím o dlouhodobější zkušenosti s touto řadou? Už je to přece jen pár let od založení tohoto tématu, tak snad se někdo najde. Zajímá mě hlavně RCF EVOX J8.

Využití by bylo na soukromé akce, hlavně svatby, občas oslavy a menší firemky, vždy pouze reprodukovaná hudba (jsem DJ). Zvažuju je hlavně kvůli tomu, abych si ulehčil stěhování, ušetřil čas při zapojování a úklidu a ještě se mi líbí, že v malých prostorech to prostě líp vypadá a míň zavazí, než velké bedny na stojanech. Doteď jezdím s 10" vršky a k tomu sub podle prostoru od 1x12" po 2x15", jinak mi prošlo rukama už víc věcí od RCF a dBTechnologies (co se týká možnosti srovnání).

Mám trochu strach z jiného projevu oproti klasice a taky z té směrové charakteristiky, kdy se zvuk šíří hodně i do šířky. Nebude tam problém s větší náchylností na zpětnou vazbu? Na těch soukromých akcích se stává často, že mluví do mikrofonu někdo, kdo to neumí a ještě si stoupne na špatné místo. U klasiky občas pomůže bednu na chvíli pootočit, tady bych si ale asi moc nepomohl.

Pár kolegů je má na podobné účely, jeden si je vyloženě hrozně chválí i zvukově, ale beru to radši trochu s rezervou :)
Díky předem za jakoukoliv zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „RCF“