Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

  • Reklama
  • DEMO 15
PeLop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: pon 06. zář 2021 13:42:40

Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od PeLop » pon 06. zář 2021 14:06:42

Na českém trhu bylo prodáno jen pár exemplářů této série a to především prostřednictvím partnerských eshopů. Máme tak velmi omezenou možnost získat první zpětné vazby o které velmi stojíme.

Jedná se o modely:
https://www.eprodance.cz/rcf-art-945-a/
https://www.eprodance.cz/rcf-art-935-a/
https://www.eprodance.cz/rcf-art-915-a/
https://www.eprodance.cz/rcf-art-932-a/
https://www.eprodance.cz/rcf-art-912-a/
https://www.eprodance.cz/rcf-art-910-a/

Má to již někdo vyzkoušené? Dokáže už o tom někdo něco smysluplného napsat? Nějaké zkušenosti či rozdíly od předchozích řad?

Prošlo nám jich rukama tak málo, že jsme se zatím sami nedostali k otestování a raději vykryli objednávky čekajících zákazníků.

dík

PeLop
PRODANCE.cz

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Damton » pon 06. zář 2021 17:24:43

Tak snad se nějaký nový majitel ozve....
Hlavně teda s povděkem kvituji změnu designu, tento nenápadný "nudný" design je SUPR!

A taky "Nová řada ART 9 se pyšní také mnohem kultivovanějším přednesem vysokých kmitočtu" zní slibně.
Protože to co předvádělo RCF poslední dobou v ladění byla katastrofa, nesmyslný hrb v poslední oktávě o 5-7db. Vykradené středy... A pokud se aspoň trochu vrátily k citlivějším reproduktorům bude to supr.

Mohli jste to v Prodance aspoň prohnat měřením. To by hodně napovědělo kam se RCF pohnulo...

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od zahy » sob 18. zář 2021 13:54:45

Docela mě zajímá 932-A, jako jediná 12" z řady mám děličku proklatě nízko ( 700 hz ).
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Mirek PI
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 20. úno 2018 16:47:04

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Mirek PI » stř 22. zář 2021 20:03:23

Dobrý den, mám 4 ks ART 932, koupil jsem je na odposlechy. Testoval jsem je v Kytarách se stávajícími QSC K12.2. Asi hodinu jsem je poslouchal a porovnával - hudba + mikrofon. Dojem je následující: basová složka podobná QSC, ART možná trochu silnější, to ale pro mě nebylo důležité. Zajímavé je to právě od té dělící frekvence 700 Hz, kdy přednes přebírá horna, tam je obrovský rozdíl. Všechny složky hlasu byly daleko čitelnější, skoro jsem se bál do mikrofonu promluvit - nadechnutí, mlasknutí, vše obrovsky čitelné. To samé lze říci o kytarách, nad Dire Straits jsem se doslova rozplýval... QSC vedle toho nehrála špatně, ale je znát, že to, co už v ARTu hraje horna, tady ještě ze sebe mačká basový reproduktor.
Co se týká úrovně středových a vyšších frekvencí, byly na tom obě bedny podobně, ART rozhodně nebyl převýškovaný ani uječený, naopak velice vyvážený. Při zapnutí DSP stage se trochu zjemnily ( utlumily ) výšky, evidentně připraveno aby na krátkou vzdálenost horna neutrhla uši... Zatím jsem je použil 1x na větší hotelové svatbě, kapela si chválila, nicméně téměř nehrály. Další akce bude teď v sobotu pivní slavnosti v Mníšku, velké pódium a bigbeat, tak uvidíme, když tak napíšu odezvu.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Damton » stř 22. zář 2021 21:45:33

No pro mě bylo ART 732 doslova utrpení .... moje poznatky lze najít zde na fóru. Nízká dělička neznamenala vůbec nic :-D, Ale možná 9tková řada je lepší. Musím někde poslechnout.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od zahy » čtv 23. zář 2021 10:51:46

Ještě jsem si projížděl jejich materiály k HD32,732,932,935 a 310 a jednoznačně nejrovnější odezvu má HD32 přitom není o moc drahší než ART 932. To samozřejmě moc nevypovídá o projevu. Jenom mě strašně sere design HD32, nejde je postavit na sebe pro sladování, mám málo místa jak ve skladu tak v autě. A nevím jak se na ní sedí, to je taky důležité :) .
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od exxxi » pon 27. zář 2021 23:49:39

Mě u ART i HD vadí, že se to musí brutálně vybudit, aby to začalo hrát. Třeba pustit PC rovnou do HD32 je nemožné, je nutný mixpult mezi počítač. A ART při vytaženém poťáku zase šumí jak kr...
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Mirek PI
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 20. úno 2018 16:47:04

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Mirek PI » úte 05. říj 2021 14:31:00

Slíbil jsem info z akce, všichni se slyšeli výborně a zřetelně, vc. hodně hlasitych Dead Daniels. Kapela se kterou jezdím pravidelně ocenila velký rozdíl ve srozumitelnost oproti dosavadním QSC k12.2. Zkoušel jsem potaky na plno a opravdu nesumi 😀.

Uživatelský avatar
zdendakv

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od zdendakv » úte 22. úno 2022 7:54:37

Jako vlastník 722MK2 jsem po letech hledal nějakou náhradu. Když jsem před lety testoval verzi 732, jen jsem se otočil na podpadku a pryč. Děs a hrůza. Nyní jsem se proto rozhodoval delší dobu, ale po odzkoušení jak na krámu, tak po pár akcích mohu říci. ART932 joo. Měl jsem se 722 na hodně malích akcích problém s nevýraznou koulí a bral raději 710MK2. Jak ale dostali 722 svoje hráli jak víno. I v tragicky akustickém prostoru byly vždy bez problémů. A nyní 932... pro mě je to úžas jak to pokročilo. Až se člověk bojí co mu to za neřest odhalí. Ve středech sice slabší, ale mírným upravením EQ supr. Přednes nástrojů o latku výše, vše konkrétní, žádná slitina. Uvidíme jak si povedou venku, kde 722 šly rychle do limitu. Tak se necháme překvapit. Celkový vzhled 932 je za mě za jedna podtržená a skoro tři kila dolů ...taky dobrý. Tímto mohu říci, že nyní se to RCF povedlo.

Petr S.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2022 6:10:22

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Petr S. » pát 04. bře 2022 22:23:25

Zdravím. Jelikož nejsem profík tak napíšu laikův dojem. Poridil jsem ART 935 a vykon mne az prekvapil. Použití buď samostatně nebo s 2ks Yamaha DXS18 dle potreby.
Můžu potvrdit, že ART 935 hraje skvele až to dostane dost napit, potichu mi zvuk příjde trochu nevyrazny, mohu taky potvrdit že od 3/4 volume začíná celkem šum. Venku to asi nebude znat tolik ale v mistnosti to je citelne. Zatím jsem ve fázi seznamování, až je otestuju přidám poznatky. Za připadné rady tipy a zkušenosti budu rad. Uvidim jak se osvedčí při živém hraní s kapelou.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od mkarr » sob 05. bře 2022 11:47:11

Tyjo, tolk chvály... nebudete s těma 932 nebo 935 někdo hrát někde na trase Jihlava, Brno Olomouc? že bych si šel poslechnout, jestli si na ně dál mám dělat laskominy?

Petr S.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2022 6:10:22

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Petr S. » stř 13. dub 2022 10:35:08

Zdravím uplynula nějaká doba a chvilku jsem si s RCF 935A mohl hrát.
Jako laik nemám moc srovnání s jinou reprosoustavou jedině co jsem měl doma tak MACKIE THUMP 12(už jsou pryč) a YAMAHA DBR 12 ( v současnosti 4ks používáme v kapele jako odposlechy).
Tak že RCF 935 jsem ze začátku vnímal dost ostré na výškách ale bylo to o korekcích.
DBR 12 jsou tak nějak přívětivější k nakroucení čehokoli. u RCF jsou najednou citelně rozeznatelné rozdíly v mikrofonech (testováno SM58, BETA58, BETA 87C, SEN835) u zpěvů vylezlo všechno co raději nemělo :) ale je to posun rozhodně k lepšímu.
Při využití RCF se sub DXS18 nastaveno dělení na 100Hz a na RCF nastavení LINEAR je to dle mne vyvážené, ale třeba mne někdo poučí že je to špatně, nechal jsem to dle citu.
Když hrajeme bez SUBů, tak nastavuji na RCF BOOST. Zvedne to basy a na menší akce to ve složení basa, dvě kytary (6 a 12), housle, 3x zpěv a někdy cajon stačí. Vše zapojeno přes Ui24R digi mix. Zpěvy s RCF krásně čitelné občas vytáhnu něco málo na středech záleží na prostředí, ale taky to muže být moje hluchota to nevylučuji.
Celkově jsem zcela spokojen a myslím že to teď nějakou dobu solidně odslouží, uvidím co sezóna 2022 přinese za poznatky.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od exxxi » stř 20. dub 2022 15:18:12

Upřímně, taky by mne zajímalo, jak to zní. Od RCF se mi moc líbilo Art-945.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Damton » stř 20. dub 2022 21:17:43

"RCF 935 jsem ze začátku vnímal dost ostré na výškách" - Vnímal si to správně neznám žádnou plastovou RCF z posledního období která by neměla brutálně zvednutou poslední oktávu klidně i 7-8db . (viz měření PRODANCE)
"občas vytáhnu něco málo na středech" - ano to jsou plastovky RCF posledních sca 10let. Hlavně 7čkové řady , celkově propadnuté středy a hrb kolem 70-80hz.

Petr S.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2022 6:10:22

Re: Nová řada RCF ART 9 - zkušenosti

Příspěvek od Petr S. » čtv 21. dub 2022 8:35:57

Zdravím díky za reakci, sháněl jsem něco poměr cena/výkon a rozhodoval jsem se mezi Yamaha DXR15 A RCF 935A a nakonec RCF vyhrálo, byť jsem si říkal jestli není pitomost to míchat do Yamaha kompletu. Prozatím se sestava jeví pro potřeby maloměstské amatérské grupy a příležitostné zvučení malých nenáročných akcí jako dostačující.

Odpovědět

Zpět na „RCF“