Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pruda

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Pruda » pát 10. čer 2022 17:23:26

Ahoj,

915 jsem měl na dvou akcích (vnitřní akce pro svatební zábavu) a nepřišli mi moc dobré ve výškách. Vzal jsem je k nám do kulturáku a srovnal s bestiema od Nexa (PS-215) - rozdíl je samozřejmě šílený, ale říkal jsem si že chci rozhodně zkusit 935. Vyměnil jsem a rozhodně nehodlám vracet. Ten rozdíl je skutečně velký. Vejšky jsou nádherné a přijde mi, že je zvuk mnohem lépe vyváženější a má i krásné basy. Udělám si ještě (už spravedlivé) porovnání s cenově podobnými Mackie DRM215 a JBL SRX 812 :)

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od pepaol » sob 11. čer 2022 7:50:07

Koupil jsem Art 945. Zvučil jsem s nima zatím jen jednou. Bedna je uřvaná a křivá. Tak jak jsem předpokládal dle filozofie RCF. Jiný design od 7. řady a hlavně, aby měla co nejvyšší SPL. Na úkor linearity. Musel jsem nakroutit EQ na výstupu, aby nebyl zvuk protivný na uši. Výšky, středy. K tomu jsem vzal 8003 AS-II. Basy evidentně nestíhají. Jsou stále v limitaci a že je to slyšet jako prase.
Dnes s tou sestavou zvučím znovu. Třeba se s tou sestavou líp sžiju. Mám ještě HD32 a 8001 AS. Zvuk je excelentní oproti 945 a 8003. Chtěl jsem něco silnějšího, než HD32. A netahat těžké bedny. Kokot jsem prodal 6001 a 8001. To hrálo jak z praku.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Damton » sob 11. čer 2022 14:58:02

Přátelé kamarádi zvukaři, se svým názorem se tady cítím jaksi osamocen... všichni se tady zaklínají výkoným velkým 3" driverem a děličkou 700hz ale bohužel v případě RCF je to poslední roky průser. Zvuk se mi nelíbí ani trochu je to uřvané na vysších středech jskési pořád děravé nerovné a na 1khz to na sálech přimo zabíji. A třeba nad 8khz se tomu už moc nechce. Venku se s tím jakž takž dá zahrát. Ale vevnitř a třeba pár metrů před bednou je to opravdu protivné . Nerozumím tomu proč to tak RCF dělají. Třeba starší HD jsou o poznání příjemnější. A to nemluvě o starých RCF ty hrály jak z praku i původní první 722 pak už to stálo za prd. Třeba takový Mayer ultra 40 má taky 3" driver a děličku 650hz ale hraje to nádherně měkce příjemě rovně.
Takže ano "pepaol" myslím že to slyšíš a vnímáš stejně jako já :-)
Kolikrát je člověk nahlodán přesvědčivostí nových prospektů a datascheetů aby nakonec zjistil že jeho bedny které ma 10let hrajou líp :-)

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od pepaol » sob 11. čer 2022 21:53:25

Souhlasím s Damtonem. Jooo, tlačí to, ale. Zvuk není nic pro hifisty. 945 je naspeedovaná SW. 6001 hrají přirozeně příjemně. Teď mám dilema. Vrátit se k těžkým 6001 nebo zůstat u 945 s tím, že se tolik nenadřu při nošení. Ale nemám z toho zvuku radost. HD32 přitom hrají fajn.
Chtěl jsem původně NX45. Nikde nejsou. Třeba by hrály líp. Nebo HD45.

Uživatelský avatar
Mirek D

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Mirek D » ned 12. čer 2022 14:08:25

A proč se tak zásadně držíš RCF ?

Uživatelský avatar
Mirek D

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Mirek D » ned 12. čer 2022 14:14:09

Je tady SRX812 , Yamaha DZR12 , FBT Ventis 12A , všechno tohle vyjmenované hraje příjemněji než RCF a o min. stejném akustickém výkonu.
Nebo pokud by se ti podařilo sehnat YAMAHA DSR 112 čučel by jsi co s toho leze za silný a krásný zvuk.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník » ned 12. čer 2022 20:30:06

Držíš RCF … vyvíjí vlastní repro, které jsou o krok napřed. Pokud to tedy nejsou B&C s jejich nálepkou 😃

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Damton » ned 12. čer 2022 21:52:45

"o krok napřed" ...a bude to stačit ? :-D (nemohl jsem si pomoct, hláška z Pelíšků)

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od pepaol » úte 21. čer 2022 22:27:16

Fyziku neodrbeš !!! Mám ART 945 a slavnou 6001 AS. Dnes jsme porovnali. Hluk to nadělá podobný ale. 945 jedna bedna drnčí na TOM1. Zjistil jsem, že je to tou plastovou skříní. Je málo tuhá. Na klacku bedna drnčí, na nožičkách ne. Nebo když ji mám na klacku a zatlačím na modul zesilovače, drnčení přestane. Asi chyba při montáži. Přemýšlím nad reklamací.
A teď ke zvuku. 945 má zrnité výšky. Jak chemicky dorovnané, nepřirozené. A díru okolo dělící frekvence. Zpěvy jsou tak tenčí, méně plastické. Ekvalizace trochu pomůže, nicméně plasticitu 6001 to nemá. 6001 díky 2x12” má trošku hrb na nižších stredech. Dá se přehlédnout.
Při vyšší hlasitosti 3pásmová 6001 má jasně navrch. Středy z 8” zabíjí. Silné a čisté. Výšky jen cinkají. 945 už chrchle. Hlučí, nehraje.
Logicky. 4” výškáč nepřenese detailně výšky. Membrána je velká a těžká. 945 je jak frekvenčně vykradená. Zvuk je zkrátka neúplný. Nezmění se to ani při nízké hlasitosti. Basy jsem použil 8001 AS k 6001 a 8003 AS II k 945. Zkoušel jsem bedny kombinovat. 8001 k 945 joo, 8003 k 6001 nee. 8003 hraje všude jenom ne dopredu.8001 to má přesně naopak. Tlačí do lidí a je i plastičtější.
Závěr ? 6001 a 8001 spolu bych si dal i do obýváku k audio sestavě. Hraje příjemně i potichu. Zvuk je dynamický, výšky jsou čitelnější než u 945.y
945 a 8003 ? Hluk to udělá, na disko dobrý. Hifi zvuk to určitě nemá. Zvučit kapelu je na těchto bednách obtížnější než na 6001 s 8001. Ale ta váha !
945 s 8003 poloviční váha, poloviční cena, poloviční zvuk.
Mám ještě HD32-A mkIV. Hrají čistěji, jsou vic HiFi než 6001. Detailnější. I když nemá akustický tlak 6001.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od relaxmusik » stř 22. čer 2022 6:55:32

Jenom bych si dovolil podotknout u 945 ten 4" neznamená 4" vyustění či membrána ale velikost cívky. To jenom pro upřesnění. :-)

Uživatelský avatar
zdendakv

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od zdendakv » pon 27. čer 2022 8:44:03

Ahoj, tak jak jsem vychvaloval bedny ve vnitřních prostorech, a to platí, tak na venkovních akcích dávám palec dolů. Zkoušel jsem všechno možné, ty nižší střeny tam chybí, spoustu, moc, příšerně výšek. Na ženský hlas celkek ok, ale mužskej byl jak v za zdí. Nakonec výstup eq byl jak pád na burze. Příště beru ven staré 722.

Uživatelský avatar
Mirek D

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Mirek D » úte 28. čer 2022 15:42:04

Já bych bral ty staré 722 i dovnitř :-)

Uživatelský avatar
TonyD

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od TonyD » úte 28. čer 2022 22:27:42

Teď v sobotu na svatbě měl DJ stare RCF522a a 8001a a hrálo to luxusně. Hold to ještě asi měli v RCF jiné konstruktéry :-)

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od relaxmusik » stř 29. čer 2022 13:17:57

Jo řady 522 - 525 hrály opravdu slušně. Co se týká nových boxů tak i dle měření je vidět, že výrobce osazuje středobasové mněniče
s výrazně horší citlivostí na nižším středu. K tomu to doplní driverem s velikou citlivostí, běžně i +10 dB no a problém je na světě.
Nechápu, proč to dělají takto, ale je to škoda. :(

Uživatelský avatar
miltan

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od miltan » ned 24. črc 2022 14:10:41

Pozdravujem. Odpísal som vo vedľajšom vlákne ohľadne ART 945 A, ktorá mňa osobne nepresvedčila, ale nedivím sa tomu. Je to "najhlasnejšia Artka, a tak musí vyrobiť "poriadný" kravál. O kvalitnom zvuku žiaľ nemôže byť reč. ako som písal, mám aj ART 745 A, kde je to podobné a aj NX 45 A, kde je to zvukovo lepšie. Ono u tej NX by sa až mohlo zdať, že hraje menej ako tá 745 A, ale ona v podstate len "menej jačí." Ako som aj tam spomenul, Ja sa už teším na novú NX 985 A.. https://www.rcf.it/en/products/product- ... in-content ak to bude zvukovo dobré, tak to bude "nárez." Síce to bude zasa veľké a ťažke "jako prase", ale žiaľ kto chce poriadne hrať, musí sa aj nadrieť. Myslím, že ten 8" na zvukovode ak to nedobabrú pri ladeni bude masaker. Podľa popisu, bude na boxe preset pre umiestnenie dvoch boxov na stranu. Pri 4 kusoch by to už malo narobiť slušnu parádu. No ale nechajme sa prekvapiť na zvukové testy. Chcel som ale reagovať na SUB 8003 AS ii. Tá basovka nie je až taka zlá. Mám ich 6 KS a musím povedať, že na starú dobrú 8001 AS sa síce nechytá, ale ak sa s ňou človek "zžije", tak sa to dá dobre naladiť. Pokiaľ ide o zvuk, tak ten sub potrebuje aspoň 30 hodín hrania a zmení sa. Ja keď som vybalil prvé dva kusy, zvuk ma sklamal. Zvuk bol ako jedno hnusné búchajúce kladivo. nechal som ich potom cez víkend hrať 36 hodín v kuse otočené oproti sebe v sklade tak z hruba na "polplinu" a čuduj sa svete, zvuk sa zlepšil. Nie je to síce "ono" a naozaj ten sub tlačí veľa do okolia, je dosť akoby všesmerový, čo je výhoda v interiéroch, pretože sa to dá ak je možnosť umiestniť tak, že jedna basovka uhrá naozaj dosť, ale vonku je to dosť bieda. V jednom či dvoch kusoch je to slabučky subbas. Je úplne jedno koľko max SPL tam je napísané, pretože výrobca to aj tak merá pri nejakej špičke, kde mu vychádza najkrajšie číslo, ale v reálnych podmienkach to aj napriek doporučeniu výrobcu že stačí jeden KS basovky pod jednu ART 945 A nemôže stačiť. Mne sa vonku pod jednu NX 45 A žiada minimálne 2 KS týchto basov. Používam max 3 KS na straná, ale to v prípade, kedy mám nad nimi NX 45 A a ART 745 A MK iv používam ako vykrytie viac do diaľky. Porovnával som to aj s RCF SUB 8004 AS, ale tam aspoň v starších verziách nebol zladený preset k mojím vrchom a bolo to počuť a navyše tá 8004 AS síce hrá hlasnejšie, ale nie je to tak výrazné a v čase, keď som suby potreboval, tak bola dlhodobo nedostupná. Ešte by som upozornil na jednú vec a to, že ak 8003 AS ii hrá ako "stereosub" teda idú do neho oba kanály z mixu, je na ňom potrebné ubrať na gaine tak o 3 DB, pretože sa ináč veľmi rýchlo "prebudí" vstup a potom clip skoro zaberá, bliká a je to zvukovo počuť i keď sub by zniesol viac. V prípade ak to používam klasicky na "mono", teda do subu ide L, alebo R kanál, vtedy nemám problém a pri 0 DB gainu na sube mi clip začína poblikávať až keď aj na mixe prekračujem cez 0 DB. Vtedy hrá sub ako z praku. Síce by mohol "tlačiť" viac, ale zvukovo to nie je v tejto cene až taky prúser. tak isto najlepšieho zvuku som dosiahol pri nastavení na L 2, prípadne na C 2, čo je to isté, len v konfigurácii Cardio. Výrobca píše, že clip blikať môže, ale nesmie svietiť. Ja som na svojích basovkách clip svietiť ešte nevidel, zrejme sa k tomu chovám "jako bílej." jeden známi, čo má tieto basovky v kapele 2 KS im ale už takmer 6 rokov nakladá až "za roh" a naozaj niekedy si clipom prisvecuje, a zatiaľ mu to funguje aj elektronika aj reproduktory ešte nezhoreli. Jediné, čo by som naozaj kritizoval je použitie plechového koša na tak ťažkom reproduktore, ale zrejme v RCF vedia, prečo šetria.. O proti 8001 AS, ktorá ale už nie je zohnateľná a kto ju má, tak sa toho nezbavuje je to skutočne slabší sub. P.S. RCF momentálne predstavil aj novinku a to: SUB 808 AS. Po hlbšom skúmaní mi to príde ako zdvojená 8003 AS ii, len v asi menšom objeme, alebo s menším BR tunelom, aj s max SPL sú zkromnejší. Buď to tak je reálne, alebo už začínaju byť objektívnejší.. https://www.rcf.it/en/products/product- ... in-content

Odpovědět

Zpět na „RCF“