Poruchy RCF aktivních reproboxu

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
RCF322
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. led 2021 20:19:31

Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od RCF322 » ned 17. led 2021 18:13:45

Zdravím příznivce novodobé digitální techniky od RCF a dodávám od známého co pracuje v Německu, jen zlomek fotografií ofocené z inzerce , porouchaných aktivních reproboxu od RCF . Tak to sem dávám, kdyby to někoho zajímalo, jak si vede spolehlivost této novodobé techniky, proti staré spolehlivé analogové řadě s toroidním transformátorem. Osobně jsem se s touto poruchou taky setkal a to na řadě RCF ART 712A , kde byl vadný modul a odpálený výškový reproduktor, používáno to bylo jako odposlech. Ty poruchy samozřejmě nejsou jen v Německu, ale i tady v České republice a na Slovensku, viděl jsem to inzerované různě na bazarech, včetně digitálních subwooferu. Většinou v této digitální technice, odejde spínaný zdroj a další komponenty na základní desce a není zvládnutá celková ochrana, jinak by se to ani nestávalo. Tomu kdo vlastní tyto novodobé reproboxy a říká, že to má dlouho spolehlivé, tak to používá buď jako odposlech, nebo na to hraje párkrát do roka a to v živém výstupu, v malé kapele, zpěv atd . Kde tyto reproboxy nejsou tak vytíženy, jako v reprodukované hudbě, disco atd . Když by to vydrželo hrát někde na diskotéce, v pevný instalaci, aspoň do záruky 3 let, pátky soboty, od 21 hodin do 5 do rána, při 90% volume, nebo případně až do občasného probliknutí limiteru, tak se mužem bavit o spolehlivosti a to tyto reproboxy určitě nezvládnou. Používáme jako odposlechy 15 let staré RCF ART 322A, bez jediné poruchy! Takto spolehlivé reproboxy vyrobené ještě z kvalitních komponentů a dlouhou životností, vám v dnešní době nikdo nevyrobí . Překvapením zůstává i porucha v posledních modulech řadách MK4, kdy tato řada není až tak stará.
Resizer_161089946253810.png
Resizer_161089946253812.png
Resizer_16108994625385.png

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od Návštěvník » ned 17. led 2021 20:49:56

To mají z toho, jak jsou všichni nemocný na tu značku RCF, třeba takové Montarbo mělo minimálně už u v roce 1994, aktivní dřevěné!! reproboxy a subwoofery, RCF začínalo někdy v roce 1996 a to ještě v plastu, tuším řada RCF ART 200A, 300A, dřevěné aktivní začali dělat až po roce cca 2004 a to jen v řadách 4 PRO, například v řadě RCF 3001A a to byla ještě 15, na nějakou řadu RCF ART 310A ve dřevě můžete zapomenout, pořád se vyrábí v tomto značení jen plastová. Ani se nedivím, že ty novodobé plastové reproboxy nic nevydrží, to je tak vhodný jako odposlech a hlavně profesionál používá dřevěné reproboxy, ale těch moc není většinou vidím lidi z plastovýma bedýnkama na trojnošce a myslí si jak jim to výkonně a kvalitně hraje a aby to nebylo málo, tak ani nemají subwoofer a očekávají od těch plastových bedýnek, že s tím zboří celý kulturák :lol:

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od exxxi » ned 17. led 2021 23:44:48

To jste nám krásně vysvětlil, jak má plast vliv na poruchovost :D :D :D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od Návštěvník » pon 18. led 2021 1:16:17

Plast na to vliv určitě nemá, ale už se nevyrábí tak kvalitní součástky jako dříve. Většinou ta stará těžká aktivní technika, vydržela hrát někomu dodnes a to, že je to dnes lehké jak papír, je taková malá daň, když se někde šetří. O nezvládnutém procesu ochrany ani nemluvím. Vlastním vše analogové co kdy RCF vyrábělo, s takovou poruchou jak uvádí příspěvek, jsem se nikdy nesetkal a to sem to nikdy nešetřil, proces ochrany perfektní, provozováno i na elektrocentrále.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od mkarr » pon 18. led 2021 1:37:31

:D A Proto Montarbo stále dělá aktivní bedny, kdežto RCF koupila Tesla ValMez . :D :D

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od PeBe » pon 18. led 2021 7:43:27

No nevím... O kvalitě a spolehlivosti jakékoliv značky se ani ve smyku neodvažuji polemizovat na základě tvrzení: "Saša říkala, že Iva říkala, že pan Ozzák říkal, že..." ;-)
Prolezl jsem E-bay a nenašel jsem žádný inzerát na vadný box RCF ART712/715A. Netvrdím, že nejsou, nebo nebyly, jen to s těmi kvanty asi nebude tak žhavé a nevíme ani co s boxy majitel prováděl. Pracuji v elektroúdržbě a 99% všech závad má na svědomí japonský kolega: "Ja Ne To Samo...", pak se to logicky hodí na šmejda výrobce... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od exxxi » pon 18. led 2021 13:11:58

Někdo našel na Německém osmdesátimilonovém trhu tři inzeráty na vadné kusy. Super :D
A když už se v tom vrtáme, Thomann prodává mraky B-stocků, ostatní eshopy taky, kdysi byl třeba na Slovensku nějaký dovoz b-stocků přímo z Itálie mimo oficální prodejní síť.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od Návštěvník » úte 19. led 2021 20:19:23

Já bych všechny ty digitální zesilovače a internety zakázala a byl by pokoj. Kazí to zrak, způsobuje průjem, rozšířuje to Covid19, 20, 5G i 21 a ke všemu výrobci kinofilmů nebudou mít co žrát.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Poruchy RCF aktivních reproboxu

Příspěvek od Návštěvník » pát 19. úno 2021 21:45:52

Zdravím! Prvý príspevok tejto témy ma úsmevne pobavil!!! Nechcem sa značky RCF zastávať, ale príde mi, že zadávateľ témy vlastní nejaké reproboxy RCF, ktoré sa mu pokazili a on v snahe nájsť niečo o tom, čo tomu môže byť našiel smiešne 3 fotky z Nemeckých bazárov, ktoré vôbec nič nevypovedajú. Mám dojem, že potom tento užívateľ už písal ako neprihlásený, aby to vzbudilo dojem, že aj niekto iný zdieľa rovnaký názor. Je to skutočne úsmevne, pretože digitalizácii sa nevyhlo žiadne odvetvie. Všetko je dnes vyrábane v ázii a s čo najnižšou cenou, tak sa nie je čomu diviť, že sa niečo môže pokaziť, či opotrebovať skôr. Poznám zhruba 30 ľudí, čo výrobky RCF roky používajú, vôbec to nešetria a to dokonca aj tie digitálne "šmejdy", hrá im to dva, tri razy do týždňa až na tento rok už niekoľko rokov a viem len o asi dvoch poruchách, ktoré ale boli spôsobene raz zhodením stojanu s "bedňou" z trojmetrovej výšky na zem a v druhom prípade udrel blesk do vedenia. Myslím, že všetko sa kazí a je úplne jedno aká je to značka. Tak ako auta už nie sú to čo bývali, ani bežná spotrebná elektronika do domácnosti, tak sa šetrí aj pri ozvučovacej technike. P.S. Je škoda, že si nikto nedá takúto námahu písať aj na iné značky. Ako som písal, nie som zaujatý značkou RCF, ale za 20 rokov mi rukami prešlo kadečo a v tomto sa RCF musím zastať, patrí k tím lepším. K plastu VS drevo písať nebudem, je veľa značiek, ktoré plast používajú a je to v pohode. Nikomu nebráni si aj u RCF kúpiť drevené reproboxy. Na druhú stranu, keď vidím, ako aj tí, čo si hovoria profesionáli ešte stále používajú rôzne pochybne "tronici, soundy a čo ja viem čo ešte, tak som rád, že existujú aj značky, ktoré majú čo ponúknuť. P.S.2 Pred rokom v plesovej sezóne mi odišiel digitálny mix od Soundcraftu, asi tiež je to zlá značka, hoci je stále svetovo uznávaná a používaná. Sorry za OT, ale nedalo mi nereagovať

Odpovědět

Zpět na „RCF“